Wieża milczenia

kryminał
kryminał, sensacja, thriller
2018-01-01
kryminał

Co łączy tajemnicze, pozornie nie związane ze sobą morderstwa, zamach na polityka, fanatycznych wyznawców zagadkowej religii oraz śmierć w rodzinie wpływowego i bogatego przedsiębiorcy?
Wyrzucony z pracy wykładowca uniwersytecki Scott Winton postanawia wyjaśnić zagadkowe morderstwo swojej ukochanej, która zginęła, wracając w nocy do domu. Niedługo potem dochodzi do...

To moja pierwsza ksiazka tego autora i ... ostatnia :) Przeczytalam tylko dlatego, ze jest ogolny zachwyt. Moze trafilam zle, nie wiem, ale ja juz od poczatku sie meczylam. Rzadko czytam cos, co od samego poczatku mi sie nie spodoba, ale dalam tzw szanse tej pozycji. Jedno wielkie rozczarowanie. Ale rozumiem, ze moze komus tam sie spodobac. Mnie sie nie podobalo. A...

Strasznie nierealistyczna historia przez co musiałem się zmuszać żeby przeczytać do końca

Przyznaję rację osobom ,że ta pozycja należy do słabszych w twórczości Mroza. Jest jedno ale. Mamy tak dużo słabych kryminałów i o wiele bardziej nudnych dlatego mimo wszystko można przeczytać.
Tu za dużo pustosłowia
i dlatego może zużyć

Nie było mi po drodze z tą książką. Znużyła mnie historia, pogubiłam wątki. Nie wciągnęło mnie to. Może to nie dla mnie powieść, chociaż inne książki tego autora cenię i lubię.

Początek świetny, ale im dalej w las tym gorzej. Główny bohater zrobił się nijaki. Zmienił swój sposób bycia przez osobę pani agentki i szybko dzięki niej zapomniał o co i o kogo mu chodzi w całym śledztwie. Końcówka już ciężka i ponaciagana. Nagle wszyscy stali się winni, a z mordercy zrobił się kozioł ofiarny, wykorzystany i odpokutujacy za wszystkich.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Strasznie się wymęczyłam czytając tą książkę. Natomiast podobał mi się wątek religijny i głowni bohaterowie też byli całkiem dobrze przedstawieni.

Choć jestem wielką fanką autora i większość jego książek zaliczyłabym do moich ulubionych, to ta pozycja bardzo mocno mnie rozczarowała. Trudno stwierdzić, co jest w niej takiego złego, ale nie potrafię wymienić nic dobrego. Rozwiązanie wątku religijnego na końcowym etapie i wymienianie jakichś obco brzmiących nazwisk, które się mieszały, było gwoździem do trumny.

Po...

Powiem krotko - bardzo dobra lektura.
Wciagnela mnie niemal od poczatku. Oczywiscie mozna byloby sie do paru kwestii doczepic, ale trzeba przyznac, ze intrygi moglby pozazdroscic nawet Harlan Coben :P
Ciekawe postaci z roznymi charakterami. Jednych lubimy od poczatku, drudzy nas draznia, a jeszcze inni zyskuja nasza sympatie z czasem. Niestety glowny bohater zrazil mnie...

Pierwsza książka autorstwa @remigiuszmroz i... No czuć, że pierwsza. Niby ciekawa, niby fajnie się czyta, mimo wszystko wolę jego późniejsze dzieła. Tu mamy trochę przekombinowaną historię, w dodatku rzecz się dzieje w Stanach Zjednoczonych, a nie tak jak lubię w Polsce. No i jeszcze ten fanatyzm religijny, który zupełnie mi nie leży... Także moim zdaniem przeczytać warto,...

1 858
    1 537