Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii

EKO

Oficjalne recenzje i

Pierwsi uwodziciele Amazonii

Link do recenzji

Jest to druga książka Sy Montgomery jaką przeczytałam (pierwszą była "Dobra świnka dobra"). Nie zawiodłam się.
Choć jest to zupełnie inna opowieść to autorka w urzekający sposób prowadzi przez amazońskie lasy i wody.
Jest coś magicznego w tej opowieści o poszukiwaniu różowych delfinów. Fascynacja, zaciekawienie, a może obsesja?
Wplecione legendy i wierzenia dawnych ludów...

Ciekawa, przybliżająca świat amazońskiej fauny i flory, stanu wód, historii tego obszaru oraz jego mieszkańców. Spodziewałam się, że książka bardziej skupi się na boto - nie jest to jednak żaden minus.
Żarty w książce trochę nieudane, ale winię tu tłumaczenie z angielskiego.

Inspirująca książka z dużą dawką ciekawych informacji. Co do merytorycznej wartości nie mam zarzutów. Zyskałam trochę wiedzy o przyrodzie, geografii i historii Ameryki Południowej i Amazonii, poznałam jej problemy i niektóre sposoby ich rozwiązywania. Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, czytanie książki sprawiło mi trochę przyjemności.
Moją ocenę jednak obniża jednak...

Książka, która niczym kanoe zabiera nas w podróż po rzekach Amazonii. Cudowna, lekka, zachwycająca.

Na pewno nie kupiłabym i nie przeczytała tej książki, gdyby nie Matrasowa promocja. Jednak Sy Montgomery pozytywnie mnie zaskoczyła. Chociaż nie jestem pasjonatką biologii, uwielbiam podróże, a Autorka była w stanie zaciekawić mnie historią inii - widać było, że pisanej przez osobę pełną pasji do wykonywanego zawodu.

"Podróż różowych delfinów" zabiera nas do Amazonii,...

Niestety po wspaniałej książce tejże autorki "Dobra świnka..." szybko kupiłam "Podróż różowych delfinów" i niestety przeżyłam duże rozczarowanie. Książka zupełnie mnie nie zainteresowała, a czytam dużo przyrodniczych lektur. Szkoda. Nie dobrnęłam do końca. Może w innych okolicznościach polubimy się bardziej.

Podróż różowych delfinów to reportaż poświęcony nie tylko poszukiwaniom i próbie poznania tych stworzeń. To także zbiór mitów, legend, lokalnych wierzeń i współczesnej nauki dotyczących terenów amazońskiej dżungli.
Autorka zabiera nas w świat, który ulga degradacji, gdzie każdego dnia wymiera kolejny gatunek a ludzie zachodu zagarniają kolejne hektary bezcennego lasu...

Cudowna podróż w głąb Amazonii w poszukiwaniu różowych delfinów. Poznajemy fascynującą przyrodę, lokalne społeczności oraz mityczne opowieści. Autorka także uczula czytelników na problem ochrony lasów deszczowych Amazonii na skutek nadmiernej wycinki drzew. Polecam wielbicielom literatury podróżniczej i przyrodniczej.

Serią ECO zainteresowałam się, od kiedy właściwie o niej usłyszałam, czyli od trzeciego tomu (co ogólnie jest do mnie niepodobne, bo tego typu serie „ozwierzęce” uwielbiam i zwykle śledzę je od pierwszych zapowiedzi). Trzecim tomem była właśnie „Podróż różowych delfinów”. Przyznam, że od razu wpadła mi w oko, bo w tej kategorii już sam fakt napisania książki o zwierzętach...

,,Patrzyłam na inie jak na cud.Dlaczego tak bardzo pragnęłam za nimi podążać? Oczywiście, chciałam się dowiedzieć,dokąd płyną. Ale w głębi serca chciałam dotrzeć dalej:do Encante.Chciałam dotrzeć do Edenu.Chciałam zejść za iniami w przyszłość, w dół, do wodnego brzucha świata,do źródła dziwów, piękna i pożądania.Chciałam dotknąć duszy Amazonki''.
Sy Montgomery-znana pisarka...

• Chcę w prezencie