Love ...a bez niej tylko mrok

Okładka książki Love ...a bez niej tylko mrok Nadia Szagdaj
Okładka książki Love ...a bez niej tylko mrok
Nadia Szagdaj Wydawnictwo: Bukowy Las kryminał, sensacja, thriller
Bukowy Las
2016-02-17
2016-02-17
9788364481901
Wrocław zaginięcie thriller współczesny liceum wspomnienia

Okładka książki RAK Grzegorz Filarowski, Nadia Szagdaj
RAK Grzegorz Filarowski...
Okładka książki Nocne mary. Opowieści niekoniecznie na dobranoc Sylwia Błach, Rafał Christ, Arnold Cytrowski, Łukasz Dubianowski, Tomasz Duszyński, Norbert Góra, Maciej Klimek, Marcin Kowalczyk, Marta Kucharska, Wojciech Kulawski, Graham Masterton, Tomek Miłowicki, Karolina Mogielska, Jarosław Adam Pankowski, Rafał Grzegorz Sawicki, Łukasz Śmigiel, Hubert Smolarek, Nadia Szagdaj, Honza Vojtisek, Paweł Widomski, Flora Woźnica, Olek Zielonka
Nocne mary. Op... Sylwia Błach, Rafał...

Ech, rozczarowanie totalne... Akcja ciągnie się jak flaki z olejem, bez ładu i składu, zlepek różnych pomysłów, które razem nijak nie chciały się skleić w całość. Bohaterowie kompletnie nieprzekonujący. No, kurczę, nie ma tam nic wartego polecenia. Dałam 4, choć teraz myślę, że to książka zaledwie na 2 gwiazdki

Ina Fisher to młoda dziennikarka która jako wolny strzelec pisze drobne artykuły do gazet i pewnego dnia natrafia na informację o zaginięciu dawnej koleżanki ze szkoły Agnieszki Rutkowskiej. Mimo że dziewczyny nie pałały do siebie sympatią w latach szkolnych Ina postanawia rozpocząć dziennikarskie śledztwo w sprawie zaginięcia Agnieszki która była psychologiem. Okazuje się że ludzie którzy kiedykolwiek się zetknęli z panią psycholog nie pałają do niej sympatią i każdy z nich miał powód do przyczynienia się do jej zaginięcia. Niech was nie zwiedzie tytuł książki LOVE który sugeruje romans , to jest thiller psychologiczny z wątkiem kryminalnym ,pojawia się również wątek przemocy domowej z tragicznymi skutkami . Ale najlepsze jest zakończenie które wbiło mnie w fotel i nie daje o sobie zapomnieć . Polecam

We Wrocławiu bez śladu ginie Agnieszka, młoda psycholog, która jak się okazuje nie jedną nosi w sobie tajemnicę. Agnieszka jest zaradna, sprytna, robi zawrotną karierę. Ina, to młoda dziennikarka, bez stałego zatrudnienia, świeżo po rozwodzie, bez pieniędzy, bez szans na świetlaną przyszłość, rozżalona i samotna. Po powrocie do Wrocławiu Ina wydaje się być w rozsypce, pije za dużo alkoholu, w sumie to sama nie wie co ma począć ze swoim życiem. Któregoś dnia budząc się na kacu postanawia przeszukać bazę osób zaginionych i tam dowiaduje się o zaginięciu Agnieszki. Postanawia wsiąść sprawy w swoje ręce i zająć się poszukiwaniem zaginionej koleżanki, której nawet za bardzo nie lubiła. Ale napisany artykuł w dużej gazecie pod jej nazwiskiem, to była jej jedyna szansa na odbicie się od dna.
Chociaż bardzo lubię książki Nadje Szagdaj ta niestety trochę mnie rozczarowała i tak prawdę mówiąc nie potrafię jej ocenić. Czytało się szybko, ale główna bohaterka była dla mnie tak irytująca, że sama osobiście udusiłabym ją gołymi rękoma. Ina pijaczka sama na swoje życzenie wpakowała się w kłopoty. Była wścibska, chaotyczna, niepoukładana, pokręcona, uparta i do tego kłamała jak z nut, ale na tym właśnie polegał jej cały urok i dzięki temu rozwiązała sprawę.
Proszę się wystrzegać psychologów , którym nie można ufać, złych policjantów, którzy udają tych dobrych i wścibskich dziennikarek, które mają nosa zwłaszcza na rauszu ...ot, szybki thriller na dwa długie zimowe wieczory /

'Love...a bez niej tylko mrok" to thriller, których pełno na dzisiejszym rynku literackim. Powieść mimo interesującej fabuły, nie zaskakuje ani nie zapada w pamięć po jej przeczytaniu. Jest to kolejna historia, przez którą czytelnik przechodzi po prostu szybko i przyjemnie.
Główni bohaterowie, losy czy cała powieść są okej. Książka jednak na tle innych powieści nie wyróżnia się niczym konkretnym.
I to chyba wszystko, co mogę powiedzieć na jej temat.

Szagdaj poruszyła wiele bardzo ważnych wątków. Jednym z nich jest niezwykle trudny temat - przemoc domowa. Popieram poruszanie takich tematów, ponieważ według mnie nadal poświęca się im za mało uwagi. Tutaj doprowadził do śmierci przyjaciółki Iny. Uważam, że gdybyśmy bardziej piętnowali ten problem, więcej o nim mówili, dawali dobre przykłady, wspierali kobiety dotknięte przemocą domową, w świecie realnym nie dochodziłoby do tragedii. Za poruszenie tego tematu, wielki plus ode mnie dla Szagdaj.

"LOVE..." to świetna pozycja. Jestem zachwycona lekkim piórem i umiejętnościami autorki. Mnie kupiła :-) I aby dać dowód mojemu uznaniu dodam, iż już szukam w sieci jej innych powieści. Kupię wszystkie! Nieważne jest, że książka ta była moim pierwszym spotkaniem z Szagdaj. Kolejne kupię w ciemno.

Wam polecam z całego serca! Nie zawiedziecie się.

Cała recenzja dostępna na: www.ksiazkowepasje.pl

'Love' to książka męcząca, z nierealistyczną, nieprzekonującą główną bohaterką i równie nieprzekonująco oddanym współczesnym Wrocławiem. Z trudem dokończyłam czytanie i mimo, iż nie lubię odkładać książki przed jej zakończeniem, to tym razem stracony czas. Nie polecam.

„Love” to niepozwalający o sobie zapomnieć thriller psychologiczny, który trzymał mnie w napięciu i niedowierzaniu do ostatnich akapitów.

Ina Fischer to młoda dziennikarka, która zajmuje się pisaniem artykułów dla przeróżnych magazynów i autorka widmo książki, która ukazuje się pod autorstwem gwiazdy Anny Pasiecznik. Choć zastrzyk gotówki pozwala bohaterce stanąć na nogi to mimo wszystko cała sytuacja ją trochę dobija i denerwuje, zwłaszcza kiedy książka zajmuje jedno z czołowych rankingów czytelniczych w Polsce.

Ta wiadomość jest ciosem dla Iny, a ta postanowia poprawić sobie humor alkoholem. Następnego dnia z wielkim kacem (również moralnym) siedząc przy komputerze przypadkiem natrafia w Internecie na informację o zaginięciu znienawidzonej znajomej z czasów licealnych- Agnieszki Rutkowskiej.

ciąg dalszy: http://www.znaciskiemnaszczescie.pl/2017/03/love-bez-niej-tylko-mrok.html

Uwielbiam Nadie Szagdaj za to że pisze o moim Wrocławiu. Fajna książka, chociaż w połowie juz wiedziałam kto jest zabójca. Ale poleca żeby ją przeczytać.

Lubię kiedy akcja dzieje się w realiach, które znam (Polska),postacie mają imiona, które znam. Świetnie napisana, autorka nie traciła czasu na nic nie wnoszące opisy nie wiadomo czego. A zakończenie zaskakujące!

Czyta się przyjemnie i szybko. Przewidywalna ale ciekawa. Relaks.

Czyta się przyjemnie i szybko. Przewidywalna ale ciekawa. Relaks.

• Kolejka

Nadia Szagdaj Love ...a bez niej tylko mrok Zobacz więcej