Der Alchimist

niemiecki
Cordula Swoboda Herzog
Paulo Coelho

Opinie [1 838]

Jak to lsiazki Coehlo, piękne mysli i historie wplecione w uduchoaipną fabułę.
Na jego książki trzeba znaleźć odpowiedni czas w swoim sercu.

Warta przeczytania, ale... Po Alchemiku, przeczytałem jeszcze 3 kolejne i odradzam, chyba że ktoś lubi w koło o tym samym. ;)

Książka bardzo minimalistyczna w formie. Jak bajka dla dzieci. Zgrabna opowiastka, jakiś tam przekaz filozoficzny i praktycznie nic więcej.
Można przeczytać w kategorii literatura motywacyjna, ale raczej dla bardzo młodych.

Pierwsza książka która wprawiła mnie w osłupienie. Obudziła mnie w pewien sposób. Doszłam do wniosku że jeśli nie teraz spełnię swoje marzenia to nigdy. Był chyba rok 2005 i wbrew wielu przeciwnościom podjęłam decyzję o podróżowaniu. Nie żałuję - było bosko. Właśnie dzięki Alchemikowi. Sporo tam mądrości, może momentami są dość infantylne, ale dla mnie ta powieść była...

jedna z moich najukochańszych książek tego autora, absolutnie magiczna!

Trudne początki, trzy razy rozpoczynałam czytanie, ale ostatni raz był trafiony i z wypiekami na twarzy przeczytałam jednym tchem.

Nie udało mi się przebrnąć przez tę książkę, ale kto wie może kiedyś do niej dorosnę i wrócę, by ją przeczytać do końca.

To jest fajna książka o podróży i poszukiwaniu celu w życiu. Idealnie pasuje do niej ten cytat, że sama podróż jest ważniejsza niż jej cel. Jednak trochę za dużo filozofowania jak na mój gust.

Jedna z niewielu książek przeczytanych przeze mnie w czasie, gdy były modne. Wówczas na pewno odbiór podbijały ultra-entuzjastyczne recenzje. Dodatkowo styl autora wydawał się pewnym novum na rynku wydawniczym. Więc wówczas moja ocena była na pewno wyższa.
Ale ekonomia ma swoje prawa, sukces finansowy pociągnął za sobą wydania kolejnych pozycji (w moim przypadku były to...

Książkę czyta się z początku lekko i płynnie. Pierwsze wrażenie pozytywne, ale im dalej się czyta tym zaczyna męczyć. Za dużo tych pseudo filozoficzno-psychologicznych dywagacji.
Jeżeli ktoś chce poczytać o Pasterzu to polecam oryginał: Nowy Testament.

36 885
    5 574