Nieznajomy

Nominacja w plebiscycie 2016
Harlan Coben kryminał, sensacja, thriller 416 str.
The Stranger
Robert Waliś
Albatros
kryminał, sensacja, thriller
kłamstwo literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo porwanie poszukiwanie przestępca szantaż śledztwo tajemnica thriller wyścig z czasem zabójstwo

The Stranger
Robert Waliś
Albatros
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Pierwsza połowa była wciągająca i tajemnicza, zapowiadało się bardzo dobrze. 👌 Niestety druga część książki już poległa. Odniosłam wrażenie, że wyrwano jakąś część fabuły, że jeszcze czegoś brakuje tej historii. Nie poczułam dreszczyku emocji, tempo akcji również nie było zbyt porywające.
Niemniej sam pomysł na Nieznajomego, który ujawnia tajemnice jest intrygujący.

"Każdy z nas coś ukrywa"

Kim jest tytułowy Nieznajomy? Nie wiadomo, pojawia się znikąd, wygląda zwyczajnie i nijako. Można spotkać go wszędzie, albo w barze, na parkingu czy podczas zakupów w sklepie spożywczym. Nikt nie wie kim jest i skąd wie, to co wie. Dlaczego zdradza takie tajemnice? Po co sieje zamęt w życiu obcych ludzi? Jakie z tego ma korzyści? Jedno jest...

Bardzo lubię książki Harlana Cobena. Czyta się je szybko, lekko i zawsze wchodzi się w akcję już od pierwszej strony.
Tym razem było podobnie.

Przyznam się, że akurat po tę książkę sięgnęłam jedynie dlatego, że chciałam obejrzeć film zrealizowany na jej podstawie a zawsze wolę najpierw przeczytać książkę a następnie obejrzeć film.

Nie zawiodłam się na Cobenie.

Akcja...

Harlan Coben - jak zwykle czyta się lekko, ale 2 myśli powracją jak bumerang "czy tego już gdzieś nie było?" i oczywiście "zabili go i uciekł"

Jestem wielką fanką Harlana Cobena i zawsze wiele po nim oczekuję. Ucieszyła mnie informacja, że Netflix podpisał z nim umowę i już niedługo będziemy mieli przyjemność oglądać seriale na podstawie jego książek. Od 31 stycznia możemy zobaczyć "Nieznajomego" i właśnie dlatego sięgnęłam po ten tytuł. Z przyjemnością zobaczę jak Netflix poradził sobie z tematem. Sama fabuła...

"Nieznajomy" początkowo zapowiadał się dość ciekawie. Niestety im dalej w las, tym moje znużenie narastało.

Wielowątkowość, znak rozpoznawczy dla twórczości Cobena, tym razem nie wprowadził w stan hipnozy. Momentami czułam się zagubiona, a kawałki historyjki przestały trzymać się "kupy".

Książka trochę naciągana, momentami przekombinowana. Bohaterowie strasznie miałcy,...

Coben to klasa sama w sobie. Lubię właściwie wszystkie jego książki.

wciągająca

Lektura przez serialem Netflixa. Kończę swoją przygodę z tym pisarzem na zawsze, mam wrażenie, że jego kolejne historie to przysłowiowe "odgrzewane kotlety".

Na półkach: , , , , ,

Miazga! Właśnie to uczucie mnie wypełniło, gdy dotarłam do końca. Człowiek myśli, że zna już finał historii, gdy tymczasem autor macha palcem i mówi "o nie, nie, nie" i wywraca wszystko do góry nogami. Dlatego uwielbiam Cobena. Finały jego książek po prostu wbijają człowieka w fotel.

Historia zaczyna się z pozoru niewinnie. Mąż dowiaduje się o sekrecie, jaki jego żona...

Dyskusje

4 212