Historia piekła

Georges Minois Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza VOLUMEN Seria: Alfa i Omega [Volumen] historia
Histoire de l'enfer
1998-01-01
Barbara Szczepańska, Agnieszka Kędzierzawska
Alfa i Omega [Volumen]
Historia antropologia historyczna mentalność piekło

Ciekawa pozycja na temat piekła i jego odbioru w świadomości ludzkiej. Omówione zostały różne wizje zaświatów - od tradycji ustnej plemion po spisane w największych religiach światach. Oczywiście najwięcej uwagi autor poświęcił chrześcijaństwu, które przeżywało różnego rodzaju zmiany odnośnie wizerunku piekła. Cóż więcej można powiedzieć, warto zapoznać się z tą książeczką.

Ciekawy szkic, dobrze pokazane przenikanie różnych koncepcji "piekieł" poprzez różne kultury i na przestrzeni epok.

• Historia
  • Chcę kupić
  • Fantastyka
  • Studia
  • Pracownia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Historia piekła