Dzień z życia Czu

JUPI!
2013-01-01
2013-01-01
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
nail gaiman panda dziecko czu

Okładka książki Uniwersum DC według Neila Gaimana Neil Gaiman, Alan Grant, Mark Verheiden
Uniwersum DC w... Neil Gaiman, Alan G...
Okładka książki Księga Cmentarna - tom 1 Neil Gaiman, Scott Hampton, Tony Harris, Kevin Nowlan, P. Craig Russell, Stephen B. Scott, Galen Showman, Jill Thomson
Księga Cmentar... Neil Gaiman, Scott ...
Okładka książki Sandman: Noce nieskończone Glenn Fabry, Neil Gaiman, Milo Manara, Miguelanxo Prado, Frank Quitely, P. Craig Russell, Bill Sienkiewicz, Barron Storey
Sandman: Noce ... Glenn Fabry, Neil G...

Okładka książki Pszczoły Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Pszczoły Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Być jak tygrys Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Być jak tygrys Emilia Dziubak, Prz...

Córce czytałam tę książeczkę wcześniej, natomiast dzisiaj zapoznali się z historią Czu moi synowie. Szczególnie spodobał im się wygląd Czu.

Pierwszy Gaiman mojej dwulatki. Nie ma dnia bez co najmniej 15-krotnego czytania "A psi". Mi bardzo podobają się ilustracje. Są piękne, bardzo szczegółowe. Córka bardzo lubi szukać na nich nowych zwierzątek i przedmiotów. Polecam.

Jak fani Gaimana, szybko kupiliśmy córce. Tekstu jest bardzo niewiele, wiec raczej dla dzieci do lat dwóch. Z drugiej strony książka ma tylko twardą okładkę, a kartki nie są usztywniane, więc niemowlęciu się nie kupi, bo załatwi taką książkę raz dwa, a specjalnie tania nie jest. Mam mieszane uczucia.Ilustracje są wspaniałe. Historia średnio wciągająca, żeby nie powiedzieć nudna, choć bardzo krótka... Trudno powiedzieć, żeby czegokolwiek uczyła, ot raczej taka sobie historyjka kichającego misia.

Piękne ilustracje, fabuła prościutka i króciutka. Dużo zwierząt dzikich na ilustracjach. Nie porwała dwulatki, poza krótką fascynacją kichaniem.

Bardzo prościutka i króciutka książeczka, tekstu jak na lekarstwo (bo taka jest przyjęta konwencja, oczywiście),za to bardzo sympatyczne rysunki. Nietuzinkowa opowieść, której rodzic po dziesiątym przeczytaniu będzie miał dość (bo wydawane przez niego dźwięki powinny wypadać naprawdę przekonująco! ;),ale dziecko niekoniecznie. Mój synek miał etap "Czu" mniej więcej jako dwulatek i mógł go tłuc bez przerwy.

Zabawna i przepięknie zilustrowana historia małej pandy, która miała porządne kichnięcie :)
To książka z fajną historią, świetnie się ją czyta i na pewno każdego rozbawi :)

Fabuła bardzo prosta. Idealna na szybkie czytanie między jedną zabawą a drugą :) Bardzo zabawna. Synek mocno się w nią angażował ;) główną siłą i magią tej książki to niesamowite ilustracje. Bardzo "nie dziecinne". Niesamowita przyjemność dla oka.

Książeczka bardzo króciutka, oszczędna w tekst i ilustracje, ale z jakiegoś dziwnego powodu mój półtoraroczny szkrab ja uwielbia - zwłaszcza te momenty w których udajemy jak Czu kicha. Książeczka niewielkiego formatu, ale jak widać to wystarczy by podbić dziecięce serce :)

"To nie tylko pięknie wydana książka – w twardej oprawie, z ciekawymi, przykuwającymi uwagę ilustracjami autorstwa Adama Rexa – ale też, choć niedługa, bardzo mądra opowieść o tym, że każdy, dosłownie każdy z nas, choćby był zupełnie mały, jest w stanie wpływać na otaczający go świat. Dlatego też warto sięgnąć po tę książeczkę i zapoznać z nią swoje dziecko, które dzięki małej Czu zrozumie, że i w nim drzemie ogromny potencjał, że i ono w swoim życiu będzie w stanie wiele dokonać."

Cała recenzja dostępna na moim blogu, zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/dzien-z-zycia-czu-neil-gaiman/

Co za wspaniała dramaturgia! a to wszystko w jednym zdaniu i ilustracjach:) Fajne:)

• Dla dzieci
  • 2016