Nieznajomy

2015-03-24
Data 1. wydania:
2017-10-05
Robert Waliś
kłamstwo literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo porwanie poszukiwanie szantaż śledztwo tajemnica thriller wyścig z czasem zabójstwo
Inne

Polecam!!

Polecam!!

Książka trzyma w napięciu od początku do końca jednak jak dla mnie najsłabsza pozycja Cobena.

Książka bez szału. Być może to moja wina, bo styl pisania był dla mnie tak ciężki, że przyznaję, pomijałam niektóre z opisów, przez co gorzej rozumiałam motywację bohaterów, to kim oni w ogóle są, nie czułam dreszczyku emocji.

Adam Price to szanowany adwokat,ale przede wszystkim mąż i ojciec nastoletnich synów. Wiedzie spokojne życie, przynajmniej tak mu się wydaje. Podczas spotkania rodziców dzieci grających w lacrosse jego poukładany świat legnie w gruzach. Tajemniczy nieznajomy zdradza mu sekret jego żony Corinne i przekazuje dowody, że udawała ona ciążę. Po konfrontacji na żona, która obiecuje mu wszystko wyjaśnić Corinne znika bez śladu. Wysyła wiadomość by Adam jej nie szukał.

Nieznajomy podąża dalej przekazując kolejnym osoba wstydliwe sekrety ich bliskich. Gdy ginie jedną z Heidi Dunn, która poznała sekret córki, jej przyjaciółka policjantka Johanna Griffin rozpoczyna śledztwo. Szukając prawdy dociera do Adama Price. Łączą siły by odnaleźć Nieznajomego i Corinne.

Cóż, niesamowita i trzymająca w napięciu książka. Zostajemy wciągnięci w splot kłamstw i sekretów, które obdzierają nas z zaufania do bliskiej osoby. Czy to co widzimy na codziennie to prawda czy fasada, która skrywa prawdziwe oblicze?

Kolejna z książek Cobeina o tajemnicach z przeszłości, ale jedna dla mnie chyba najsłabsza póki co, bo jednak motywacje Nieznajomego były dla mnie mało wiarygodne.

Cobenowi po raz kolejny udało się napisać dobrą, trzymającą w napięciu książkę. Akcja jest umiejętnie podkręcona i to już od 1-go rozdziału. Nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji i ustawicznego napięcia, czyli tego co dla prozy Cobena tak charakterystyczne i co zawsze się sprawdza. W związku z tym "Nieznajomego" czyta się świetnie do...zakończenia.

A co, moim zdaniem, zepsuło całość. Gdy czyta się kilkaset stron, akcja i napięcie są przez cały czas niezwykle umiejętnie podkręcane, automatycznie oczekuje się podobnego finału. Niestety, tym razem Coben nie stanął na wysokości zadania. Zamiast wielkiego, wieńczącego wszystko wow, jest delikatne puff i spore rozczarowanie. Niby zakończenie nie jest złe, ale do tego, jakim powinno być, w moim odczuciu, bardzo dużo mu brakuje.

Czy zachęcam do lektury "Nieznajomego"????????

Coben, jak zwykle, zapewnia kilka godzin dobrej lektury, relaks. Chociaż nie ukrywam, dla mnie nie jest to najlepsza z książek autora - trochę trąci wtórnym wykorzystaniem wielu wątków, mniej więcej w połowie lektury można odgadnąć, jaki będzie dalszy przebieg większości wydarzeń, ale i tak całość czyta się doskonale. . Dodatkowo pisarz porusza kilka ważnych tematów, które dotyczą każdego korzystającego z internetu......

A co, moim zdaniem,...

Jak na Cobena to d... nie urywa. Są lepsze pozycje, szczególnie że Coben jest mistrzem. Ostatnio przeczytałam kilka jedna niemalże po drugiej no i intrygi z tej prawie już nie pamiętam.

"Nieznajomy" spędził ze mną święta Wielkanocne. Prawdę mówiąc po wcześniejszych książkach Cobena spodziewałam się czegoś więcej..

Akcja książki jest napisana dynamicznie, znajduje się wiele wątków, które z biegiem przerzucanych stron tworzą całość. Jednak dla mnie jako amatorki thrillerów i kryminałów fabuła była zbyt mało zawiła i pokrętna.
Większość elementów układanki ułożyła się w mojej głowie zanim autor połączył je ze sobą na stronach.
Również samo zakończenie można uznać za delikatnie naciągane.

Mimo kilku wad książkę czytało się szybko i przyjemnie. Polecam sięgnąć po nią, jednak wprawieni czytelnicy mogą być lekko zawiedzeni.

Większość elementów układanki...

Jak na razie to wg mnie najlepsza książka Cobena,
sprawny kryminał

Jak na razie to wg mnie najlepsza książka Cobena,
sprawny kryminał

Dobra. Kolejna książka Cobena, bardzo w jego stylu. Ciekawie skonstruowana intryga. Mocne, choć odrobinę naciągane zakończenie, którego w ogóle się nie spodziewałam. Miałam cichą nadzieję,że inaczej się skończy.