Ptakologia

flora i fauna
Adam Pluszka
EKO
przyroda ptaki

Męczyła mnie ta książka. Za mało o ptakach, za dużo o autorce.

Bardzo ciekawa, napisana z olbrzymią czułością opowieść o ptakach. Nie tylko rewelacyjna lektura, ale i obowiązkowa dla wszystkich.

Nie byłam w stanie jej skończyć, strasznie nudna, a wcześniej przeczytałam z zapartym tchem "Rzecz o Ptakach" :(

Mam mieszane odczucia co do tej książki. Ogólnie - podobała mi się. Poznajemy poniekąd kilka historii z życia autorki i jej spotkania z pewnymi rodzajami ptaków. Czytając inne recenzję natknęłam się na powtarzający się zarzut, że autorka zbytnio skupia się na sobie... może rzeczywiście jest ona lekko egocentryczna, ale jak dla mnie nie w jakiś ogromnie rażący sposób. Muszę...

Dużo ciekawostek dot. naszych skrzydlatych przyjaciół. Książkę traktuję jako zbiór anegdot i historii.

Ta książka byłaby nawet w porządku, gdyby nie jedna, zasadnicza wada autorki - nie potrafi się powstrzymać od pisania o sobie i swoich znajomych. W zasadzie nie mam nic przeciwko obecności autora w tekście, nawet tym naukowym - ba, tego się de facto nie da uniknąć - ale kiedy sięgam po książkę o ptakach, to interesują mnie ptaki, a nie dieta autorki, nazwa kościoła, do...

Ciekawie napisana książka. Bardzo pozytywna.

Przede wszystkim książka pełna zachwytu ptakami, pełna entuzjazmu i radości życia, autentycznego podziwu dla przyrody.

Mnie się bardzo podobało. Poszczególne rozdziały są o rożnych ptakach, o kurach, wronach, gołębiach, papugach.

Nuda, nuda, nuda. Nie dokończyłem. Nawet połowy nie dałem rady :P

Z jednej strony ta książka nie była zła, bo miała wszystko, czego się spodziewać po takich publikacjach. Z drugiej, irytowała mnie w niej ilość prywatnych wtrętów od autorki (kogo nie zna i do kogo ona nie jedzie). Jeśli ktoś na raczej podstawową wiedzę na temat ptaków, powinna mu się spodobać. Dla tych bardziej oczytanych będzie mało odkrywcza.

Jak ja się cieszę, że ta książka wpadła mi w ręce i wzięłam ją do przeczytania.
To wyjątkowo ciekawa, mądra, bardzo ciepła książka, która odkrywa przed nami skrawek niewiarygodnie ciekawego królestwa ptaków.
Każdy rozdział to osobna historia jednego z gatunków; mamy tu kilka wybranych gatunków, każdy napisany trochę w innym tonie i może poza gołębiami, każdy czyta się z...

Dyskusje

• 2018