Iliada: wybór

Ossolineum
1986-01-01
1986-01-01
Homer Ossolineum

Okładka książki Pure Pagan:  Seven Centuries of Greek Poems and Fragments Alkajos, Archiloch, Arystofanes, Homer, Meleager z Gadary, Burton Raffel, Safona, Sofokles, Symonides z Keos
Ocena 0,0
Pure Pagan: S... Alkajos, Archiloch,...

Fragment/motyw kiedy Priam błaga o wydanie ciała zabitego syna ...

Fragment/motyw kiedy Priam błaga o wydanie ciała zabitego syna ...

Złoty medal dla Homera. Ponadczasowe dzieło literatury greckiej. Bez niego literatura światowa byłaby uboga.

Klasyka, której nie sposób zignorować. :)

Klasyka, której nie sposób zignorować. :)

1984

Homerowy oryginał wiadomo - to 9/10. A to ?
No to, to rzadkie w tamtych czasach opracowane skróty z Dzieła.
Może się przydać jako powtórka przed klasówką dla sztubaka, lub pomoc lekcyjna dla belfra, żeby nie dźwigał biedny tomisza ciężkiego.
Wydanie IV 1985.

Homerowy oryginał wiadomo - to 9/10. A to ?
No to, to rzadkie w tamtych czasach opracowane skróty z Dzieła.
Wydanie IV 1985.

Dodaj cytat z książki Iliada: wybór