Mężczyzna na dnie

Iva Procházková Cykl: Marián Holina (tom 1) kryminał, sensacja, thriller 416 str.
Vraždy v kruhu. Muž na dně

Porównaj ceny i

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Czeski kryminał

29 Link do recenzji

bardzo dobry kryminał, klasyka gatunku, jest trup, jest dochodzenie, po nitce do kłębka. Czytałam w oryginale, mam nadzieję, że tłumaczenie jest równie dobre. Tak czy inaczej polecam i zabieram się za kolejną pozycję tej autorki!

Mój pierwszy czeski kryminał - zaczyna się mocno - od śmierci dziecka, potem historia toczy się niespiesznie, aby na końcu zaskoczyć czytelnika rozwiązaniem :) Wszystko opowiedziane logicznie i ciekawie. Na pewno sięgnę po drugą część :)

Nie będzie o książce, bo jest ok.

Kolejne genialne tłumaczenie wrocławianki, znanej córki - Julii Różewicz.

Niby dobrze się czyta, niby nie najgorsza intryga, niby wielu podejrzanych, niby poprawni bohaterowie, ale przy zakończeniu (choć było teoretycznie zaskakujące) nie odczułam żadnej, nawet minimalnej EMOCJI zdziwienia, niedowierzania czy zachwytu. Totalnie nic.

Cd. opinii: https://www.goodreads.com/review/show/2865326718

Kryminał.
Postaci: wiele, co jakiś czas musiałam sobie przypominać, kto jest kim.
Miejsce: czeska Praga i okolice. Przy mnogości czeskich nazw pogubiłam się całkowicie, czy w danym momencie mowa o dzielnicy Pragi, wiosce czy miasteczku, dlaczego ktoś dojeżdża do pracy skądś do Pragi a później chyba odwrotnie, podział dystryktów policyjnych itd., aż całkowicie ze...

Co łączy astropsychologię, hortensję, upadek ze schodów i Salmę Hayek?
Bardzo dobry czeski kryminał. To moje drugie spotkanie z czeską literaturą i znowu udane.
Na dnie jeziora w kamieniołomie zostają znalezione zwłoki mężczyzny - samobójstwo?
Czy ktoś mu pomógł? Kim był mężczyzna i co się stało, że skończył na dnie? No właśnie! Na dnie. Dodatkowo poznajemy rodzinę, która...

Bardzo mi się podobała, nie było nudnych momentów, akcja dosyć mocno trzymała, książka zaskakiwała, często zmieniała tor akcji, a fakt, że było coś związanego z astrologią wybitnie podszedł mi do gustu. Chętnie przeczytałabym kolejną część.

Podinspektor Holina wraz z aspiranten Divisem prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa policjanta Osvalda Zapletala. Zagadnienie jest o tyle skomplikowane, że Zapletal został utopiony we własnym samochodzie,posiadał wysokie stężenie cyjanowodoru w płucach,a chwilę przed śmiercią odbył stosunek seksualny. W trakcie dochodzenia wychodzą na jaw nadużycia Osvalda względem młodych...

Z humorem to przesada, ale ciekawy i napisany niesztampowy kryminał z ciekawie wykreowanym bohaterem. Coś dla fanów kryminałów i astrologii ;-)

Pierwsze spotkanie z czeskim kryminałem. Do pewnego momentu książka przypominała obyczajówkę czy wręcz reportaż. Akcja leniwa, sporo pobocznych wątków a potem się rozkręciło i cała intryga "zaskoczyła" :) Dla wielbicieli Chmielarza czy Ćwirleja rzecz obowiązkowa!

Dyskusje

• 2018