Mężczyzna na dnie

Okładka książki Mężczyzna na dnie
Iva Procházková Wydawnictwo: Afera Cykl: Marián Holina (tom 1) Seria: Czeskie krymi kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Marián Holina (tom 1)
Czeskie krymi
Vraždy v kruhu. Muž na dně
Afera

Oficjalne recenzje i

Czeski kryminał

Link do recenzji

1814 285 182

Dobry kryminał, taki jaki powinien być. Czyli nic nie jest tak oczywiste jakby się mogło wydawać.

Pierwsza część cyklu. Śmierć policjanta, którego trudno uznać za wzór cnót i grono podejrzanych, których historie poznajemy jeszcze przed śledczymi. Żmudne dochodzenie wsparte niekonwencjonalnymi metodami (astrologia!) i zaskakujące, choć prawdopodobne rozwiązanie. Zachęca do sięgnięcia po kolejne części.

Rewelacyjna!!!! Wartka akcja, tak zaplatana fabuła w której jednak można się "połapać" i zaskakujące zaskoczenie. Utknęłam z nią na jedno popołudnie i szukam innych książek tej autorki. Cudo :) POLECAM!!

Świetny czeski kryminał. Bardzo ciekawe postacie. Najbardziej
interesujące jest to, jak działa główny bohater. (i to, że działania planuje w.... stołówce, a nie w biurze)

Kryminał Ivy Procházkowej pt. „Mężczyzna na dnie” otwiera serię o podinspektorze Mariánie Holinie, a także był pierwszym tytułem rozpoczynającym serię Czeskie Krymi Wydawnictwa Afera. Jak widać już na okładce, w książce temat astrologii odrywa znaczącą rolę, ale przedstawiony jest tak zrozumiale i tak jasno, że aż wzbudził moją ciekawość! Zdecydowanie muszę zgłębić ten...

Do przeczytania pierwszego tomu z serii książek z Marianem Holiną zbierałem się dość długo, a wynikało to z faktu iż nigdzie nie mogłem tych książek znaleźć w Empikach czy też innych popularnych księgarniach. Książki udało mi się dorwać na targach książki w moim mieście prosto od wydawcy. Do "Mężczyzny na dnie" podchodziłem z dystansem, ponieważ słyszałem o tej książce...

Nieźle napisany czeski kryminał śledczy z dużą ilością wątków obyczajowych i odrobiną astrologii. Czyta się dobrze, ale rozwiązanie wyciągnięte z kapelusza mnie nie przekonuje.

To było pierwsze zetknięcie z czeskim kryminałem.
I wyszło całkiem dobrze. Intryga trzyma się kupy, a czeskie poczucie humoru co i rusz daje o sobie znać.
Polecam

Z wielką ciekawością sięgnęłam po "Mężczyznę na dnie" i muszę przyznać, że nasi sąsiedzi też potrafią stworzyć dobry kryminał (do tej pory Czechy nie kojarzyły mi się z kryminałami). Ciekawa fabuła, różne wątki, sympatyczny śledczy, który podczas śledztwa sięga po niekonwencjonalne metody i to co lubię najbardziej w kryminałach - mała analiza społeczeństwa. Warto.

Nie jestem czytelniczką kryminałów, na palcach mogłabym policzyć, ile ich przeczytałam, razem z nieudanymi próbami. Nie sądziłam, że ta książka będzie tak dobra, wciągająca i niejednoznaczna. Przez większość czasu błędnie typowałam mordercę, ale może to wina mojego nieobeznania z kryminałami i tego, że bardzo skupiłam się na relacjach między bohaterami. Na pewno sięgnę po...

• 2018
  • Kryminał