Hilda Kałużanka i inne historyjki

Wydawnictwo Olesiejuk
2016-01-01
2016-01-01
Anna Matusik-Dyjak

Czytałam starszej córce. Czytałam młodszej. W końcu Mikołaj przyniósł nam w prezencie - zapewne kiedyś będę czytać wnukom. A czytać będę na pewno, bo to opowiastki niezwykle ciepłe i łagodne, z pięknymi ilustracjami. Ponadczasowe. W tym miejscu chciałabym podziękować Mikołajowi za tak uroczy prezent i prosić o więcej.
polecam

polecam

"Hilda Kałużanka i inne historyjki" i "Króliczek Piotruś". Są to książki, które przyciągają wzrok. Pełne ciepła ilustracje mnie po prostu urzekły. Mówiąc kolokwialnie, one są po prostu słodkie! Wyglądają jak wycięte ze szkicownika, co poniekąd jest prawdą, gdyż wykonano je na podstawie rysunków samej autorki.
To książki idealne już dla dwu/trzylatków. Historyjki są tak pozytywne (a przy tym krótkie),że spodobają się każdemu maluchowi, a rodzic będzie je czytał z nieukrywaną radością. Nie bez przyczyny publikacje autorki zachwycają czytelników na całym świecie od ponad stu lat! Beatrix kochała zwierzęta i miała ich w domu bardzo dużo. Dzięki temu powstały liczne opowiastki, które spodobają się każdemu dziecku. Idealne do czytania przed snem. Niektórym może się nie spodobać to jakie kary małe zwierzątka otrzymują od swoich rodziców (zwłaszcza w dzisiejszych czasach nie do pomyślenia). Jednak należy wziąć pod uwagę, że te powiastki powstały ponad sto lat temu, gdzie w rodzinie nie obce były klapsy.
O tych książkach nie trzeba dużo pisać. Je trzeba wziąć do ręki, obejrzeć i przeczytać! Każda kolejna powiastka poprzedzona jest krótką informacją na temat tego, jak ona powstała, o prawdziwych losach bohaterów, gdyż Beniamin Truś to autentyczny pupil autorki!

Książki co prawda wydano w dość dużym formacie i zaopatrzono w miękką okładkę. Są jednak na tyle solidnie wykonane, że z pewnością przetrwają wiele chwil wspólnego czytania.
Więcej na blogu http://www.zwyklamatka.pl/2016/12/olesiejuk-dla-najmodszych-i-nie-tylko.html

To książki idealne już dla dwu/trzylatków. Historyjki są tak...

Opowieści są ciepłe, czasem zabawne, czasem z nutką sprytu i przebiegłości bohaterów, zwykle z przesłaniem, wynikającym morałem. Same historyjki nie porwały nas szczególnie mocno, ilustracje tak. Charakterystyczny króliczek Piotruś (motyw chętnie wykorzystywany w Wielkiej Brytanii),ślicznie kreślone zwierzęta (które autorka tak lubiła, że hodowała z bratem w domu jaszczurki, żaby, ślimaki, i starannie rysowała),motywy angielskiej wiktoriańskiej wsi (w której w końcu zamieszkała, zabiegając o ochronę naturalnego piękna terenów wokół Lake District).

Pouczające i dostosowane do wieku dziecka opowieści. Naprawdę warte polecenia :)

• Dla dzieci
  • Czytane z córką