Stambuł był baśnią

Sonia Draga
2016-06-08
2016-06-08
Piotr Kawulok
Piotr Kawulok historia stambuł tyrcja żydzi migracja XX wiek liryka obyczajowa

Okładka książki Historia Powszechna. Od prehistorii do cywilizacji na kontynentach pozaeuropejskich. Silvia Giorcelli, Mario Levi, Paolo Matthiae, Andrea Pellizzari
Historia Powsz... Silvia Giorcelli, M...
Okładka książki Historia Powszechna. Starożytny Egipt. Grecja i świat helleński Edda Bresciani, Pierfrancesco Callieri, Giovanni Giorgini, Riccardo Guglielmino, Mario Levi, Peter Levi, Giangiacomo Panessa
Historia Powsz... Edda Bresciani, Pie...
Okładka książki Historia Powszechna. Konsolidacja hellenizmu. Początki Rzymu i przemiany świata klasycznego Aurelio Bernardi, Mario Levi
Historia Powsz... Aurelio Bernardi, M...

Nie jest to powód do dumy ale to pierwsza książka od bardzo wielu lat, której nie skończyłam czytać.
Naprawdę się starałam, ale przy 300 stronie byłam już tak zmęczona narracją, językiem, skladnią, że bez żalu odłożyłam ją na bok.
Niby autor opisuje losy rodziny żyjacej w Stambule, ale sposób w jaki to robi, przekazywanie treści jest nazbyt "rozbuchane". Momentami miałam wrażenie, że forma dominuje nad treścią a autor zatracił gdzieś sens powieści.

2041

Jedna z najsłabszych książek, jakie kiedykolwiek czytałam. Jakoś nie doszukałam się w niej ani Stambułu ani baśni.

• Literatura turecka
  • Koniecznie przeczytać
  • Do kupienia
  • Orient
  • Powieści historyczne

Dodaj cytat z książki Stambuł był baśnią