Dobra świnka, dobra. Niezwykłe życie Christophera Hogwooda

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Sy Montgomery Wydawnictwo: Marginesy Seria: EKO biografia, autobiografia, pamiętnik
The Good Good Pig
EKO
Adam Pluszka Christopher Hogwood
Inne

Oficjalne recenzje i

Mój najlepszy przyjaciel prosiak (?!?)

[ 15 ] Link do recenzji

Wciągająca opowieść o życiu knura, który jako cherlak miał być spisany na straty.

Wszystko w tej książce jest niezwykłe. Główny bohater Chris oraz przyrodniczka i pisarka. Miłość i szacunek do zwierząt również całej przyrody czuć w każdym słowie,więc czytanie dla mnie było wielką przyjemnością. Delektowałam się bogactwem językowym(zasługa tłumacza),stylem i treścią.Wartościowa pozycja literacka.

Piękna historia o pięknym stworzeniu i jego towarzyszach.

Christopher urodził się w tym samym gospodarstwie, w którym na świat przyszły dziesiątki innych prosiaczków. Miał takie same szanse, aby podzielić los setek, tysięcy, milionów zgładzonych rocznie w imię ludzkich fanaberii zwierząt. Wydawało się, że jego los jest z góry przesądzony. I byłby przesądzony, gdyby...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sympatyczna opowieść o śwince :) Pokazuje ogromną miłość człowieka do zwierzęcia!

Całkiem przyzwoita książka o zwierzętach autorki, ze szczególnym uwzględnieniem spaślaka (ponad 300 kg knura). Trochę irytujące wstawki lewackie.

Historia pewnego małżeństwa, które od prosiaczka wychowywało świnię, Pełna humoru opowieść, niestety ze smutnym zakończeniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miła Książka. Mam od prawie dwóch lat własnego prośka i nie wyobrażam sobie już żyć inaczej. Autorka pokazuje, że jednak nie jestem jakaś " dziwna" kochając bardzo czworonoga.

Przepiękna opowieść o miłości do zwierząt. Książka na każdą pogodę i zdecydowaną poprawę nastroju.

Ksiązka z rodzaju tych, których nie sposób przerwać i odłożyć na później. Od dawna miałam w planach inne książki autorki, ale po tej lekturze znalazły się na liście moich priorytetów.
Sy przede wszystkich badała małpy człekokształtne, pisała o słynnych badaczkach małp naczelnycz, w Amazoinii poznała tajemnicze róowe delfiny. Tym razem postanowiłą opisać jak pewien cherlawy...

Książka jest przepiękna.Co prawda nie doczytałam jej do samego końca,ponieważ zazwyczaj nie jestem w stanie tego dokonać w przypadku biografii zwierząt,które na ogół kończą się w ten sam tragiczny sposób.Niemniej jednak ta opowieść o miłości człowieka do zwierzęcia i ich życia pod jednym dachem jest wspaniała i ,mam nadzieję,daje do myślenia na temat braku różnic między...

Dyskusje

• Przyroda
  • 2019
  • Zwierzęta
  • 2018
  • Biografie
więcej mniej

Sy Montgomery Dobra świnka, dobra. Niezwykłe życie Christophera Hogwooda Zobacz więcej