Mężczyzna na dnie

Iva Procházková Wydawnictwo: Afera Cykl: Marián Holina (tom 1) Seria: Czeskie krymi kryminał, sensacja, thriller
Vraždy v kruhu. Muž na dně
kryminał zbrodnia

Oficjalne recenzje i

Czeski kryminał

[ 30 ] Link do recenzji

To było pierwsze zetknięcie z czeskim kryminałem.
I wyszło całkiem dobrze. Intryga trzyma się kupy, a czeskie poczucie humoru co i rusz daje o sobie znać.
Polecam

Z wielką ciekawością sięgnęłam po "Mężczyznę na dnie" i muszę przyznać, że nasi sąsiedzi też potrafią stworzyć dobry kryminał (do tej pory Czechy nie kojarzyły mi się z kryminałami). Ciekawa fabuła, różne wątki, sympatyczny śledczy, który podczas śledztwa sięga po niekonwencjonalne metody i to co lubię najbardziej w kryminałach - mała analiza społeczeństwa. Warto.

Nie jestem czytelniczką kryminałów, na palcach mogłabym policzyć, ile ich przeczytałam, razem z nieudanymi próbami. Nie sądziłam, że ta książka będzie tak dobra, wciągająca i niejednoznaczna. Przez większość czasu błędnie typowałam mordercę, ale może to wina mojego nieobeznania z kryminałami i tego, że bardzo skupiłam się na relacjach między bohaterami. Na pewno sięgnę po...

Głównym bohaterem jest policjant w stopniu majora Marián Holina. Policjant jest równie sympatyczny co specyficzny. W prowadzonych śledztwach polega bardziej na swojej intuicji i niekonwencjonalnych metodach prowadzenia sprawy np. pokłada dużą nadzieje w astrologię. Holina wzywa po słowacku Wyższą Instancję w chwilach znużenia a w chwilach gniewu rzuca mięsem używając języka...

bardzo dobry kryminał, klasyka gatunku, jest trup, jest dochodzenie, po nitce do kłębka. Czytałam w oryginale, mam nadzieję, że tłumaczenie jest równie dobre. Tak czy inaczej polecam i zabieram się za kolejną pozycję tej autorki!

Mój pierwszy czeski kryminał - zaczyna się mocno - od śmierci dziecka, potem historia toczy się niespiesznie, aby na końcu zaskoczyć czytelnika rozwiązaniem :) Wszystko opowiedziane logicznie i ciekawie. Na pewno sięgnę po drugą część :)

Nie będzie o książce, bo jest ok.

Kolejne genialne tłumaczenie wrocławianki, znanej córki - Julii Różewicz.

Kryminał.
Postaci: wiele, co jakiś czas musiałam sobie przypominać, kto jest kim.
Miejsce: czeska Praga i okolice. Przy mnogości czeskich nazw pogubiłam się całkowicie, czy w danym momencie mowa o dzielnicy Pragi, wiosce czy miasteczku, dlaczego ktoś dojeżdża do pracy skądś do Pragi a później chyba odwrotnie, podział dystryktów policyjnych itd., aż całkowicie ze...

Co łączy astropsychologię, hortensję, upadek ze schodów i Salmę Hayek?
Bardzo dobry czeski kryminał. To moje drugie spotkanie z czeską literaturą i znowu udane.
Na dnie jeziora w kamieniołomie zostają znalezione zwłoki mężczyzny - samobójstwo?
Czy ktoś mu pomógł? Kim był mężczyzna i co się stało, że skończył na dnie? No właśnie! Na dnie. Dodatkowo poznajemy rodzinę, która...

Bardzo mi się podobała, nie było nudnych momentów, akcja dosyć mocno trzymała, książka zaskakiwała, często zmieniała tor akcji, a fakt, że było coś związanego z astrologią wybitnie podszedł mi do gustu. Chętnie przeczytałabym kolejną część.

Dyskusje

• 2018