W cieniu prawa

Oficjalne recenzje i

Mróz w stylu retro

Link do recenzji

2023 ocen

WoW! Książka zupełnie niepodobna do innych. Nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo lubię takie klimaty. Zupełnie się nie spodziewałam po Panu Remigiuszu takiego osadzenia bohaterów. Serdecznie polecam, wciąga niesamowicie od pierwszych stron.

Po tym autorze oczekiwałam czegoś innego. Zawiodłam się - akcja niby wartka, ale bardzo przewidywalna.
Po skończeniu tej lektury byłam bardzo zniesmaczona. Miałam wrażenie, że przeczytałam tani romans :(

Niestety, ale nie - drewniane dialogi i niemrawa akcja w gruncie rzeczy nieciekawej historii.

Mnie nie porwało.

Już od pierwszych stron stanęła przede mną zagadka, a kolejne rozdziały przynosiły jeszcze więcej pytań. Mniej więcej od połowy książki akcja działa się bardzo dynamicznie i nie mogłam oderwać się od lektury. Zakończenie zwaliło mnie z nóg.

Szału nie było.

Książka bardzo dobra . Lubie klimat "retro" oraz twórczość Remigusza Mroza

Autor w sposób całkowicie nieautentyczny oddał ducha epoki, w jakiej rozgrywała się akcja powieści. Używany język i sformułowania raczej powodowały uśmiech politowania niż wczucie się w klimat starej Galicji i Austro-Węgier.
Naiwna opowiastka, gdzie wybory i zachowania bohaterów są tak niezrozumiałe i niekiedy głupie, że wiele razy zamykałam książkę, z myślą, że to koniec...

Jedna z najlepszych książęk, które przeczytałam w tym roku.

przecietna jako kryminał i jako książka Remigiusza.

3 088
    1 569