Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.91 zł

flora i fauna
Adam Pluszka
EKO
przyroda ptaki

"Ptakologia" to książka przede wszystkim o Sy Montgomery, a później o ptakach. Autorka ma ogromne ego i w żaden sposób nie udaje jej się tego ukryć. Przy okazji na jaw wychodzi jej hipokryzja - unika mięsa, ale jest zakochana w skolnictwie; kocha zwierzęta, ale zapoznanego myśliwego polującego na wrony w horrendalnej ilości nazywa dobrym człowiekiem. Występuje tu wiele...

Do zakupu skusiła mnie promocja i okładka .... przeczytałam, bo .... przeczytałam. Więcej w tej książce z pamiętnika niż o ptakach ... nie polecam osobom, którym zależy na zdobyciu wiedzy o ptakach

Męczyła mnie ta książka. Za mało o ptakach, za dużo o autorce.

Bardzo ciekawa, napisana z olbrzymią czułością opowieść o ptakach. Nie tylko rewelacyjna lektura, ale i obowiązkowa dla wszystkich.

Nie byłam w stanie jej skończyć, strasznie nudna, a wcześniej przeczytałam z zapartym tchem "Rzecz o Ptakach" :(

Mam mieszane odczucia co do tej książki. Ogólnie - podobała mi się. Poznajemy poniekąd kilka historii z życia autorki i jej spotkania z pewnymi rodzajami ptaków. Czytając inne recenzję natknęłam się na powtarzający się zarzut, że autorka zbytnio skupia się na sobie... może rzeczywiście jest ona lekko egocentryczna, ale jak dla mnie nie w jakiś ogromnie rażący sposób. Muszę...

Dużo ciekawostek dot. naszych skrzydlatych przyjaciół. Książkę traktuję jako zbiór anegdot i historii.

Ta książka byłaby nawet w porządku, gdyby nie jedna, zasadnicza wada autorki - nie potrafi się powstrzymać od pisania o sobie i swoich znajomych. W zasadzie nie mam nic przeciwko obecności autora w tekście, nawet tym naukowym - ba, tego się de facto nie da uniknąć - ale kiedy sięgam po książkę o ptakach, to interesują mnie ptaki, a nie dieta autorki, nazwa kościoła, do...

Ciekawie napisana książka. Bardzo pozytywna.

Przede wszystkim książka pełna zachwytu ptakami, pełna entuzjazmu i radości życia, autentycznego podziwu dla przyrody.

Mnie się bardzo podobało. Poszczególne rozdziały są o rożnych ptakach, o kurach, wronach, gołębiach, papugach.

Nuda, nuda, nuda. Nie dokończyłem. Nawet połowy nie dałem rady :P

• 2018