Tajemnica Boga

Oficynka
2015-12-03
2015-12-03
tajemnica kryminał Bóg religia historia

Chyba miałem zbyt duże oczekiwania.
W moim odczuciu zbyt wolno się rozkręca, a następnie za szybko kończy.

Chyba miałem zbyt duże oczekiwania.
W moim odczuciu zbyt wolno się rozkręca, a następnie za szybko kończy.

Książka jest wciągająca... do pewnego momentu gdy akcja nabiera niesamowitego tępa. Fabularnie, moim zdaniem, powinno to być 2x dłuższe oraz wiele wątków powinno być tutaj rozwiązanych. Pomysł na fabułę naprawdę świetny. Postacie napisane barwnie i każda ma swoją "duszę". Niestety zakończenie książki (ostatnia godzina) była zbyt prosta i szybka.

Kompletne pomieszanie z poplątaniem, mało przekonujące, wtórne, naiwne. Przy całej życzliwości dla debiutantki, trójkę daje za poprawny język i krótkie, esencjonalne rozdziały, bez żadnego lania wody.

Książkę czyta się szybko i mimo, że przez długi czas nie dzieje się wiele, to autorka tak opisuje kolejne zdarzenia, że dotrwałem do finału... Jednak zakończenie, było zbyt proste.

Sprawnie napisana historia jednak bez pewnej głębi, która sprawia, że całość zdaje się naciągana. Trochę dłużyzn i wypełniaczy.

Świetny debiut autorki. Skąd taki pomysł? Nieważne. Podobnie jak druga powieść autorki, ta jest niezwykła. Czekam z utęsknieniem na następną książkę! Czytajcie, warto!

Tę książkę po prostu trzeba przeczytać!

Tę książkę po prostu trzeba przeczytać!

Rewelacyjna! Ta książka to prawdziwe kompendium dla poszukujących spokoju w życiu. Na własnej skórze przekonałam się, że dzięki zaleceniom autorki, marzenia się spełniają!

Opis fabuły

Kaja, razem z Borysem, jest właścicielką Art Mody. Ma męża i córeczkę, Lenę. Jest szczęśliwa, jej największymi zmartwieniami są bieżące trendy modowe i kłótnie między Leną a babcią. Pewnego dnia poznaje Alana Korny'ego, który proponuje jej posadkę w swoich liniach lotniczych. Kobieta przechodzi kurs i rusza w świat jako stewardessa. Pewnego dnia odkrywa zdradę swojego męża i całe jej życie się sypie. Jak Kaja poradzi sobie w nowej sytuacji?

Moris należy do tajnej organizacji poszukującej tajemnicy Boga. Jest wierny swoim ideałom, ale jednocześnie chciwy i zachłanny. Nie cofnie się przed niczym. To on jest sprawcą morderstw zakonników i z pozoru przypadkowych ludzi. Zgodnie z rozkazami swojego Mistrza jeździ po całym świecie szukając sekretu, który może zapewnić mu nieograniczoną władzę. Czy Morisowi uda się znaleźć właściwy trop i zdobyć to, na czym mu tak zależy? A może rozwiązanie jest prostsze niż może się wydawać?

Ocena

Wyobrażaliście sobie, jakby to było, gdyby Dan Brown napisał coś razem z Jamesem Rollinsem? Ja tak i odpowiedź na pytanie jakby to wyglądało znalazłam w tej książce. Byłaby to po prostu ,,Tajemnica Boga". Autorka bardzo dobrze wykreowała bohaterów, każdy ma swój indywidualny charakter. Powieść jest niezwykle mroczna i tajemnicza, pełna zagadek, których rozwiązania znajdujemy na ostatnich stronach powieści. Książka trzyma w niesamowitym napięciu i jest bardzo realistyczna. Wszystko można przenieść do dnia dzisiejszego i nikt by się nie zorientował, że za jakimiś morderstwami stoi ugrupowanie szukające sekretu Boga. Powieść w znaczny sposób porusza zagadnienia wiary chrześcijańskiej. Bardzo dobrze opisane są też dzieła sztuki i ciekawe miejsca we Włoszech i nie tylko. Widać, że pani Krawczyk wiedziała, o czym pisała. Jeśli mam się do czegoś przyczepić, to do zbyt późnego połączenia wątków Kai i Morisa oraz do zniknięcia pewnych tematów, takich jak praca głównej bohaterki w liniach lotniczych czy postać Konrada. Całą powieść można było jeszcze bardziej skomplikować, ale obecna wersja jest jak najbardziej w porządku i książkę można spokojnie pochłonąć w kilka wieczorów. Ogółem książka bardzo mi się podobała, mimo niewielkich niedociągnięć, ale myślę, że w kolejnych powieściach pani Karina je zlikwiduje :). Na uwagę zasługuje też znakomite i nieprzewidywalne zakończenie, a takie lubię najbardziej.

Co do wydania, to jest ono bardzo fajne. Cudna okładka! Czcionka mogłaby być mniejsza, ale dzięki większemu rozmiarowi, po powieść mogą sięgnąć dalekowidze bez potrzeby wkładania okularów (na przykład moja babcia). Książka ma trochę nietypowy format, ale dzięki temu można ją wszędzie zabrać, a także bez przeszkód czytać w domu.

Opis fabuły

Był kiedyś szał na Dana Browna i jego "Kod..." i choć lubię intrygi, tajemnice i problemy nie zostałam pochłonięta. Potem sięgnęłam po jeszcze inną i tą już skończyłam, ale szału nie było. Dlatego tematykę z dziełami sztuki czy religią odłożyłam na bok i powiedziałam koniec - przynajmniej na razie. A teraz w rękach moich znów pojawiła się ta tematyka, a mało tego polskiego autora, a raczej autorki ( których wybaczcie, że to napiszę, ale prawie nie czytam ).

Kaja - szczęśliwa mężatka i matka - pracuje w sklepie. Jej partnerem w interesach jest Borys. Są przyjaciółmi od dawna i świetnie się rozumieją. Kiedy w jej rodzinie pojawia się kryzys i tylko przypadkiem w Kościele trafia na pustelnika - Piotra to właśnie z nim dzieli się tą informacją. Nie miała podstaw by sądzić, że będzie to jedna z najgorszych decyzji jakie podejmie. Jak by tego było mało Borys zabiera ją na wycieczkę do Włoch i spotkanie z przyjacielem - znanym guru psychologii i Kaja z chęcią się zgadza. Nie wiedziała, że był to drugi krok, który na jej głowę zwali same kłopoty, a przyjaciel okaże się wrogiem numer jeden!

W tym samym czasie pewna tajna grupa szuka tytułowej "Tajemnicy Boga". Jednym z ich członków jest Moris, który jeździ po całym świecie, a za sobą niejednokrotnie zostawiał zwłoki. Mężczyzna nie waha się przed niczym by uszczęśliwić Mistrza i odkryć ową tajemnicę.

Pierwsza książka z taką tematyką, którą czytało mi się niezwykle lekko i szybko, ale średnio przyjemnie. Pozycja nie wymagała ode mnie myślenia co niestety przełożyło się na to iż szybko zapominałam fabułę, bohaterów czy główny wątek. Gdyby nie to, ze dysponowałam czasem i przeczytałam ją w dwa wieczory musiała bym sobie co rusz przypominać kilka ostatnich kartek. Całość jednak oceniam na plus i polecam tym, którzy tak jak ja mają kiepskie wspomnienia z tematem o religii i dziełach sztuki.

Recenzja także na moim blogu:

• Ebook do kupienia
  • 52 książki w 2016 roku