Dyktatura

Okładka książki Dyktatura
Carl Schmitt Wydawnictwo: Kronos nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Die Diktatur. Von den Anfängen des modernen Souveränitätsgedankens bis zum proletarischen Klassenkampf
Kronos
2016-01-01
2016-01-01
Kinga Wudarska

Naukowy majstersztyk, jak zwykł Carl Schmitt, choć z pewnością niezbędna będzie ponowna lektura, za jakiś czas.

Kolejny przykład niezwykłej erudycji autora. Książka ta opowiada o ewolucji stanów nadzwyczajnych w Europie, gdzie punktem wyjścia jest rzymska dyktatura. Wspaniałe jest też wydanie Kronosa: tak estetycznie, jak i treściowo.