Naczelne z Park Avenue

2016-09-05
Data 1. wydania:
2015-06-01
Magdalena Zielińska

Bardzo słaba i nudna książka. Nie wiedziałam, że tak lekki temat można opisać tak chaotycznie i bez składu. Moje wydanie dodatkowo zawiera błędy przez co musiałam czytać kilka razy jedno zdanie żeby zrozumieć kontekst. Odłożona po ok. 40 stronach. Nudy.

Autorka drugim Desmondem Morrisem nie jest. Z połączenia nauki i obserwacji wyszedł niestety chaos jednakże jako czytadło na weekend może być.

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Książka nudna, rozwlekła (jak można napisać 40 stron o kolorach, rodzajach i sposobach zdobywania torebek????) i zupełnie do zapomnienia. Problemy zupełnie nie z mojego świata.

Jakoś nie mogłam się za nią zabrać. Bohaterka jest antropolożką i z naukowej perspektywy opisuje świat, do którego wchodzi, bogatej dzielnicy Nowego Jorku. Dość ciekawa koncepcja, napisana lekko i z humorem (chociaż mnie nie porawało), ale wydała mi się nudna

Zabawna bardzo, ukazująca społeczność najbogatszych mieszkanek elitarnej dzielnicy Nowego Jorku z punktu widzenia socjologa, antropologa i prymatologa, analizującego przedmiot badań tak, jak się to robi w przypadku plemion pierwotnych, szympansów czy innych naczelnych.
Autorka, na własnym przykładzie, pokazuje kolejne elementy, tworzące swoistą kulturę Upper East Side:...

dwie książki w jednej: obserwacje dotyczące kobiet z Upper East Side (ciekawe i zabawne) oraz historia o stracie dziecka (porażające)

Fascynująca opowieść antropolożki o superbogatych matkach z prestiżowej dzielnicy na Manhattanie. To zamknięte plemię nie tolerujące ludzi bez odpowiednich atrybutów: pieniędzy, luksusowego żłobka dla dzieci, szykownego ubioru itp., outsiderzy to pariasi. A ciągła walka o utrzymanie pozycji wiąże się z silnym stresem, kurowanym alkoholem czy antydepresantami. Pieniądze...

Biorąc książkę do ręki myślałam, że będę miała do czynienia z historią o ambitnych zapracowanych kobietach. Tymczasem jest to opowiadanie o kobietach które z racji tego że są bogate przez zamążpójście lub z rodziny, niepracujące oraz mieszkają w określonej części Nowego Jorku uważają się za lepsze od innych. Być może jest to ciekawa książka ale nie dla mnie. Przeczytałam...

Wciągająca. Pokazująca świat z innej perspektywy. Świetnie pokazane co kryje się za fasada pięknego i bogatego świata młodych kobiet. Cenne która płacą i "bajkowe" życie. Blaski i cienie. Książka o życiu, innym niż moje; a jednak pewne uniwersalne wartości, wydarzenia, rytmy dotyczą nas wszystkich.

Fajnie napisana, nie teoretyzowana pozycja.

Przystępne, antropologiczne spojrzenie na życie codzienne bogatych mam z Upper East Side.

Okładka zapowiada zwykłą pisaninę, a dostajemy lekki i zabawny opis rytuału wejścia i aklimatyzacji w ultra zamożnej społeczności napisany z naukowej perspekty. Autorka wykorzystała swoje wykształcenie i wiedzę do przekucia doświadczenia związanego z przeprowadzką wraz z rodziną na...

• 2018
  • 2017