W cieniu prawa

Oficjalne recenzje i

Mróz w stylu retro

5760 659 424

2021 ocen

Bohatorowie odpychający, fabuła z dziwnymi przeskokami i twistami które nie mają globalnego sensu, a do tego niewyjaśnione wątki i motywacje. Mocno średnia

Miałem wrażenie, że czytam Chyłke 1909. Końcówka jak to u Mroza bywa zaskakująca.

Dziękuję, bardzo dobrze się jej słuchało dzięki wspaniałemu głosowi Pana Gosztyły.
Bardzo się ucieszyłam że mogłam przenieść się w tamte jakże różne od naszych czasy i realia, mowę , zasady współżycia.
Brak telefonów, maili i nowomowy, wulgaryzmów i pędu .
Ja żałuję że nie ma dalszego ciągu.
Ta książka na pewno oceniana jest nie przez treść tylko przez
autora, od którego oczekuje się innych książek do których wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni.
Ja na pewno ją polecam, aby trochę się zatrzymać i dowiedzieć czasach w których żyli nasi pradziadkowie:)

Brak telefonów, maili i nowomowy, wulgaryzmów i pędu .
Ja żałuję że nie ma dalszego ciągu.
Ta książka na pewno oceniana jest nie przez treść tylko przez
autora, od którego...

Najgorsze moje spotkanie z panem Mrozem. Co to za masakra ta książka, to aż żal. Kiepskie postacie, kiepska akcja, w połowie zwrot akcji, który powinien ukrócić tą męczarnie i zakończyć powieść. Miałkie to, nielogiczne, fantazje z wybuchami w tle. Nie, no nie. Nawet nie chce mi się o niej pisać.

Pierwsza przeczytana książka Remigiusza Mroza i na pewno nie ostatnia. Podeszłam do tej książki z dystansem a tutaj taka miła niespodzianka. Książka jest naprawdę bardzo dobra, a na taką moją opinie wpływa kilka rzeczy. Opis książki z tyłu jest po prostu dobrym wstępem, który zachęcił mnie do sięgnięcia po nią. A z każdym kolejnym rozdziałem coraz bardziej się zaskakiwałam, do tego stopnia że chciałam przeczytać ją jak najszybciej. Dodatkowo cała historia została osadzona w początku XX w. co dodatkowo podnosi wartości książki w mojej ocenie. Bardzo sprytnie poprowadzone losy bohaterów z zaskakującym zakończeniem. Dlatego zdecydowanie polecam każdemu kto ma ochotę na książkę, która go zaskoczy.

Nie wiem, co napisać o tej książce poza tym, że ogromnie się na niej zawiodłem. O ile książki Mroza traktuję jako szybkie czytadła bez czegoś specjalnego, tak ta była dodatkowo nudna i wlokła mi się w nieskończoność. Ogromny spadek formy.

Mróz nieco inaczej, bo w kryminale retro. Jak wszystkie książki tego gatunku tę też przesłuchałam na audiobooku. I myślę, że dość wysoka ocena to przede wszystkim zasługa mojego ulubionego lektora Krzysztofa Gosztyły. Polubiłam Sophie za jej determinację i niezależność. Szybka, wciągająca i miejscami emocjonująca lektura. Akurat losy tych bohaterów z chęcią bym śledziła dalej, ale autor (co u niego dość niezwykłe) nie zamierza kontynuować tej opowieści.

"W cieniu prawa" jest najnudniejszą i najsłabsza powieścią Mroza, którą miała okazję przeczytać.
Liczyłam na ciekawą intrygę, dobrze napisane dialogi i wciągającą fabułę... Niestety książka nie spełniła moim oczekiwań. Czułam, że powieść buł ciągnięta na siłę, żeby tylko ilość stron się zgadzała.
2 gwiazdki za to, że dobrnęłam do końca + 1 gwiazdka za potencjał

2 gwiazdki za to, że dobrnęłam do końca + 1 gwiazdka za potencjał

Fabuła "W cieniu prawa" może i jest dobra, intrygi, życie bohaterów też nawet dobrze opisane, brakowało mi jednak tego czegoś, co potrafi przyciągnąć. Wnioskując z zakończenia Pan Remigiusz raczej tak tego nie zostawi i w drugim tomie nastąpi wielki powrót Erica razem z Sophie, by odzyskać to co ich.
Trudno mi powiedzieć, czy polecam czy nie, mogę jedynie napisać tak, że jakbym miał wrócić to jednak przeczytał bym ją tak jak teraz. Czy wrócę do niej kiedyś? Na pewno nie.

Trudno mi powiedzieć, czy polecam czy nie, mogę jedynie napisać tak, że...

Początek XX wieku dawał mi nadzieję, że się wciągnę. Niestety, więcej się nudziłem niż zachwycałem. Średniaczek z tendencją do słabiaczka ;-)

Remigiusz Mróz W cieniu prawa Zobacz więcej
Remigiusz Mróz W cieniu prawa Zobacz więcej