Nieznajomy

Data 1. wydania:
2017-10-05
Robert Waliś
Albatros
kłamstwo literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo porwanie poszukiwanie szantaż śledztwo tajemnica thriller wyścig z czasem zabójstwo
The Stranger
kryminał, sensacja, thriller
2020-01-29
Robert Waliś
Inne

Była po prostu nijaka. Niektóre rzeczy przedstawione w zagmatwany sposób

Narracja Cobena jest... kołysząca. Może akcja nie idzie jakoś superszybko do przodu, ale czytelnik wchodzi w to jak w hipnozę. I tym kupił mnie autor.

Najdłużej rozkręcająca się akcja na świecie.

Dosyć szybko się czyta, jednak nie jest wciągająca. Zakończenie.. niesatysfakcjonujące.

Przyznaje sie na poczatku, ze wzielam te pozycje w ciemno. W ciemno dolozylam do zamowienia z ksiegarni internetowej (ktore notabene bylo moim gwiazdkowym prezentem). Jednak tworczosc Cobena jak dotad okazywala sie niezawodna. Kazda z ksiazek, ktora zaczynalam byla rewelacyjna i trzymajaca w napieciu od 1 strony do ostatniej. Nie sadzilam, ze kiedykolwiek trafie na cos...

Moje pierwsze spotkanie z Cobenem, które zaliczam do udanych. Ciekawie skonstruowani bohaterowie, dobra intryga, tajemnicza. Polecam!

„Nieznajomy” jest thrillerem autorstwa Harlana Cobena. Książkę tą wydano ostatnio w odnowionej okładce. Wszystko to dlatego że został nakręcony serial na netflixie na podstawie historii z książki. Wracając do literatury chciałbym przedstawić kawałek historii fabuły jak i moją krótką opinię. Tematem przewodnim utworu jest jak mówi tytuł ktoś nieznajomy. Jak wiadomo spotykamy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam !!

Świetna książka, w której akcja toczy się od pierwszej strony. Lekka, przyjemna i szybka do przeczytania. Dobrze było wrócić po latach do tej lektury Cobena ;)

Słowo klucz tej książki to tajemnica. Któż z nas nie ma takiej tajemnicy, którą dla dobra bliskich lepiej nie wyjawiać? Wartko opowiedzenia wielowątkowa historia, która mnie wciągnęła od pierwszych stron. Miłośnikom thrillerow polecam zapoznać się z lektura, chociażby z czystej ciekawości fabuły. Na podstawie książki powstał miniserial dostępny na Netflixie.

Dyskusje

5 517