Kup teraz - 7 ofert w cenie od 6.99 zł do 30.00 zł

Klin

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Przygody Joanny (tom 1) Seria: Królowa Polskiego Kryminału kryminał, sensacja, thriller
2015-12-29
kryminał, sensacja, thriller
2015-12-29
Królowa Polskiego Kryminału
klin Chmielewska

Pierwszą połowę przeczytałam a drugą przesłuchałam w audio i o wiele bardziej mi się to podobało w tej formie. Chyba nie do końca mój humor aczkolwiek pod koniec się już do niego przyzwyczaiłam.

Kocham! Kocham! Kocham!
...ten chaos, te dialogi, te opisy....

Jak kocham Joannę Chmielewską, tak do "Klina" serca nie mam. Ale debiutantce (a tą książką Chmielewska zadebiutowała) można wiele wybaczyć. Zwłaszcza, że za chwilę powstały ukochane moje książki "Wszystko czerwone", "Wszyscy jesteśmy podejrzani", "Całe zdanie nieboszczyka" (kolejność chaotyczna;)).
"Klin" zawsze wydawał mi się mocno przekombinowany, brakuje też w nim tego...

Uwielbiam Klina. Wspanialy debiut Chmielewskiej. Uczta czytelnicza!

Mój ulubiony humorystyczny kryminał autorstwa pani Joanny Chmielewskiej. "Klin" czytałam wiele razy i za każdym razem wprowadza mnie w dobry nastrój.

Już nie pamiętam, kiedy czytając książkę śmiałam się w głos. Łubudubu po prostu powaliło mnie na łopatki.

Bardzo popaprana książka ale w pozytywny sposób. Główna bohaterka jest po prostu nie do podrobienia. Co do klasyfikacji, to ja bym raczej tego kryminałem nie nazwała. Ale sensacyjny thiller z dużą ilością komedii i absurdu, już pasuje. Mimo wszystko bardzo mi się podobało i na pewno przeczytam tą książkę w przyszłości. Jest to moja pierwsza pozycja Joanny Chmielewskiej.

Do "Klina" przekonywałam się długo. Zawsze ta historia wydawała mi się mocno naciągana. A teraz przeczytałam naprawdę z przyjemnością. Im więcej lat mija od śmierci mojej ukochanej Joanny Chmielewskiej, tym jestem bardziej bezkrytyczna wobec tych jej książek, które kiedyś zupełnie mi nie podchodziły.
Także polecam ten tytuł. Choć gdyby ktoś chciał zacząć swoją przygodę z...

Druga z dwóch moich ulubionych Pani Joanny. Komedia pisana na bazie ambicji upartej kobiety. I przystojny klin w tle. Blondyn, brunet, przyjaciółka, psy...pomyłki niczym ze starych przedwojennych komedii polskich.

Kocham tę książkę! Zawarte w niej absurdy codziennej rzeczywistości są tak śmieszne, że nie sposób zachować powagę. Szkoda, że intryga dotycząca tytułowego Klina nie została na koniec bardziej wyjaśniona, a tylko zarysowana na poziomie ogólników. Dziś to by nie przeszło, ale w tamtych czasach, kiedy Chmielewska pisała Klin, literatura rządziła się zupełnie innymi prawami,...

5 702
    1 278