Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu

Elizabeth Pisani Wydawnictwo: Czarne Seria: Reportaż literatura faktu
Indonesia, Etc.: Exploring the Improbable Nation
Adam Pluszka
Czarne
Adam Pluszka Indonezja Indonezyjczycy reportaż literatura faktu Azja Południowo-Wschodnia
Indonesia, Etc.: Exploring the Improbable Nation
literatura faktu
Adam Pluszka
Reportaż

Trochę się przy niej wynudziłem, bo obok naprawdę interesujących opisów zdarzeń i historii pełna jest mało interesujących dla mnie doświadczeń samej autorki, które w większości polegają na siedzeniu w czyjejś chacie, jedzeniu i słuchaniu opowieści.

Niezwykle ciekawy i wciągający opis nieprawdopodbnje podróży, ukazujący Indonezję od środka. Najbardziej zaskakująca jest gościnność spotykająca autorkę na niemalże na każdym kroku jej podróży
Serdecznie polecam każdemu !

Książka podróż - aczkolwiek nie klasycznie (radosna przygoda), bo ze ogromnym tłem historycznym, polityką i socjologią. Widać potężną wiedzę autorki na temat Indonezji. Fascynację, chęć poznania i opowiedzenia jej historii. Indonezja itd. nie jest jednak laurką, wydaje się pokazywać kraj takim jaki jest w rzeczywistości - otwarty, przyjazny, czasem naiwny, a jednocześnie...

Męczyłem tę książkę przez półtora roku... Doczytywałem po ćwierć rozdziału, z jednej strony nie chcąc porzucić lektury, z drugiej jednak - nie mogąc jej skończyć.

To nie jest zła książka. Jestem pełen podziwu dla autorki, jej skrupulatności i wiedzy. "Indonezja itd." może być obowiązkową pozycją dla kogoś, kto interesuje się regionem.

Jednak dla przypadkowego czytelnika,...

Prawdę mówiąc to nie wiele z tej książki zapamiętałem, sądziłem że to będzie książka która przybliży mi Indonezję, i niby tak jest, ale te wszystkie informacje, ciekawostki są poukrywane w średnio ciekawych przygodach autorki. A to co najbardziej mnie irytowało, to te kłamstwa które opowiadała ludziom którzy dali jej jedzenie, i miejsce do spania. Mnie by było przykro jeśli...

dla fanów Indonezji absolutne must read! :)
dobry reportaż, świetna podróż poprzez karty książki, pomimo braku zdjęć bardzo kolorowy obraz zróżnicowanego społeczeństwa - mentalności - kraju.

Książka świetna. Momentami człowiek czuje, że tam jest. Ocena obniżona o jedną gwiazdkę za politykę, której trochę za dużo. Polecam. Rozdział o islamie genialny.

W ramach blogowej edukacji dziabnąłem "Czarne" o Indonezji. Jestem przerażony, jak wiele o tym kraju nie wiedziałem, a jednocześnie bardzo zadowolony, że wreszcie - w sumie po niemal 10 latach - poukładałem sobie w głowie kilka kawałków indonezyjskiej układanki. Pisani spędziła w tym kraju dużo czasu, robiąc ze swojej strefy komfortu sito, a następnie przekazała nabytą...

Polecam wszystkim, których zasascynował ten niesamowity kraj. Ta książka sporo wyjaśnia I daje pełniejszy obraz czym jest Indonezja. Polecam

Świetna książka!

Dyskusje