Krocząc w ciemności

Leonie Swann Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Dunkelsprung. Vielleicht kein Märchen
Agnieszka Walczy
Prószyński i S-ka
detektyw fantasy kryminał magia niebezpieczeństwo przestępstwo śledztwo thriller ucieczka zagadka kryminalna
Dunkelsprung. Vielleicht kein Märchen
literatura piękna
Agnieszka Walczy
Inne

Oficjalne recenzje i

Z owcy w pchłę

[ 15 ] Link do recenzji

"Dziwna i subtelna zarazem". Dobrze powiedziane. Autorka zderza fantastyczny świat magii i tajemnic z powszednimi problemami codzienności we współczesnym świecie. Wraz ze zgrabnymi, niezwykle przekonującymi portretami myśli bohaterów i niezobowiązującymi zachętami do filozoficznych rozważań otrzymujemy uroczą, ale też niezwykle niebezpieczną mieszankę wybuchową.

Lektura...

Mocno pokręcona, odjechana z dużą dozą absurdu. Dla miłośników takiej literatury lub inaczej sprawę ujmując dla tych, u których w głowie klepki są jednak nieco poluzowane i takie treści mogą się w nich umościć.
Miłością od pierwszego wczytania obdarzyłam Legulasa.
Z dozą niepokoju obserwowałam rozwój Łazarza Ciemnoskoka - od początku uważałam go za istotną postać. Posiadam...

Ta książka jest dziwna, absurdalna i momentami zabawna. Jeśli ktoś polubił "Sprawiedliwość owiec", to ta też mu się spodoba. Zbliżony poziom absurdu. ;)

Fantastyczna rozrywka! Legulas podbił moje zielone serce ;) (a co, jeśli ono nie jest zielone? :O )

Czytanie "Krocząc w ciemności" to sama radość! Absurdalno-fantastyczno-sensacyjna powieść wyszła spod pióra Laonie Swann, autorki "owczych" kryminałów ("Sprawiedliwość owiec", "Triumf owiec"). Nieprawdopodobnie obłędna historia jubilera i tresera pcheł, Juliusa Birdwella, i jego poszukiwań zaginionej rusałki to narracja dowcipna, a zarazem bliska mrocznej baśni. Na kartach...

Absurdalna, intrygująca, w sam raz na naszą zwariowaną rzeczywistość

Bardzo specyficzna, ale jeśli trafi w czyjś gust, to ma mnóstwo do zaoferowania.

To chyba najbardziej pokręcona książka tej autorki. Roi się w niej od różnej maści magicznych stworzeń. Natychmiastowe skojarzenie z "Osobliwym domem pani Peregrine", gdzie świat fantastyczny jest lustrzanym odbiciem problemów świata rzeczywistego, realnego. W ogóle trudno jest wyznaczyć granicę pomiędzy tymi światami, one się stale przenikają, współistnieją i współgrają....

Leonie Swann autorka powieści „Sprawiedliwość owiec i „Triumf owiec” tym razem nie opowiada nam o perypetiach stada owiec, które muszą rozwiązać pewne zagadki, z którymi ludzie sobie nie radzą. Tamte powieści były rewelacyjne, humorystyczne i filozoficzne. „Krocząc w ciemności” jest moim zdaniem majstersztykiem. To powieść na pograniczu jawy i snu, pełna absurdalnych...

Wspaniała. Abstrakcyjna. Intrygująca. Zabawna. Wciągająca bez reszty.

Dyskusje

1 019