Teściową oddam od zaraz

Okładka książki Teściową oddam od zaraz
Małgorzata J. Kursa Wydawnictwo: Prozami literatura piękna
literatura piękna
Prozami
2011-10-20
2011-10-20
teściowa zagadka śledztwo prokurator

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Książka lekka, przyjemna, na rozluźnienie. Jednak o tytułowej teściowej było tylko kilkanaście stron, trochę na początku i trochę na końcu. Reszta to kryminał, komedia kryminalno-romantyczna.

Bardzo dobra seria. Taka idealna na rozluźnienie. Na poprawę humoru.
Dużo wątków pobocznych, trochę kryminału, świetnie ukazana polska rzeczywistość z jej absurdami.
Polecam!

Bardzo dobra seria. Taka idealna na rozluźnienie. Na poprawę humoru.
Polecam!

Lekka, dobrze napisana, zabawna i wciągająca książka na jedno popołudnie/wieczór przy kawie lub lampce wina. Czyta się z przyjemnością, lekki humoru w odpowiedniej dawce, a bohaterowie sympatyczni, choć nieco zwariowani- nasuwa się skojarzenie, że autorka pewnie wychowała się na książkach królowej gatunku ;)

Lekka i zabawna komedia kryminalna, tylko tytułowej teściowej coś za mało...

Lekka i zabawna komedia kryminalna, tylko tytułowej teściowej coś za mało...

Zabawny kryminał na jeden wieczór.

Zabawny kryminał na jeden wieczór.

Na półkach: , , , ,

Książka, co do której nie byłam do końca przekonana a która ostatecznie mnie wciągnęła i pozytywnie zaskoczyła. Spędziłam tak miły i przyjemny czas w jej towarzystwie, że aż mi żal, że nie mam więcej książek tej autorki, ale z pewnością kupię, mam ochotę przeczytać wszystkie książki pani Małgorzaty.
Dodatkowo książka jest napisana tak cudną polszczyzną, że to aż miód na moje oczy i czytelniczą duszę.

Dodatkowo książka jest napisana tak cudną polszczyzną, że to aż miód na...

Książka napisana w humorystycznym tonie, przyjemna, lekka, taka na popołudnie przy kawie.

Tytuł jest mylący gdyż wątek teściowej wprawdzie istnieje, ale nie jest to główny temat książki.
Ktoś zostaje zabity. Kto? Dlaczego? Co ma wspólnego z zabójstwem mąż bohaterki i czy jeden trup wystarczy? Na pytania otrzymamy odpowiedź po przeczytaniu tej książki, przy której można się najzwyczajniej pośmiać i „rozerwać”. Znajdziecie tu humor, zagadkę, barwne postaci, wątek kryminalny i miłosny.

Książka jest napisana prostym językiem, a sama historia troszkę przerysowana, aczkolwiek może być zabawna.

Zabawna,fajna i przyjemna książka śmiałam się z tekstów świetnym Amy i Belli boki zrywałam.
Czyta się bardzo dobrze, styl autorki wspaniały.

Czyta się bardzo dobrze, styl autorki wspaniały.

Powieść o nieco wprowadzającym w błąd tytule, gdyż tak naprawdę wątek dotyczący teściowej jest wątkiem pobocznym.
Tak naprawdę jest to historia o dwóch przyjaciółkach, w których otoczeniu wybucha afera kryminalna. Mąż Izy - Paweł, który prowadzi warsztat renowacji zabytkowych mebli, kupuje od ciotki Amy mały stolik. Okazuje się, że w stoliku schowana jest biżuteria z przemytu.
Przestępcy chcą odzyskać biżuterię, więc idą, można powiedzieć po trupach i dokładnie ten trup ścieli się gęsto.
Podsumowując jest to powieść obyczajowa o zabarwieniu kryminalnym, pisana lekkim, dowcipnym językiem.
Polecam! Strachu nie będzie podczas czytania, ale humoru owszem, tak!

Kolejna autorka wychowana na Chmielewskiej.
Charakterystyczny styl, podobne poczucie humoru, trochę zwariowanego absurdu to najbardziej oczywiste inspiracje. I jeszcze wzorce fabularne: temperamentna (wyzwolona i przedsiębiorcza) bohaterka w duecie z przyjaciółką-powierniczką, przystojny prokurator, idealny romans i zbrodnia na wesoło. Do tego zbiegi okoliczności i naiwne poczynania bohaterki, z których radośnie wychodzi obronną ręką, zawsze w glorii i chwale rzecz jasna.
I to by było na tyle, co do światła Królowej polskiego kryminału.
Bo Małgorzatę J. Kursę czyta się łatwo i szybko, nawet z uśmiechem, ale jest to rozrywka bez emocji i bez najmniejszego wysiłku intelektualnego. Fabuła nie prowokuje do żadnego zastanowienia, nie generuje zainteresowania, nie buduje napięcia. I to zarówno jeśli chodzi o kryminał, jak i romans. Bo zagadki faktycznie nie ma (cokolwiek się dzieje, natychmiast zostaje wytłumaczone), a wylukrowany wątek romansowy jest prosty i schematyczny.

Dialogi — niby lekkie, niby dowcipne — jednak powierzchowne i ograniczające się do relacjonowania wydarzeń i skutków. Mnie brakowało jakichś błyskotliwszych aluzji i skojarzeń, ukrytych perełek świadczących o inteligencji bohaterki/autorki i ode mnie tej inteligencji wymagających.
Ale może zbytnio doszukuję się chmielewskich fluidów... Ogólnie humor słowny i sytuacyjny zadowalające, estetycznie poprawne, styl nienaganny.
Lekka i przyjemna lekturka do przeczytania w dwie godziny. Najlepiej na plaży.

Kolejna autorka wychowana na Chmielewskiej.