Szczęście na wagę

Okładka książki Szczęście na wagę Agnieszka Olejnik
Okładka książki Szczęście na wagę
Agnieszka Olejnik Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Wszystkie smaki życia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wszystkie smaki życia (tom 1)
Czwarta Strona
2016-04-27
2016-04-27
szczęście życie radość nadzieja

Lekcja życia dla współczesnych kobiet

Na początku wciągająca na koniec za szybko się wszystko toczy. Ale muszę wiedzieć co dalej więc sięgam po tom 2

Mądra powieść o tym, że trzeba odważyć się walczyć o swoje szczęście, nie dać się zwieść pozorom i zastraszyć hejterom… I zawsze szukać właściwego wyjścia, bo takie istnieje – nawet z najbardziej skomplikowanego życiowego labiryntu...
Ewę poznajemy w momencie, kiedy postanawia „przemeblować” swoje życie. Do tej pory jak „niespełniona siłaczka” - pracuje jako nauczycielka języka polskiego, prowadzi dom i chociaż doskonale łączy te światy, to nie jest szczęśliwa. Czuje się przytłoczona codziennością, zmęczona, sfrustrowana. Marzy o kursie języka angielskiego, o tym, aby być lepszą matką, bardzo chciałaby mieć psa. Otyłość córki odbiera jako osobistą porażkę. Przykro jej, że nie rozumie Klaudii, nie potrafi do niej dotrzeć, nie wie, jak jej pomóc. Ma również wrażenie, że jej małżeństwo popadło w rutynę, chociaż sama przyznaje, że atmosfera między nią i Mirkiem nigdy nie była supergorąca. Spokojnie więc znosi jego częste wyjazdy, godzi się z nieobecnością… Skutki tego wszystkiego okazują się, dosłownie, opłakane… Problemy piętrzą się, gromadzą, aż przychodzi kryzys i okazuje się, że Ewa to jednak silna babka!
Autorka delikatnie przekazuje, że każdy ma inną historię, ale ma też prawo do popełniania błędów. A już z pewnością każdy potrzebuje zainteresowania i przyjaciół.

Bardzo dobra książka, nie tego się spodziewałam, ale była świetna. Praktycznie dla każdego.

Bardzo dobra książka świetnie napisana nie mogłam się oderwać.

Bardzo dobra książka świetnie napisana nie mogłam się oderwać.

Autorka po raz kolejny spełniła moje oczekiwania. Czytam dla rozrywki i mogę stwierdzić, że ta książka pozwoliła mi zrelaksować się, oderwać się od problemów, czasami poprostu nie myśleć lub zacząć myśleć pozytywnie.
Całkiem niezła fabuła, myślę, że dość realna. Język przystępny, styl pisania bardzo przyjemny. Duży plus za podejście do problemów rodzimego szkolnictwa (gdzie zazwyczaj dużym problemem są nienormalni rodzice).
Godne uwagi są również przepisy umieszczone w książce, niektóre "brzmiały" naprawdę pysznie i myślę, że wkrótce parę z nich wypróbuję.
Od razu sięgam po część drugą.

Książka daje nadzieję, że wszystko da się poskładać, tylko trzeba włożyć dużo pracy. Mamy tu romans, zaburzenia odżywiania, próba samobójcza i samookaleczanie się nastolatki, zrzucanie wagi i zadbanie o siebie.

Bardzo dobra książka. Nie ma się do czego przyczepić. Choć to obyczajówka to zawiera w sobie wiele mądrości. Polecam każdej kobiecie w każdym wieku. No i na dodatek dostajemy tu bardzo dużo informacji o diecie i nawet kilka jadłospisów się znajdzie.

Wciągająca, prawdziwa, zaskakująca.
Warta przeczytania

Wciągająca, prawdziwa, zaskakująca.
Warta przeczytania

Znakomita historia o tym, jak ważne są relacje między rodzicami, aby dziecko mogło normalnie funkcjonować w rodzinie. Jest to prawdziwy obraz samotności w rodzinie oraz wyzwań, jakie się pojawiają w pracy we współczesnej szkole. Polecam!

Jakiś czas temu pozwoliłam sobie na hurtowe zakupy książkowe. Przeważały książki obyczajowe polskich autorek. Po dwóch pierwszych pozycjach złapanych z półki straciłam wiarę w swoją książkową intuicję.
"Szczęście na wagę" Agnieszki Olejnik trafiła w moje ręce kiedy już myślałam, że zakupiłam same, za przeproszeniem, szmiry.
Jakże mile się zaskoczyłam! Dziękuję pani Agnieszko!
Książka jest naprawdę świetnie napisana. Porusza tyle ważnych i trudnych tematów ale nie jest to nielogiczne przeskakiwanie z wątku na wątek. Całość dobrze się czyta, trudno się oderwać.
Już nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po kolejne tomy. Całe szczęście są na półce!
Polecam

Jakże mile się zaskoczyłam! Dziękuję pani...