Śmierć na otwartym morzu

Andrea Camilleri Wydawnictwo: Noir sur Blanc Cykl: Komisarz Montalbano (tom 22.5) kryminał, sensacja, thriller
Morte in mare aperto
Monika Woźniak
Noir sur Blanc
Monika Woźniak opowiadania komisarz Montalbano literatura włoska
Morte in mare aperto
Komisarz Montalbano (tom 22.5)
kryminał, sensacja, thriller
Monika Woźniak
Monika Woźniak opowiadania komisarz Montalbano literatura włoska

Wszystkie gwiazdki za to tylko, że to opowiadania, które uwielbiam, a których nikt już nie wydaje.

Fabuła bodaj sześciu z nich stanowi fabułę odcinków o młodym Montalbanie (drugiego serialu o komisarzu, z 2012 roku, którego akcja dzieje się w tym samym komisariacie, tym samym mieszkaniu - bomba! a aktor rewelacyjnie przystojny ;)

Moja przygoda z Andrea Camilleri zaczęła się od zbioru opowiadań Śmierć na otwartym morzu. Jest to pierwsza książka jego autorstwa, którą przeczytałem. Byłem bardzo ciekawy, bo uwielbiam czytać kryminały jak nie znany mi autor takich powieści wypadnie. W zbiorze znajdziemy osiem opowiadań z różnymi poruszanymi tematami i zagadkami kryminalnymi.
Zabranie się za zbiór...

Zbiór opowiadań z komisarzem Montalbano w roli głównej. Polecam dla zagorzałych czytelników serii oraz osób, które nigdy nie słyszały o Komisarzu, jego barwnych współpracownikach oraz nie mniej ciekawych bliskich i dalekich mu osobach.
Każde z opowiadań, poza co oczywiste (!) wątkiem kryminalnym, zawiera interesujące obserwacje dotyczące Sycylii, Włoch czy nawet Europy. A...

2059

Osiem różnych opowiadań, z różnymi bohaterami, z różnymi problemami i niezmienny jest tylko komisarz Montalbano. Czytając te opowiadania miałem skojarzenia z obrazkami malowanymi akwarelami, delikatne kolory, a bardzo trafnie puentujące zastaną rzeczywistość. Dla wielbicieli komisarza Montalbano-koniecznie, dla innych - z wielką przyjemnością.

Perełki :)

Kwintesencja Montalbano w kilku świetnych opowiadaniach.
Kto lubi Montalbano nie będzie rozczarowany :)
Jeśli ktoś nie zna jeszcze komisarza sugeruję zacząć jednak od pełnowymiarowej powieści.

Moje pożegnanie z komisarzem Montalbano. Mam nadzieję, że w Polsce ukażą się również pozostałe książki z serii i pożegnanie jest tymczasowe.

Ten zbiór opowiadań podobał mi się najbardziej z trzech. I zagadki ciekawe i tło w odpowiedniej proporcji. Odrobinę brakuje mi Lattesa i jego pytań o rodzinę 😀. Ale to wczesne sprawy Montalbana to i kwestor poprzedni (mądry i z...

Camilleri, nigdy nie odchodź!

15 tom o Montalbano, a ja nie mam dość. Z wywiadu opublikowanego w ostatnim numerze „Książek” wynika wprost, że autor jest osobą o dużym pokładzie humanizmu, empatii, ale o wyraźnym i pryncypialnych przekonaniach. Widać je w jego prozie. Montalbano często wygłasza swoje stanowisko dobitnie, nie biorąc jeńców. A z drugiej strony przyzwolenie na...

Kryminały to gatunek, po który sięgam zdecydowanie za rzadko.Włoskie klimaty, doceniony pisarz oraz forma opowiadań - idealnego sposobu na poznanie stylu autora oraz jego bohaterów, wydał mi się doskonałą okazją, aby to zmienić. "Śmierć na otwartym morzu" Andrea Camilleri'ego okazała się przyjemną lekturą, jednak nie podbiła mojego serca.

Jednym z najważniejszych elementów...

Moją znajomość z komisarzem Montalbano rozpocząłem dość nietypowo, bo nie od pierwszego, czy nawet drugiego tomu, ale od czternastego. Wiem, szaleństwo, ale mimo to wkroczenie w cykl w tak zaawansowanym momencie okazało się być całkiem przyjemnym doświadczeniem. “Wiek wątpliwości” wciągnął mnie w klimatyczną Vigatę i nawet odczuwalny momentami brak znajomości bohaterów czy...

Komisarz Montalbano na stałe wpisał się już w krajobraz słonecznej Sycylii. Regularnie rozwiązuje nawet najtrudniejsze zagadki kryminalne - wskaźnik rozstrzygniętych spraw stale utrzymuje się w granicach stu procent – posługując się swoim wrodzonym sprytem potrafi wybronić się z każdego niebezpieczeństwa, do tego wzorem będąc wzorem stereotypowego Włochów uwielbia jeść i...

Dyskusje

• 2019
  • E-book
  • Kryminały
  • E-booki
  • 2020
  • Kryminał
  • Przeczytane 2016

Dodaj cytat z książki Śmierć na otwartym morzu