Roksolanki

Szymon Zimorowic Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN Seria: Biblioteka Pisarzy Staropolskich poezja
Instytut Badań Literackich PAN
literatura staropolska poezja polska barok erotyk
poezja
Biblioteka Pisarzy Staropolskich
literatura staropolska poezja polska barok erotyk

Okładka książki Erotykon Adam Asnyk, Krzysztof Kamil Baczyński, Michał Bałucki, Zbigniew Becher, Tadeusz Boy-Żeleński, Tadeusz Breza, Marzena Broda, Stanisław Brzozowski, Michał Choromański, Józef Czechowicz, Jan Danecki (poeta), Jan Dobraczyński, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Stanisław Dygat, Konstanty Ildefons Gałczyński, Władysław A. Grzeszczyk, Klementyna Hoffmanowa, Henryk Horosz, Janina Ipohorska, Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimiera Iłłakowiczówna, Zbigniew Jerzyna, Franciszek Karpiński, Jan Kasprowicz, Franciszek Dionizy Kniaźnin, Jan Kochanowski, Wespazjan Kochowski, Maria Konopnicka, Tadeusz Kotarbiński, Jan Kott, Anka Kowalska, Józef Ignacy Kraszewski, Leszek Kumor, Maria Kuncewiczowa, Jalu Kurek, Antoni Lange, Stanisław Jerzy Lec, Jan Lechoń, Ignacy Legatowicz, Bolesław Leśmian, Jerzy Liebert, Liliana, Janusz Makarczyk, Kornel Makuszyński, Adam Mickiewicz, Jan Andrzej Morsztyn, Andrzej Możdżonek, Daniel Naborowski, Stefan Napierski, Zofia Nałkowska, Cyprian Kamil Norwid, Eliza Orzeszkowa, Bronisława Ostrowska, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Włodzimierz Perzyński, Jurek Potański, Wacław Potocki, Halina Poświatowska, Bolesław Prus, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Feliks Przysiecki, Melchior Pudłowski, Zuzanna Rabska, Mikołaj Rej, Janusz Roś, Józef Ruffer, Jadwiga Rutkowska, Horacy Safrin, Magdalena Samozwaniec, Henryk Sienkiewicz, Jan Smolik, Leopold Staff, Adam Lewandowic Strzeżowczyk, Leszek Szeligowski, Renata Szuman-Fikus, Mikołaj Sęp Szarzyński, Antoni Słonimski, Juliusz Słowacki, Stanisław Trembecki, Andrzej Trzebiński, Julian Tuwim, Józef Weyssenhoff, Kazimierz Wierzyński, Maria Wirtemberska, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Rafał Wojaczek, Maryla Wolska, Adam Władysławiusz, Gabriela Zapolska, Kazimiera Zawistowska, Emil Zegadłowicz, Szymon Zimorowic, Aleksander Świętochowski, Stefan Żeromski, Narcyza Żmichowska
7,8
Erotykon Adam Asnyk, Krzyszt...
Okładka książki Poezja polska od średniowiecza do współczesności. Antologia Adam Asnyk, Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Barańczak, Ryszard Berwiński, Miron Białoszewski, Biernat z Lublina, Tadeusz Borowski, Władysław Broniewski, Ernest Bryll, Józef Czechowicz, Tadeusz Gajcy, Konstanty Ildefons Gałczyński, Seweryn Goszczyński, Stanisław Grochowiak, Zbigniew Herbert, Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimiera Iłłakowiczówna, Klemens Janicki, Bruno Jasieński, Jakub Jasiński, Mieczysław Jastrun, Anna Kamieńska, Franciszek Karpiński, Jan Kasprowicz, Franciszek Dionizy Kniaźnin, Jan Kochanowski, Wespazjan Kochowski, Maria Konopnicka, Stanisław Korab Brzozowski, Ignacy Krasicki, Zygmunt Krasiński, Stanisław Jerzy Lec, Jan Lechoń, Teofil Lenartowicz, Bolesław Leśmian, Jerzy Liebert, Ewa Lipska, Tadeusz Miciński, Adam Mickiewicz, Czesław Miłosz, Jan Andrzej Morsztyn, Zbigniew Morsztyn, Daniel Naborowski, Adam Naruszewicz, Cyprian Kamil Norwid, Tadeusz Nowak, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Wincenty Pol, Wacław Potocki, Halina Poświatowska, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Julian Przyboś, Mikołaj Rej, Mieczysław Romanowski, Tadeusz Różewicz, Edward Stachura, Leopold Staff, Władysław Syrokomla, Wisława Szymborska, Szymon Szymonowic, Mikołaj Sęp Szarzyński, Antoni Słonimski, Juliusz Słowacki, Stanisław Trembecki, Andrzej Trzebiński, Julian Tuwim, Jan Twardowski, Kornel Ujejski, Aleksander Wat, Adam Ważyk, Kazimierz Wierzyński, Rafał Wojaczek, Maryla Wolska, Józef Wybicki, Stanisław Wyspiański, Szymon Zimorowic
7,4
Poezja polska ... Adam Asnyk, Krzyszt...
Okładka książki I w odmianach czasu smak jest. Antologia polskiej poezji barokowej. Krzysztof Arciszewski, Józef Baka, Jakub Boczyłowic, Klemens Bolesławiusz, Daniel Bratkowski, Henryk Chełchowski, Wojciech Stanisław Chróściński, Sebastian Grabowiecki, Stanisław Grochowski, Albert Ines, Stanisław Serafin Jagodyński, Jan z Kijan, Adam Jarzębski, Karol Mikołaj Juniewicz, Jan Jurkowski, Olbrycht Karmanowski, Piotr Kochanowski, Wespazjan Kochowski, Adam Korczyński, Stanisław Herakliusz Lubomirski, Kasper Miaskowski, Hieronim Morsztyn, Jan Andrzej Morsztyn, Stanisław Morsztyn, Zbigniew Morsztyn, Daniel Naborowski, Krzysztof Niemirycz, Krzysztof Opaliński, Łukasz Opaliński, Walerian Otwinowski, Wacław Potocki, Hiacynt Przetocki, Samuel Przypkowski, Walenty Roździeński, Dominik Rudnicki, Maciej Kazimierz Sarbiewski, Anna Stanisławska, Szymon Starowolski, Stanisław Samuel Szemiot, Jerzy Szlichtyng, Mikołaj Sęp Szarzyński, Jakub Teodor Trembecki, Kasper Twardowski, Samuel Twardowski, Adam Władysławiusz, Andrzej Zbylitowski, Piotr Zbylitowski, Józef Bartłomiej Zimorowic, Szymon Zimorowic, Jan Żabczyc, Jan Żabczyc
6,9
I w odmianach ... Krzysztof Arciszews...