Uwierz w zło

Łukasz Steinke Wydawnictwo: Primo Libro kryminał, sensacja, thriller
Primo Libro
2020-01-01
2020-01-01
Literatura polska kryminał seryjny morderca śledztwo morderstwo

Bardzo dziwna książka. Moje pierwsze spotkanie z autorem i raczej ostatnie. Zapowiadało się jako kryminał i nawet interesujący. Ale wyszło, że to jakieś ponadczasowe historie, trochę pozaziemskie, w klimacie horroru...
Zdecydowanie nie moja bajka...

Zdecydowanie nie moja bajka...

Tego nie da się czytać. Cóż, powieść (bo nie jest to kryminałek) dzieje się w miejscowości w której mieszkam. Powinienem być zachwycony, ale zmusiłem się by to doczytać. Zachlany glina, który nie wie co się dzieje to nie moja bajka.

A mi się podobała. Policjant, który zmaga się z własnymi problamami ściga zabójcę, którego wcześniej ścigał jego dziadek. Czy to ta sama osoba? Czy osoba, ktora siedzi za zabójstwa jest faktycznie mordercą? Co z tym wszystkich mają wspólnego niezwykle wydarzenia i dlaczego tyle chłopców musi umrzeć?

Złapałam za tę książkę w ciemno, ale trochę się zasugerowałam tym, że to kryminał/sensacja, co było błędem. Odpaliłam audiobooka, którego przyjemnie się słuchało ze względu na lektora. Trochę mnie ze względu na samą książkę.

Sprawa kryminalna całkiem ciekawa. Nie powiem, byłam zaintrygowana i ciekawa kto za tym stoi. Rozwiązanie zagadki jednak przeszło moje najśmielsze oczekiwania i niestety nie mogę go zaliczyć do specjalnie udanych. Główny bohater też nie do końca przypadł mi do gustu, chyba już zbyt wielu takich policjantów mamy w literaturze.

Właściwie to trudno mi ocenić tę książkę. Potencjał był, mam wrażenie, że i pomysł był, a potem jakby się komuś odechciało to pociągnąć. Szkoda.

Ta książka to jakieś nieporozumienie. Zarzygany, pełen pogardy degenerat prowadzący śledztwo a do tego odpychający, prostacki styl prowadzenia akcji z której wypadam pozostając z ogromnym zdumieniem, ze można wydać takie coś i nikomu nie szkoda ani papieru ani czasu lektora.

• 2021 r.
  • Audiobooki
  • Audiobooki 2021
  • Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Uwierz w zło