Biały kieł. Zew krwi.

Okładka książki Biały kieł. Zew krwi. Jack London
Okładka książki Biały kieł. Zew krwi.
Jack London Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry powieść przygodowa
powieść przygodowa
White Fang
Wydawnictwo Iskry
1967-01-01
1967-01-01
1992-05-05
Anna Przedpełska-Trzeciakowska

"ZEW KRWI" to zdecydowanie moja ulubiona ksiazka J. Londona. Wielokrotnie ekranizowana, cieszy juz wiele pokolen czytelnikow. Goraczka zlota nad rzeka Klondike rozpala zmysly i wyobraznie. Ilu z nas oczami wyobrazni bylo tam i sledzilo przygody psa Bucka i jego kompanow w pogoni za bogactwem i zyciem w dostatku. Niestety tylko nielicznym sie udalo... Beztroskie, szczesliwe lata psa Bucka u boku wlasciciela koncza sie z chwila porwania. Od tej pory musi stawic czolo wielu trudnosciom, surowemu klimatowi Alaski i bezwzglednosci poszukiwaczy zlota opetanych zadza szybkiego wzbogacenia sie. Tylko szybka adaptacja do nowych, trudnych I brutalnych warunkow pozwoli mu przetrwac w tym swiecie.. Kto dzis pisze takie powiesci przygodowe.?Jesli ktos jest zainteresowany historia Klondike i chcialby dowiedziec sie czegos wiecej polecam inna ksiazke Londona pt "Wyga" lub "Bellew Zawierucha". Glowny bohater w ktorym mozna dopatrywac sie samego Londona wyrusza na Alaske w poszukiwaniu zlota by udowodnic swojemu wujowi ze za szybko go przekreslil...
Lubie ksiazki J. Londona, jednak blizsza mojemu sercu jest tworczosc J. O. Curwooda tzn. jego najwiekszego rywala w tamtych czasach. Dla mnie Curwood jest bardziej wiarygodny, wiekszosc swojego zycia przemierzal polnocne rejony Kanady, Yukonu i Alaski zbierajac materialy i inspiracje do nowych ksiazek. Dzieki temu wiele jest w nich rzetelnych informacji i ciekawostek z zycia ludzi i zwierzat. W ksiazkach Curwooda jest takze wieksze uwielbienie dla swiata i natury, gdzie kazda szumiaca jodla, szemrzący potok czy gwiazda na niebie inspiruje i przyspiesza bicie serca. Curwood byl najlepiej oplacanym pisarzem za slowo w tamtym czasie a jego ksiazki staly sie bestselerami. Glownym mottem Curwooda bylo: "Przyroda jest moja religia.. Totez moja ambicja, marzeniem i wielkim celem jest przeniesienie czytelnikow w samo jej serce.. Kocham przyrode i mysle ze i oni beda musieli ja pokochac jesli tylko uda mi się zapoznać ich ze sobą..". Zachecam do lektury.

Dwie najpiękniejsze powieści Północy. Kultowy ,,Biały kieł" i mniej znany, ale według mnie jeszcze ciekawszy ,,Zew Krwi". Polecam!

Pamiętam jak to oto książka była moją lekturą w szkole której nie przeczytałam i pluje sobie w brodę, że tego nie zrobiłam. Dopiero miałam z nią styczność później, po latach. Przeczytałam ją z szybkością i z zaciekawieniem.

Odkąd przeczytałam po raz pierwszy, zdążyłam już kilka razy do niej wrócić. Bardzo lubię tę książkę i jeśli mam okazję oglądam jej ekranizacje, ale i tak zawsze wygrywa książka.
London pięknie opisuje w niej losy wilka i ludzi, których spotyka na swej drodze. Dodatkowy plus za przedstawienie realiów życia na dalekiej północy. Jedna z moich ulubionych lektur z dzieciństwa.

Jack London w formie!!!

Jack London w formie!!!

Powieść przygodowa dla młodzierzy, której bohaterem jest mieszaniec psa z wilkiem Akcja Białego Kła rozgrywa się naAmeryce Północnej

Klasyk którego trudno nie przeczytać.

Klasyk którego trudno nie przeczytać.

London świetnie rozumiał i opisywał charaktery ludzi i zwierząt, dlatego warto zajrzeć do tej klasyki

• Lektury
  • Klasyka
  • Proza
  • Zwierzęta
  • Posiadam Historyczne, Kryminały Podróżnicze przygodowe Litera audiobookitura Faktu Eboki Mitologie Wydania papierowe pobrane z internetu

Dodaj cytat z książki Biały kieł. Zew krwi.