Wszystko czego wam nie powiedziałam

Nominacja w plebiscycie 2016
Celeste Ng Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Everything I Never Told You
Data 1. wydania:
2014-06-26
Tomasz Wilusz
Prószyński i S-ka
córka debiut literacki literatura amerykańska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne rodzice rodzina rozpacz tajemnica uczucie zabójstwo zemsta
Everything I Never Told You
literatura piękna
Tomasz Wilusz
Inne

Czuję się, jakbym dostała po głowie.
Choć książka jest smutna i przytłaczająca, nie roniłam łez. Nie tym razem. To nie jest czysty smutek, a smutek zakażony poczuciem winy i lękiem - czy ja też robię źle? Nie spałam całą noc, starając się wymyślić od nowa dobry sposób na życie.

Debiutancka powieść Celeste Ng "Wszystko, czego wam nie powiedziałam" to opowieść o tym, co może się wydarzyć, kiedy zaniedbujemy swoje marzenia i pragnienia. To dramatyczna historia relacji rodzinnych, ukazująca niebezpieczeństwo projekcji niespełnionych ambicji na własne dzieci. Stawiająca trudne pytania o przestrzeń dla realizacji celów, która powinna być szanowana i...

Po raz kolejny doświadczam bardzo nieprzyjemnego wrażenia, czy sprawdzam się jako rodzic. Czy nie krzywdzę swoich dzieci przerzucając na nie swoje niespełnione pragnienia czy marzenia? Mam nadzieję, że jednak nie. Syn od małego był zdecydowany związać swoją przyszłość z prawem, które raczej nie jest mi po drodze, a córka może troszkę bardziej roztrzepana, łączy swoje...

Przejmująca, napisana oszczędnym językiem rodzinna opowieść o trudnych relacjach rodzinnych, niespełnionych oczekiwaniach, gigantycznej presji i rasiźmie w Ameryce lat 70tych. Bolesne spojrzenie na dorastanie - nie tylko dzieci ale również dorosłych i całej rodziny.

„Wszystko czego wam nie powiedziałam” to druga książka jaką znam która skupia się na bohaterach o azjatycko-amerykańskim pochodzeniu. Lydia nie żyje to pierwsze słowa książki. 16 letnia wówczas Lydia ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Jej śmierć obnaży wszystkie dotąd ukrywane sekrety jej rodziny.
Tuż po jej skończeniu nie wiedziałam co mam o niej napisać. Mimo...

Nie jest to łatwa książka obyczajowa. Bardziej portret psychologiczny rodziny. Szukałam czegoś innego, niemniej jednak przekaz który niesie bardzo istoty dla każdego rodzica, który pragnie uszczęśliwić swoje dziecko. Męczyłam się czytając ją, niestety sposób narracji mi nie pasował.

Ciekawy portret psychologiczny i dodatkowo wgląd w sytuację Azjatów w Ameryce ubiegłego wieku

Świetna książka, zrobiła na mnie duże wrażenie i skłoniła do refleksji. Opowieść o toksycznej relacji rodziców i dzieci, o tym, jak destrukcyjne moze być przelewanie na dziecko niespełnionych ambicji rodzicow. Autorka bardzo umiejętnie pokazuje, w jaki sposòb z pozoru nieistotne szczegòły, drobne niuanse, mimochodem rzucone spojrzenia czy słowa, stopniowo tworzą coś na...

Ta książka jest świetnie napisana, nie jest to jakaś lekka obyczajówka, ale wnikliwa powieść skupiona na człowieku i jego uczuciach, na tych trudnych do wyjaśnienia spojrzeniach i wahaniach, które potrafią zmienić wszystko.
Okładka w ogóle nie pasuje do tej powieści.

Masz dzieci? Chcesz mieć dzieci? Albo co najważniejsze- chcesz być dobrym rodzicem i nie popełnić tych klasycznych błędów wychowawczych?
Odłóż na bok psychologiczne poradniki i po prostu przeczytaj historie Lydii ,a może kiedyś milczenie nastoletniej córki, jej inny zapach lub zmiana w sposobie całowania Cię w policzek stanie się wskazówką i znakiem.
Taka mała książka a...

Dyskusje