Nieznajomy

Albatros
2016-02-17
2016-02-17
Robert Waliś
kłamstwo literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo porwanie poszukiwanie przestępca szantaż śledztwo tajemnica thriller wyścig z czasem zabójstwo
Inne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jak zawsze świetnie! Lubię wracać do Cobena co jakiś czas, bo wiem, czego się spodziewać. Znam jego styl i wiem, że zawsze spędzę z jego historiami miło czas. Nie inaczej było tym razem.

Zgrabna historia, dobrze poprowadzona - przez większość czasu trzyma w napięciu. Męczące niektóre, przydługie opisy. Według mnie również nieco zbyt wiele postaci (np. Grupa szantażystów, wystarczyłyby tam 2-3 osoby). Końcówka ostatecznie okazuje się przewidywalna, a całość książki takim 'to już gdzieś było' (tj. Zaginięcie żony/bliskiej osoby, wokoło czego toczy się cała historia).

Każdy z nas ma jakiś sekret, tajemnice. Świat jest ich pełen. I wszystko jest dobrze, dopóki te sekrety nie wychodzą na światło dzienne.
Pewnego dnia Adama zagaduje nieznajomy mężczyzna i zdradza mu sekret. Sekret Corinne. Adama chce skonfrontować żonę z otrzymanymi wiadomościami, ale wtedy ona znika i nic nie wygląda na to, żeby szybko miał się dowiedzieć dlaczego tak się stało.
Nieznajomy to dość ciekawa książka, którą szybko i przyjemnie się czyta. Sama historia trafnie pokazuje jak sekrety i kłamstwa zaburzają codzienne życie i jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić i co może zrobić w imię własnej rodziny.

Polecam, znak jakości Oleńki:)

Polecam, znak jakości Oleńki:)

Bardzo podoba mi się styl pisania Cobena. Trochę humoru, grozy, filozoficznych myśli. Książkę czytało się szybko i z przyjemnością :) akcja bardzo ciekawa, trzymająca w napięciu ;)

Dobra choć nie najlepsza książka Cobena. Do przeczytania na raz.

Dobra choć nie najlepsza książka Cobena. Do przeczytania na raz.

Harlan Coben jest uznanym, czytanym, nagradzanym autorem powieści kryminalnych, które świetnie sie sprzedają. Jednym słowem - idealny producent książek dla każdego wydawcy. Akcje jego książek zazwyczaj ładnie zazębiają się, można w nich spotkać kilka zaskakujących zwrotów. parę innych niespodzianek, a to zapewnia nam parę godzin relaksu.

Jednakże, moim zdaniem, jego książki są miałkie: zarówno literacko (chociaż tutaj bym się nie upierał, mamy do czynienia tylko z tłumaczeniami), jak znaczeniowo. Następnego dnia po przeczytaniu kolejnej powieści Cobena ma się problemy z przypomnieniem, o co w tym czytadle chodziło.

A "Nieznajomy" w dodatku jest dość słabo napisany, z wątpliwymi motywami złoczyńcy i z dość przeciętną fabułą.

Jednakże, moim zdaniem, jego...

Polecam!!

Polecam!!

Książka trzyma w napięciu od początku do końca jednak jak dla mnie najsłabsza pozycja Cobena.

Książka bez szału. Być może to moja wina, bo styl pisania był dla mnie tak ciężki, że przyznaję, pomijałam niektóre z opisów, przez co gorzej rozumiałam motywację bohaterów, to kim oni w ogóle są, nie czułam dreszczyku emocji.