W cieniu prawa

literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Mróz w stylu retro

20 Link do recenzji

W posłowiu czytamy, że początkowo miała to być saga rodu. Myślę, że to właśnie z tego powodu historia nie do końca przypadła mi do gustu. Bardzo rozbudowane opisy i rozciągnięta akcja sprawiła, że historia trochę mi się dłużyła. Jednocześnie miałam wrażenie, że od samego początku można się spodziewać jak to wszystko się zakończy - chyba jedynie w jednym momencie autor...

Miła odmiana od kryminałów, których akcja jest tu i teraz. Historia trochę naciągana, ale umiejscowienie akcji ponad 100 lat temu daje przyjemne poczucie czegoś nowego. Tempo nie jest zabójcze, ale mimo tego szybko przerzuca się kolejne strony.

Przeczytałam z tym większą przyjemnością, że traktowała o Galicji czasów mojej ukochanej Babuni. Czas, w którym dzieje się powieść, to były czasy jej dzieciństwa. Klimaty trochę inne niż pamiętam z jej opowieści, ale dla mnie interesujące. Mam zamiar trochę w Jej historii pogrzebać, więc czytałam z zainteresowaniem.

Dla porywającej historii Erika von Reignera zarwałem noc i trzeba to docenić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciężko było mi wgryźć sięw tę powieść i złapać tak zwany rytm ale jakoś się udało. Udało mi się również przeczytać książkę do końca ale nie mogę powiedzieć że była to przyjemna lektura. Wutor wspomina, że napisał książkę pomiędzy pisaniem pracy doktorskiej - no cóż jeśli miał pisać coś na "odwal się" lub tylko po to bo wydawnictwo każe, to lepiej aby w ogóle nie pisał....

Książka jest ciekawa i wciągająca. Miałem moment że ciągnie się momentami i zanudza jednak ostateczne rozdziały wybroniły się. Warto przeczytać i oderwać się do początków 20 wieku.

Już wspominałam, że uwielbiam koktajl z historii i dobrze opowiedzianej sensacji

Klimat, fabułą...było wspaniale

Świetna, ma klimat i super zakończenie :)

Wciągająca i bardzo przyjemna lektura.
Co prawda nie jest to typowy kryminał, mimo silnego akcentu związanego z morderstwem.
Akcja toczy się w Galicji, w której to zostaje zamordowany w nocy w swoim pokoju dziedzic rodu. O czyn ten oskarżony zostaje nowo przyjęty pucybut, który mimo niewielkich szans próbuje udowodnić swoją niewinność.
Pomagają mu w tym dwie osoby -...

Dyskusje

2 397