Pięć kilometrów do świtu

W.A.B.
literatura polska
literatura piękna
literatura polska

Główna bohaterka - Natalia, próbuje odnaleźć swoje miejsce w życiu, zawalczyć o siebie, prawdziwą miłość. Nie chce już być marionetką, kukiełką, którą wszyscy sterują, uległą córką i żoną. Nie chce ponownie uzależniać się od mężczyzny. Bierze sprawy w swoje ręce, robi to mimo wątpliwości i ryzyka, z nadzieją, że będzie dobrze... Wsparcie daje jej przyjaciółka, pamięć o...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę szybko się czyta, jest wciągająca. Miło się ją czyta. Porusza ważny temat, pokazuje że zmiany są możliwe

Dość lekko napisany, trudny ale ważny temat. Ogólnie ciekawa histria, z początku dla mnie nudnawa.

Można przeczytać, w nudny sobotni wieczór. Niewiele wnosi, ale dość zgrabnie napisana.

Powieść, którą warto przeczytać, ponieważ daje nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno, by walczyć o swoje szczęście. Można zacząć wszystko od nowa, trzeba tego tylko naprawdę chcieć. Przekonała się o tym Natalia – główna bohaterka powieści, która w pewnym momencie zrozumiała, że nie jest szczęśliwa. Jej luksusowe życie tylko z pozoru było...

Złota klatka stworzona przez ojca, a następnie przez męża. W niej zaś Natalia, wcześniej mała dziewczynka, później dorosła już kobieta. Zaszufladkowana, nie mająca prawa głosu, prawa wyboru, decyzji, z odgórnie narzuconą rolą posłusznej marionetki. Całkowicie pozbawiona prawa bycia sobą.

Autorka spójnym, lekkim słownictwem przeprowadza czytelnika przez cały proces...

Mądra i piękna powieść.Bohaterka jest zagubiona.Chciala życie na poziomie.Maz starszy.Kobieta pracuje w wydawnictwie.Ksiazka opowiada,o tym czy takie życie jest dobre.

Na prawdę polecam tą książkę. Utarte schematy, stereotypy i oczekiwania innych mogą prowadzić do uduszenia. Czasem wystarczy jeden impuls, by zmienić wszystko i znów stać się szczęśliwym człowiekiem.

Gdy wydaje nam się, że mamy wszystko i jest na swoim miejscu zdarza się coś nieoczekiwanego. Obserwujemy przemianę Tusi i Natalię skrycie jej kibicują. Niekiedy przemoc psychiczną jest zdecydowane boleśniejsza niż ta fizyczna. Czasem warto o siebie zawalczyć.
Polecam

Świetnie poprawiła mi nastrój. Choć odkryłam tę autorkę przypadkiem, to nie żałuję spędzonych chwil z jej bohaterami. Ta Natalia trochę miejscami irytująca, ale dzielna dziewczyna.

• 2021
  • 2018
  • E-book
  • 2017
  • 2018
  • 2017
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Pięć kilometrów do świtu

Video

Video