Harry Potter i Insygnia Śmierci

J.K. Rowling Cykl: Harry Potter (tom 7) literatura młodzieżowa 782 str.
Harry Potter and the Deathly Hallows

literatura młodzieżowa
Jonny Duddle Harry Potter magia przygoda

Kup książkę

Opinie [1 832]

Zakończenie jednak trochę mnie rozczarowało - chodzi mi o dalsze losy bohaterów.

Czytam z synem drugi raz. I nadal wzruszenie łapie za gardło i podziw dla autorki zręcznie splatającej wątki do wielkiego finału. Za serce łapie też przesłanie o sile przyjaźni i dominacji miłości nad wszystkim innym, co w życiu ważne. I o tym, że sami opowiadamy się po stronie dobra lub zła.

Bohaterowie przez wszystkie części serii dojrzewali razem z nami. Niesamowite zwieńczenie całej serii i zmuszenie czytelnika do refleksji na temat świata (tego magicznego, ale również prawdziwego)

Moja ulubiona książka z dzieciństwa. Fajnie było wrócić do tych lat jako trochę starszy czytelnik.

Jest to już ostatni tom arcydzieła J.K Rowling. A więc moja przygoda z losami Harrego Poterra dobiegła już końca. Jest mi na prawdę przykro, ponieważ wszystkie powieści tej autorki są niezwykłe, wciągające i po prostu niesamowite. Czytanie jej opowieści było czystą przyjemnością, każda część była niezwykła i zawierała inne wartości. Filmy nigdy nie oddadzą tej całej...

Śmierć jednego z najbardziej pozytywnych postaci, z całej książki chyba to najbardziej bolało ;(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękne zakończenie cudownej historii, która była ze mną przez wiele lat. Wspaniała historia, mnóstwo ciekawych postaci, świetne powiązania. Wszystko się wyjaśnia, nawet szokuje. Idealne zakończenie. Ulubiona seria.

I koniec… „Insygnia śmierci” kończą moją przygodę z czarodziejem z blizną. Byłem w o tyle dobrej sytuacji, że przekonałem się do cyklu w momencie, gdy wszystkie książki zostały już wydane.
Dlaczego o tym piszę? Zacząłem (ponownie) czytać o przygodach Harrego Pottera w czerwcu tego roku, kilka miesięcy później zakończyłem cykl. Próbuję sobie wyobrazić, jak męczyli się...

Lektura bardzo przyjemna, ale niestety ilość zbiegów okoliczności skutecznie psuje radość z czytania. Bohaterowie mają problemy tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne do pchnięcia fabuły dalej. W innym przypadku każdy z przeciwników, niezależnie od tego, czy to elitarni Śmierciożercy czy przygłupi szmalcownicy zmieniają się w przygłupich szturmowców (na was patrzę, panowie...

Rewelacja!

Dyskusje