Antydepresanty

biografia, autobiografia, pamiętnik
Edipresse
2016-05-18
2016-05-18

Okładka książki Nim wstanie dzień Ernesto Gonzales, Grzegorz Janusz, Marta Kosakowska, Tomasz Pastuszka, Rafał Skarżycki
Ocena 7,4
Nim wstanie dzień Ernesto Gonzales, G...

Okładka książki Dasz radę. Ostatnia rozmowa Jan Kaczkowski ks. (ksiądz), Joanna Podsadecka
Ocena 7,4
Dasz radę. Ost... Jan Kaczkowski ks. ...
Okładka książki Dekalog Księdza Jana Kaczkowskiego Jan Kaczkowski ks. (ksiądz), Katarzyna Szkarpetowska
Ocena 7,7
Dekalog Księdz... Jan Kaczkowski ks. ...

Przyjemna lektura - przemyślenia przeplatane wspomnieniami. Dodatkowo teksty piosenek i przepiękne grafiki. Bardzo ładnie wydana.

Książka, która dobrze się czyta. Opowieść kompletnie nie komercyjna, spokojna, życiowa, przeplatana poezja. Choć postać kojarzyłam, nie znałam jej twórczości. Po przeczytaniu zachęciła mnie aby posłuchać jej śpiewu. Ciekawa pozycja. Kilka mądrych myśli. Dobrze mi się czytało.

Zbiór felietonów i tekstów Mariki - dobrze się czyta. Ciekawa osoba i aż by się chciało, żeby pisała więcej. Pięknie posługuje się językiem, niczym malarz, który wie jak używać palety barw by stowrzyć piękny obraz.

Trafiłem na tę książkę na prawdę przypadkiem. Robiłem z kolegą zakupy w sklepie i zobaczyliśmy, że leży ona na taśmie i nie ma właściciela. Była przeceniona z 40 zł na 5 zł. Kiedy przeczytaliśmy na odwrocie "Jak żyć pełnią życia? Skąd brać radość?" Nie zastanawialiśmy się dłużej, to w końcu grosze, kupiliśmy ją. I o ile książka jest ok, to jednak zawiodłem się jej treścią wymagając od niej rzeczywiście tego, co przeczytałem na odwrocie. Bardziej to książka opowiadająca historię i losy głównej bohaterki Marty Kosakowskiej. Nie mniej jednak Znalazłem w niej jakieś pojedyncze informacje na temat szczęśliwego życia, a samą książkę czytało się przyjemnie, zawiera dużo obrazków, wierszy, tekstów piosenek.

Marika to świetna dziewczyna.
Bardzo lubię Marikę – piosenkarkę, teraz też bardzo lubię Martę – osobę. Naprawdę nie spodziewałam się aż tak fajnych tekstów. Są takie w jej stylu, że aż słyszałam w wyobraźni jak ona to czyta.

Jest w tej książce minus, ale zupełnie nie jest to wina Mariki. Niestety, ale korekta zrobiona jest dość słabo, jest sporo błędów.

Marika to świetna dziewczyna.

Ksiazka "Antydepresanty" to totalnie intymna i kobieca pozycja.

Inspirujace i jednoczesnie po prostu uczciwe i ludzkie refleksje nad codziennoscia i sensem zycia.
Kameralne, sliczne rysunki i teksty piosenek, ktore czyta sie jak najbardziej wykintna poezje, przeplataja zwiewnie tresci ksiazki.

Wzrusza. Zachwyca. Rozumie i Pociesza.
Taka jest ta ksiazka.

Te ksiazke, po prostu potrzeba przeczytac, by poczuc sie lepiej.

Kawal solidnej, dobrej i madrej literatury.

Ksiazka "Antydepresanty" to totalnie intymna i kobieca pozycja.

Wzrusza. Zachwyca. Rozumie i Pociesza.
Taka jest ta ksiazka.

Te ksiazke, po...

Ciężko mi wystawić ocenę tej dosyć intymnej książki. Myślę, że wystarczy jak zaznaczę, iż Marika jest niezwykle empatyczną, wrażliwą i inteligentną kobietą o dużej dojrzałości emocjonalnej.

Każda z nas zabija smoki-swoje własne demony, od każdej z nas zależy jak się z tym uporamy,jak w trudach życia odnaleźć wartości które nie pozwolą nam upaść. Wspaniała historia wspaniałej Kobiety. Dziękuję Marto;-)

Na półkach: , , , ,

"W żadnym wypadku nie jestem mentorem ani coachem. To jest moja prawda dziś i ja ją dziś opowiadam."

Marika Marta Kosakowska w tej niepozornej, króciutkiej książeczce otwiera się przed nami. Opowiada o swoim życiu, szczerze przedstawia swoje przemyślenia oraz udziela rad. W tych opowiastkach, prawdach, tekstach piosenek każdy odnajdzie chociaż malutki kawałek siebie. Ta książka naprawdę działa jak antydepresanty. :D

Na półkach: , , , , , ,

Marta Kosakowska odsłania się czytelnikom nie jako wokalistka Marika, gwiazda estrady, lecz jako prawdziwa i normalna osoba. Poznajemy jak wyglądało życie autorki, ile przeszła i jak ją zmieniły doświadczenia życiowe. Ponadto Pani Marta pokazuje nam co naprawdę znaczą teksty jej piosenek, poznajemy ich kontekst i genezę. Stanowi to duży atut tej książki!
Pani Marta pisze lekko, ciekawym stylem, dzięki czemu książkę się czyta szybko i przyjemnie. Bardzo mądre przemyślenia i życiowe wartości oraz główne motto, że z nawet największych dołów można wyjść cało i zacząć żyć na nowo.
Książka, do której się wraca!

Pani Marta pisze...