Najlepsze chwile w życiu

Okładka książki Najlepsze chwile w życiu
Maeve Haran Wydawnictwo: Marginesy literatura piękna
Data 1. wydania:
2014-06-19
Dobromiła Jankowska
Dobromiła Jankowska

Dzisiaj wiek kobiety możesz odgadnąć, tylko spoglądając na jej męża.

Przyjażń często jest trwalsza od małżeństwa.

Słów raz wypowiedzianych nie da się cofnąć, a mogą być niebezpieczne, mogą niszczyć.

Dzisiaj wiek kobiety możesz odgadnąć, tylko spoglądając na jej męża.

Przyjażń często jest trwalsza od małżeństwa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciągająca i ciekawa książka. Bardzo fajnie się ją czytało mimo wieku (2 z przodu) rozumiem doskonale bohaterki, w pewnych momentach wyobrażałam sobie siebie i moje przyjaciółki za 40 lat. :)

1947

Bardzo przyjemna, choć schematyczna i przewidywalna, lektura. Szukałam czegoś, co mnie rozerwie i odciągnie myśli od codzienności i książka spełniła swoje zadanie. Mimo, że od początku wiemy, że wszystko się dobrze skończy, mimo że język i prowadzenie narracji jest dość prozaiczne, miałam dużą przyjemność z czytania. Książka jest wciągająca, a uczynienie bohaterkami kobiet 60+ było bardzo ożywcze.

1944

"Co świat proponuje kobietą, kiedy się starzeją"
Cztery przyjaciółki od ponad 40 lat spotykają się raz w miesiącu na drinka, powoli zdając sobie sprawę, że dopada je starość, życie jest dalekie od oczekiwań a los płata figle.
Miła lektura, szybko się czyta.
Polecam

"Co świat proponuje kobietą, kiedy się starzeją"
Miła lektura, szybko się czyta.
Polecam

Już dawno nie czytałam tak interesującej książki obyczajowej!
Główne bohaterki to kobiety w przedziale wiekowym między 50+, a 80+, ale
mam wrażenie że książka może zainteresować również młodsze osoby (choć pewnie nie młodzież), bowiem problemy jakie są tu poruszane, dotyczą i młodszego pokolenia. Wszystko obraca się wokół przyjaźni, ale nie takiej lukrowanej, jaką odnajdujemy w wielu powieściach, lecz "zwyczajnej", gdzie (jak w życiu) nic nie jest czarno białe.
Ciekawa fabuła, dobrze napisana - świetna pozycja przy której nie można się nudzić. Zdecydowanie polecam.

Już dawno nie czytałam tak interesującej książki obyczajowej!
Główne bohaterki to kobiety w przedziale wiekowym między 50+, a 80+, ale

Super,super na poprawienie nastroju sześdziesięcioatki

Super,super na poprawienie nastroju sześdziesięcioatki

Książka bardzo mi się podobała. Czyta się zupełnie tak, jakby się czytało historie swoich koleżanek.

Na okładce książki znajduje się opis, z którym się w pełni zgadzam, "(...)Prowokacyjna, szczera, zabawna i inspirująca powieść, która zadaje pytania o to, co świat proponuje kobietom, kiedy się starzeją. Odpowiedzi potrafią zadziwić(...)". Książka rewelacyjna, świetnie i szybko się czyta, trudno się od niej "oderwać". Gorąco POLECAM

Miło lektura. Z przyjemnością czytałam opisy domów i angielskiej wsi. Zawsze działa to na mnie relaksująco. Jeśli w powieści może być przytulnie, to w tej tak właśnie jest. Nawet jeśli czasem historia jest absurdalna, jak np. zdarzenia na weselu. Albo kiedy irytują cię imiona polskich postaci: młody chłopak imieniem Wacław (!!!) i jego była dziewczyna imieniem Minka (???) W ogóle z postacią Wacława to autorka trochę odleciała: bosko piękny, anielsko dobry, uczciwy do bólu, szczery, inteligenty, pracowity... Nie, no fajnie, ale nierealnie ;-) Mimo tych minusów fajnie się czyta.

Cztery przyjaciółki po sześćdziesiątce, wydawałoby się,że zbliżyły się do końca swego życia i nic więcej już się nie wydarzy. Nic bardziej mylnego... Książkę szybko się czyta, lektura na długie wieczory i na poprawę nastroju.

Maeve Haran Najlepsze chwile w życiu Zobacz więcej