Harry Potter i Insygnia Śmierci

Okładka książki Harry Potter i Insygnia Śmierci
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 7) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2007-01-01
Andrzej Polkowski
Jonny Duddle Harry Potter magia przygoda

więcej Więcej

"Żaden nie może żyć, gdy drugi przeżyje."

Żałuję, że nie mogę poddać się wybiórczej niepamięci,
tak aby całą serię przeczytać od nowa,
przeżywając to wszystko od początku!

Tą recenzją będziemy się żegnać z cyklem powieści o Harrym Potterze. Ostatnia książka zakończyła całą historię w bardzo spektakularnym styku. Autorka lepiej nie mogła tego wymyslić. ale szczegóły poniżej.
Mogłoby się wydawać, że gdy Dumbledore zostaje zabity wszelka nadzieja na wygranie dobra ze złem przepada. Teraz przeciwko Voldemortowi jest Harry, Ron i Hermiona. To...

Świetna. POLECAM

Powróciłam do tej serii po wielu latach, chciałam sprawdzić, czy na nowo mogę się nią zachwycić i nie zawiodłam się! Na pewno przeczytam jeszcze nie raz. 💙

1912

Wszystkie książki z serii Harry Potter mimo dość sporej objętości, mają to do siebie, że czyta się je szybko i przyjemnie. Gdy zaś przychodzi czas rozstania z bohaterami serii, serducho ogarnia jakiś taki malutki smuteczek. Do przodu jednak iść trzeba i po dziewięciu miesiącach pełnych przygód, przyszedł czas na ostatnią odsłonę serii Harry Potter i Insygnia Śmierci.

Harry...

Zdecydowanie mogę przyznać, że to mój ulubiony tom ze wszystkich. To znaczne odejście od koncepcji szkolnej i pokazanie jak bohaterowie dorośli, spowodowało, że aż mi się cieplej na duszy zrobiło.
No i to pierwszy tom, na którym faktycznie uroniłam łezkę albo dwie na śmierci postaci.
Zakończenie było bardzo satysfakcjonujące, nie mogłam się w ogóle oderwać, tylko chłonęłam...

Ostatnia część przygód młodego Czarodzieja.

Były pytania: Czy Harry Potter pokona Czarnego Pana?, Co dalej z Hogwartem?, Jak sobie poradzą bohaterowie?, Kto przeżyje?

Harry Potter i Insygnia Śmierci jest bardzo dobrą książką. Czytając książkę czułem że nie brakuje niczego. Z lekkim smutkiem żegnam całą serię bo to koniec przygody bohaterów.

Kiedyś na pewno sięgnę jeszcze...

Ostatni tom i mnóstwo emocji z nim związanych. Zachwyciła mnie ta seria, zachwyciło mnie zakończenie. Właściwie nawet jakbym chciała, to nie mam się do czego przyczepić. Jestem pod ogromnym wrażeniem Pottera i teraz już rozumiem dlaczego, nawet po tylu latach, jest na niego hype. Stanowczo dołączam do fanklubu Hogwartu - bez dwóch zdań.

Niestety cierpię teraz na kaca...

Momentami bardzo dobra, momentami zaledwie średnia, ale pozostawia po sobie dobre wrażenie i poczucie satysfakcji.

77 903
    21 761