Kolarze nie umierają. Subiektywna historia kolarstwa

Barbara Błachucka Wydawnictwo: Studio K sport
Studio K
sport kolarstwo kolarze
sport
sport kolarstwo kolarze

Jako fan kolarstwa (potrafię siedzieć 3 godziny na tyłku oglądając transmisję na Eurosporcie), mam mieszane uczucia. Fajnie, że ktoś podjął próbę pisania o kolarstwie, w niesztampowy sposób. Problem w tym, że wyszło strasznie manierycznie i pretensjonalnie. Mi się podobało, bo fanboj wyścigów na rowerach ze mnie jest, ale wątpię czy trafi do osób nie zainteresowanych...

Książka napisana bardzo lekkim piórem. Polecam wszystkim. A dla osób uprawiających kolarstwo pozycja obowiązkowa. Jedyna tego typu książka na polskim rynku.

• Literatura sportowa
  • Kupię