O dwóch psach i jednym kocie

Okładka książki O dwóch psach i jednym kocie Karina Krawczyk
Okładka książki O dwóch psach i jednym kocie
Karina Krawczyk Wydawnictwo: Million komiksy
komiksy
O dwóch psach i jednym kocie
Million
2022-09-09
2022-09-09
kot pies komiks bajka smieszne rysunki zwierzęta

Okładka książki Sixtine - 1 - Złoto Azteków Frédéric Maupomé, Aude Soleilhac
Sixtine - 1 - ... Frédéric Maupomé,&n...
Okładka książki Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie Benedicte Carboneill, Gijé
Pozytywka. Zag... Benedicte Carboneil...
Okładka książki Magiczna 7. Przeciwko wszystkim Giuseppe Quattrocchi, Kid Toussaint
Magiczna 7. Pr... Giuseppe Quattrocch...
Okładka książki Detektyw Wróbel i złamane pióro Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Detektyw Wróbe... Tomasz Samojlik, Ad...

Rewelacyjna, krótka książka o codziennych perypetiach futrzanych przyjaciół, opisywanej z perspektywy jednego z piesków. Książka jest krótka i posiada wiele rysunków w stylu komiksowym, więc nada się zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Mnie osobiście ta książka rozczuliła, rozśmieszyła i naprawdę świetnie się bawiłam czytając historie Alexa [psa narratora]. Chciałabym polecić tę książkę każdemu, kto ma ochotę na coś lekkiego i przyjemnego.

Po książkę sięgnęłam, bo miałam okazję spotkać Panią Karinę na Targach Książki w Krakowie. Nie mogę się doczekać, by sięgnąć po kolejne jej dzieła. Pani Karina wydaje się być cudowną i ciepłą osobą. Serdecznie zachęcam do odwiedzania jej na Targach lub podobnych wydarzeniach.

Dobry komiks, w którym sympatycznym narratorem jest pies. Z takiego prezentu ucieszy się każdy wlasciciel psa czy kota.

*RECENZJA PATRONACKA/ PATRONAT MEDIALNY*
Jeśli zaglądacie na mój blog, orientujecie się pewnie, że bardzo często pojawiają się tu książeczki dla młodszych czytelników, a wiele z nich trafia pod moje patronackie skrzydła. Jestem z tego niesamowicie dumna, bo są to książki niezwykle interesujące i przede wszystkim niosące w sobie najważniejsze wartości i nauki.
Nie inaczej jest i teraz...
"O dwóch psach i jednym kocie"to opowieść białego golden retrievera, o życiu pod jednym dachem z zazdrosnym pekińczykiem Puszkiem i sarkastycznym, chadzającym własnymi drogami kotem- Ritą.
Przy pomocy tej trójki bohaterów młodszy czytelnik dowie się, jak ważny w życiu jest optymizm, wiara w siebie, ale i również w to, że każdy z nas może być dobry, a nasze postępowanie również wpływa na samopoczucie innych. Dowie się również, że strach potrafi mieć wielkie oczy i nie zawsze jest on zależny od zewnętrznego wyglądu.
Starszy czytelnik (rodzic) dostanie do ręki całą gamę tematów, które może wykorzystać jako świetny start do rozmowy ze swoją pociechą na tematy takie jak szacunek, empatia, wrażliwość czy odpowiedzialność za innych.

Niezwykle przyjemna i wciągająca opowieść. Zabawna narracja zdradza wiele ciekawostek i prawdziwych anegdot, które przytrafiły się Alexowi i jego przyjaciołom.
Książka napisana prozą przeplatana komiksem z czarno- białym ilustracjami stanowi spójną i klarowną całość, mocne i wyraziste obrazki przyciągają wzrok i na dłuższy czas go na sobie skupiają. Jak wiecie dla mnie i mojego syna jest to bardzo ważny aspekt każdej książki.
Książkę czyta się bardzo szybko, w moim odczuciu autorka idealnie oddała cechy zwierzaków, obdarzając ich całą gamą emocji i uczuć pozwalając przy tym, byśmy pokochali całą trójkę tak jak ona.

W moim odczuciu pani Karina sprawdziła się fantastycznie w tym gatunku literackim i trzymam kciuki, by na rynku wydawniczym pojawiła się jeszcze nie jedna jej książka, skierowana do młodszego czytelnika.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. To uniwersalna, pełna humoru historia, która przy pomocy trójki zwierzaków zdradza, co siedzi w ich głowach, przy okazji przemycając wiele wartości.

POLECAM...

"NIE WIEM, CO TEN PUSZEK SOBIE MYŚLI. Ostatnio zagonił kota do kąta i położył na nim łapę. Oczywiście, że skończyło się to awanturą, kot był przerażony, ale podrapał Puszka po nosie. Dobrze mu tak. Puszek chyba myśli, że jest tutaj królem albo cesarzem, jak tam, w Chinach, skąd pochodzi.
Opowiadał mi kiedyś, że były czasy, kiedy za kradzież pekińczyka karano śmiercią, ale nie wierzę mu. On nie może być taki ważny. A u nas w domu wiadomo przecież, że to ja rządzę!"
- Karina Krawczyk :O dwóch psach i jednym kocie" str. 50

*RECENZJA PATRONACKA/ PATRONAT MEDIALNY*
Nie inaczej...

Dawno tak się nie ubawiłam. Świetna książeczka. Zaskakujący humor i dowcip. Dla psiarzy i kociarzy, dzieci kochających zwierzątka. Bardzo trafnie wyciągnięte wnioski z obserwacji psów i kotów. Pocieszne dialogi włożone w pyszczki zwierząt. Widać, że autorka przebywa dużo z podopiecznymi, gdyż tak się czuję, jakbym patrzyła na swoją czworonożną gromadkę.

Przekraczanie granic w świecie ludzkim wydaje się czymś normalnym. Dzieci uczone są, że wszystkim muszą się dzielić, muszą z każdym się bawić i nie mają prawa do swoich emocji. Na szczęście powoli odchodzi się od tego modelu i więcej pracuje nad poczuciem wartości, własności oraz emocjami i pokazuje, że życie nie polega na zadowalaniu wszystkich dookoła tylko na asertywności, bo to od niej zależy jak bardzo pozwolimy innym przekraczać strefę komfortu, z której tylko sami możemy chcieć wychodzić. W świecie zwierząt owo dbanie o nieprzekraczanie granic oraz dbanie o własne bezpieczeństwo jest naturalne i czasami może zadziwiać osoby obserwujące zachowania pupili. Wtedy też uświadamiamy sobie, że walka o granice toczy się ciągle i jest po prostu częścią życia, a złe doświadczenia zostają z nami do końca życia i po prostu musimy nauczyć się z nimi funkcjonować, zdystansować do nich. Z przyglądania się tym relacjom może wyjść całkiem ciekawa i pouczająca opowieść podsuwająca ciekawe tematy do dyskusji i przemyślenia. Z te perspektywy niepozorna opowieść z elementami komiksu Kariny Krawczyk „O dwóch psach i jednym kocie przestaje być tylko książką dla dzieci. Staje się publikacją skłaniającą do refleksji na temat naszych własnych postaw, relacji, otwartości. Patrząc na zwierzęcych bohaterów możemy być zdziwieni ich zachowaniem oraz poganiać je do zmiany. Później uświadamiamy sobie, że my też często tkwimy w takich idiotycznych klatkach przekonań oraz lęków.
Świat ukazany w książce Kariny Krawczyk jest z perspektywy psa Alexa będącego białym golden retrieverem, który musi dzielić się swoją panią z żywiołowym pekińczykiem Puszkiem i czarną kotką dachowa Ritą. Bohater wprowadza nas w świat swoich emocji, przeżyć, doświadczeń, zdziwień. Widzimy jak ten niemały pies w zadziwiający sposób ulega innym , tym, z którymi poradziłby sobie dzięki rozmiarowi. On jednak woli ustąpić. Robi to dla świętego spokoju. Dostrzega jednak, że często nie jest to dla niego dobre. O ile może zrozumieć, że pani łatwiej nosić na rękach małego psa, że skupia na nim więcej uwagi, bo ma on wiele złych doświadczeń to pozbawianie do miski z jedzeniem i miejsca do spania uważa za złe. Nie robi jednak nic, aby zmienić swoją pozycję w zwierzęcym stadzie.
Mimo różnicy charakterów, umiejętności wywalczania przestrzeni i gatunków bohaterzy żyją zgodnie. Konflikty to rzadkość i są czymś normalnym, kiedy spotkają się różne osobowości. Mamy tu niepozorną opowieść o pojawieniu się kolejnych zwierząt w domu, poznajemy okoliczności, dowiadujemy się, w jaki sposób te doświadczenia odbiły się na bohaterach. Z perspektywy dość dużego psa widzimy jego małego kolegę i kota. O ile dziwaczne zachowania Puszka są dla niego jakoś zrozumiałe to ciągle zadziwia go kocia postawa Rity. Kotka jest tu kwintesencją tego, co z kotami nam się kojarzy. Mamy tu dystans, skupienie się na sobie. Człowiek jest potrzebny jako żywiciel oraz dostawca wygodnych kanap. Psia bezwzględna miłość zderzona ze zdystansowaną kocią daje ciekawy efekt. Można by było oczekiwać, że Alex i Puszek będą trzymali jeden front w walce o zasoby. Jednak nie ma tu tego typu rywalizacji. Jest bardziej życie obok siebie, czasami mniej, a czasami bardziej intensywne wchodzenie w relacje ze sobą. Wyraziście zarysowane osobowości są punktem wyjścia do wzajemnego uczenia się i otwierania na inność.
W książce Kariny Krawczyk zwierzęcy świat jest interesujący i intrygujący. Trójka bohaterów (dwa psy i kot) to wbrew pozorom zgrane trio w różny sposób zabiegające o względy opiekunki. Każdy ma tu swój bagaż doświadczeń oraz inny temperament. To sprawia, że czasami dochodzi między nimi do różnorodnych starć, ale nie brakuje też chwil rozczulających, kiedy potrafią obronić się przed atakiem innych. Poza zwyczajną, pokazaną ze zwierzęcej perspektywy, codziennością autorka podsuwa młodemu czytelnikowi sporo ciekawostek o psach i kotach. Tekst wzbogacony komiksowymi ilustracjami. Prosta kreska, czarno-białe ilustracje bez zbędnych ozdobników i tła, które mogłoby odciągać uwagę od relacji między bohaterami. Połączenie tekstu i rysunków sprawia, że młody czytelnik daje się porwać przygodom czworonogów.
Opowieść snuta bardzo przyjemnie, prosto, ale nie brakuje tu frazeologizmów wzbogacających słownictwo młodego człowieka. Mamy tu sporo dydaktyzmu, ale nie jest on narzucony i widoczny na pierwszy rzut oka. Poza rozwijaniem słownika osobistego ważne jest też kształtowanie postaw wobec zwierząt. Dowiadujemy się, że nie wolno krzywdzić zwierząt, bo one też odczuwają różnorodne doświadczenia i muszą borykać się z traumami. Na wyższym poziomie możemy wejść w świat dziecięcych emocji, przyjrzeć się, dlaczego coś dzieje się w świecie dzieci tak, a nie inaczej. Lektura może być zachętą do rozmowy o poczuciu krzywdy, niesprawiedliwości, potrzebie miłości, posiadania przyjaciół, budowaniu relacji z rówieśnikami, otwartości na ich inne zachowania.
“O dwóch psach i jednym kocie” z jednej strony propozycją do ćwiczenia samodzielnej nauki czytania, ponieważ zastosowana w książeczce czcionka ma idealną wielkość do szlifowania tej umiejętności, a z drugiej strony dobrze wykorzystana może pomóc w pracy nad emocjami, przygotować do różnych wydarzeń, pokazać konsekwencje różnych czynów. Ciekawe grafiki, świetnie wplecione elementy komiksu sprawiają, że lektura jest bardzo przyjemna. Niedługie rozdziały o kolejnych przygodach zwierząt zdecydowanie powinny przypaść młodym czytelnikom do gustu.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Uwielbiam Kalendarz Świąt Nietypowych. Zazwyczaj mogę tam znaleźć inspiracje do postów na Instagram lub do filmów na Tik Toka. Podczas ostatniego przeglądania, zauważyłam, że obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Co prawda wypada on 28 sierpnia, to nawiązując do tego wydarzenia, chciałabym Wam dziś przedstawić krótki komiks.

Jeśli szukalibyście opowieści, w której narratorem jest zwierzak, to “O dwóch psach i jednym kocie” będzie idealne. Główny bohater to golden retriever o imieniu Alex, opowiadający czytelnikowi o swoim życiu - a to o tym, że pogryzł legowisko, a to o tym, że Puszek (pekińczyk, mieszkający razem z nim) znów koczuje przy jego misce i nie chce go do niej dopuścić.

Co ciekawe, oba psy są po przejściach - Puszek jest psem schroniskowym, który boi się ludzi, natomiast Alex w poprzednim domu dostał kilka razy “po tyłku” za sikanie w pomieszczeniu, przez co kiedy się boi - chowa się pod stół. Cieszę się, że autorka zwróciła uwagę na to, że zwierząt się nie bije i że bez pomocy człowieka pies sobie nie poradzi.

Podczas czytania nawet się uśmiechnęłam parę razy, szczególnie wtedy, kiedy pojawiała się Rita - kotka mieszkająca wraz z Alexem i Puszkiem. Przedstawiona jest trochę stereotypowo, jednak koniec końców - jest zadowolona ze swojego kociego życia. Mam tylko takie jedno ale. W książce występują takie określenia jak “durnie” czy “cymbał”, także nie polecam jej czytać dzieciom, które mogą podłapać takie słownictwo.

Jeśli...

Zastanawialiście się kiedyś, o czym myślą nasi pupile?
Jeśli tak, to koniecznie musicie przeczytać książkę “O dwóch psach i jednym kocie”, w której bohaterowie to Alex — biały golden retriever; Puszek — żywiołowy pekińczyk i Rita — czarna kocica.

Alex jest przesympatyczną postacią, z której perspektywy opowiedziana jest cała ta urocza historia. Codzienne pieskie życie, jest pełne przygód i humoru, który wręcz wylewa się z kartek tej książeczki. Choć z pozoru trójka niezwykłych przyjaciół nie stroni od konfliktów i przekomarzań, tak naprawdę żadne z nich nie wyobraża sobie życia bez siebie.
Moje serce stanowczo skradła Rita, która swoim oryginalnym usposobieniem, idealnie oddaje kocią osobowość. Kocica bardzo ochoczo wyraża swoje niezadowolenie względem przedziwnych w jej mniemaniu pomysłów swoich psich kompanów.
Każdy z bohaterów jest indywidualnością, pełną osobliwych cech.

Na uwagę zasługuje to, że autorka zdecydowała się oprócz tekstu uświetnić książeczkę elementami komiksu. Każda strona opatrzona jest grafiką przedstawiającą bohaterów i dymkami komiksowymi, w których znajdują się ich wypowiedzi. Stanowi to nie tylko nietuzinkowy element dekoracyjny, ponieważ wygląda to po prostu atrakcyjnie i ciekawie dla odbiorcy; ale również czytelnik ma jeszcze większe poczucie, że zwierzątko rzeczywiście “mówi” ;).

Urzekło mnie lekkie, bardzo przyjemne w odbiorze pióro autorki. Tekst jest pełen frazeologizmów, które dopasowane są idealnie do przedstawionych wydarzeń w tekście.
Efektem tego jest nie tylko ubarwienie fabuły i nadanie mu ciekawego, bardzo humorystycznego charakteru, ale stanowi także pewien walor edukacyjny, bowiem zmusza młodego odbiorcę do dociekania, jeśli danego frazeologizmu nie zna, bądź utrwalenia i zrozumienia jego sensu.

Oczywiście, cała fabuła nie tylko bawi, ale także uczy. Trudno nie zauważyć, że książeczka jest opatrzona kilkoma ważnymi stwierdzeniami, choćby pouczającymi o tym, że nie należy stosować przemocy wobec zwierząt. Co więcej, pozycja na pewno rozwija empatię, kształtuje prawidłową postawę względem pupili, choćby przez to, że nadanie ludzkich cech i zachowań zwierzętom sprawia, że stają się oni bardziej bliscy dziecku.
“O dwóch psach i jednym kocie” jest świetną propozycją do ćwiczenia samodzielnej nauki czytania, ponieważ zastosowana w książeczce czcionka ma idealną wielkość do szlifowania tej umiejętności.

Dzieci będą zachwycone śmiesznymi grafikami, które mimo tego, że są czarnobiałe, tak zachwycają szczegółowością.
Warto sięgnąć po tę pozycję i dać się zaprosić do świata trójki uroczych przyjaciół, których perypetie nie tylko poprawiają nastrój, ale także zmuszają do przemyśleń. Książeczką zachwyceni będą zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi. Polecam!

Zastanawialiście się kiedyś, o czym myślą nasi pupile?

Kochani!
Już dziś premierę ma książka, która pozwoli Wam spojrzeć na zwierzaki z całkiem innej perspektywy. Uwierzcie mi, że podwórkowy Burek nie będzie już tym samym szczekającym dowcipnisiem, który każdego ranka działa lepiej niż budzik 😉
Z tego miejsca chciałabym serdecznie pogratulować autorce premiery i życzyć kolejnych wspaniałych pozycji, które rozwiną empatię nie tylko u najmniejszych czytelników.
💙💙💙💙🖤🖤🖤🖤💙💙💙💙
Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest widzieć świat oczami zwierząt? Co kryją ich nieznane umysły oraz w jaki sposób odbierają nas, ich opiwkunow?
Niebanalne trio naszych bohaterów zadba o to, aby nie tylko nie wiało nudą, ale także wyjaśni nam kilka spornych kwestii, których nawet nie braliśmy pod uwagę!
Będziemy mogli towarzyszyć Puszkowi, Alexowi i Ricie w przygodzie, jaką jest wspólne łączenie domostwa. Komplikacje, na jakie zostaną narażeni czworonożni przyjaciele, porusza nas w zupełności oraz zmuszą do przewartościowania swojego zachowania zwgedem zwierząt.
Zabawne dialogi, którymi urozmaicona została historia, zostały zawarte w chmurkach nad genialnymi grafikami, wykonanymi w biało-czarnym druku. Dzięki temu dostajemy w ręce komiks, połączony z ciekawą historią oraz kolorowankę dla dzieciaków. To niesamowity sposób na to, aby z uwagą słuchać czytanej książeczki.
Moją ulubienicą została Rita 🐈 Ileż ta dama miała w sobie z mojego kociaka! 🤣 Była bezkompromisowa i stanowcza, a barwne epitety, którymi raczyła swoich domowników, na dobre zagościły w słownikach moich dzieci 😁😁😁
Moja córka stwierdziła, że jest to najbardziej odlotowa książeczka dla dzieci, jaką do tej pory czytała. Czy można zapewnić książce lepsza reklamę niż zadowolenie i euforia w oczach dziecka, kiedy widzi okładkę ulubionego dzieła? 🥰
Bardzo dziękuję za możliwość objęcia patronatem tak świetnej książeczki. Jestem pewna, że zapadnie ona w sercach wielu małych czytelników💙💙💙

Kochani!

🐶🐱🥳RECENZJA PATRONACKA🥳 🐱🐶

Lubicie historie, które sprawiają , że z waszej twarzy nie schodzi uśmiech? ;)😁 Ja uwielbiam!! 😍Ta pozycja, to właśnie taka wesoła, z życia wzięta historyjka o cudownych zwierzakach i ich codziennym postrzeganiu świata. Czego między innymi dowiemy się z tej opowieści? O tym poniżej ⬇️⬇️⬇️

Dwa psy i jeden kot, w zabawny sposób przedstawiają nam swoje codzienne życie wraz z ich właścicielami. Możemy się dowiedzieć, kto o kogo jest zazdrosny, kto cieszy się największymi względami swojej opiekunki. Ponadto lektura zawiera sporo ciekawych wskazówek dotyczących zarówno psów jak i kotów. Wszystkie te przygody są przedstawione za pomocą humorystycznych ilustracji, które wykonała Pani Marysia Wojewodzic. Zaciekawieni? Mam nadzieję, że tak!!! ;) Bo to świetna pozycja dla wszystkich lubiących czworonogi!! ;)

Jest to wspaniała książka zarówno dla małych jak i dużych czytelników. Z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie i z przyjemnością spędzi z nią czas. Znacząco poprawia humor i sprawia, że śmiejemy się cały czas podczas jej czytania. Lekkie pióro Autorki sprawia, że publikacja jest zrozumiała w odbiorze, dlatego odnajdą się w niej zarówno mali jak i duzi czytelnicy. Jeśli szukacie ciekawej i zabawnej lektury w formie KOMIKSU (tak, ta historia jest pełna komiksowych grafik) ta publikacja będzie dla was idealna ;) Książka też nadaje się idealnie na prezent 🎁;) Bardzo dziękuję Autorce oraz Million - Studio Wydawnicze za zaufanie, możliwość patronatu oraz egzemplarz, bo dzięki temu mogłam poznać tę wspaniałą opowieść ;) Polecam Wam bardzo tę lekturę i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! 😍🥰❤💜

🐶🐱🥳RECENZJA PATRONACKA🥳 🐱🐶

Dwa psy i jeden kot, w zabawny sposób przedstawiają nam...

świetna książka dla każdego daje dobre emocje oj dzieje się :)

świetna książka dla każdego daje dobre emocje oj dzieje się :)

• Patronat medialny
  • Poznaję nowych pisarzy w 2022
  • Współpraca recenzencka
  • Książka papierowa
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki O dwóch psach i jednym kocie