Wieża milczenia

kryminał
kryminał, sensacja, thriller
2018-01-01
kryminał

Nie jestem fanką kryminałów więc nie wiem jak pod tym względem wypada na tle reszty ale ja jestem zachwycona książką. Bardzo polubiłam głównych bohaterów- to głównie przez nich nie mogłam oderwać się od książki. Fabuła może nie jest jakoś wybitna ale też nie nudzi :)

Wieża milczenia to doskonały debiut Remigiusza Mroza. Kryminał, który z pewnością spodoba się wielbicielom tego gatunku. Zapewni szybsze bicie serca, niepewność i przymus poznania zakończenia.
Polecam!

Scott Winton to wyrzucony z uczelni pracownik naukowy. Dysponując wolnym czasem, postanawia wyjaśnić zabójstwo swojej ukochanej, wracającej w nocy do domu.

'' Co łączy tajemnicze, pozornie niezwiązane ze sobą morderstwa, zamach na znanego polityka, fanatycznych wyznawców zagadkowej religii oraz śmierć w rodzinie wpływowego i bogatego przedsiębiorcy?".

Na pierwszy rzut...

Powiem tak - widać tutaj, jak bardzo ewoluował styl pisania Mroza. "Wieża milczenia" nie powaliła mnie na kolana, ale też nie było tak, że męczyłam się z lekturą. Wypadła przeciętnie.
Pomysł na nieuchwytnego mordercę w białej bluzie z kapturem bardzo mi się podobał. I również to, w jak zaplanowany sposób zabijał swoje ofiary. Szacuneczek 🙏
No i ewidentnie postać Evelyn jest...

Co łączy tajemnicze, pozornie nie związane ze sobą morderstwa, zamach na polityka, fanatycznych wyznawców zagadkowej religii oraz śmierć w rodzinie wpływowego i bogatego przedsiębiorcy?
Wyrzucony z pracy wykładowca uniwersytecki Scott Winton postanawia wyjaśnić zagadkowe morderstwo swojej ukochanej, która zginęła, wracając w nocy do domu. Niedługo potem dochodzi do...

To moja pierwsza ksiazka tego autora i ... ostatnia :) Przeczytalam tylko dlatego, ze jest ogolny zachwyt. Moze trafilam zle, nie wiem, ale ja juz od poczatku sie meczylam. Rzadko czytam cos, co od samego poczatku mi sie nie spodoba, ale dalam tzw szanse tej pozycji. Jedno wielkie rozczarowanie. Ale rozumiem, ze moze komus tam sie spodobac. Mnie sie nie podobalo. A...

Strasznie nierealistyczna historia przez co musiałem się zmuszać żeby przeczytać do końca

Przyznaję rację osobom ,że ta pozycja należy do słabszych w twórczości Mroza. Jest jedno ale. Mamy tak dużo słabych kryminałów i o wiele bardziej nudnych dlatego mimo wszystko można przeczytać.
Tu za dużo pustosłowia
i dlatego może zużyć

Nie było mi po drodze z tą książką. Znużyła mnie historia, pogubiłam wątki. Nie wciągnęło mnie to. Może to nie dla mnie powieść, chociaż inne książki tego autora cenię i lubię.

Początek świetny, ale im dalej w las tym gorzej. Główny bohater zrobił się nijaki. Zmienił swój sposób bycia przez osobę pani agentki i szybko dzięki niej zapomniał o co i o kogo mu chodzi w całym śledztwie. Końcówka już ciężka i ponaciagana. Nagle wszyscy stali się winni, a z mordercy zrobił się kozioł ofiarny, wykorzystany i odpokutujacy za wszystkich.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

1 916