rozwińzwiń

Klucz do zrozumienia relacji rodzice - dzieci

Okładka książki Klucz do zrozumienia relacji rodzice - dzieci Yves Boulvin
Okładka książki Klucz do zrozumienia relacji rodzice - dzieci
Yves Boulvin Wydawnictwo: W drodze nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
168 str. 2 godz. 48 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
Des cles pour ameliorer les relations parents - enfats
Wydawnictwo:
W drodze
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
168
Czas czytania
2 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788370339029
Tłumacz:
Karolina Brykner
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
178
168

Na półkach:

Czy warto sięgać do książek dotyczących rodzicielstwa? Co jeśli po wielu tego typu lekturach ma się wrażenie, że książka – książką, a życie – życiem?

Jakiś czas temu moją uwagę przyciągnął opis książki "Klucz do zrozumienia relacji rodzice – dzieci". Sięgnęłam do niej i choć nie była dla mnie odkryciem roku, postawiła pewien fundament temu, co już wiedziałam i pokazała kilka rzeczy, na które wcześniej nie zwracałam uwagi.

Już pewne stwierdzenie ze wstępu książki sprawiło, że zaufałam bardzo autorowi i chciałam poznać tę lekturę dalej.

Yves Boulvin twierdzi, że rodzic nie jest w stanie naprawić bądź zrobić wszystkiego, ale może zrobić to Bóg…

Z wielkim zainteresowaniem czytałam rozważania autora o tym, jak wpływa na nas doświadczenie z przeszłości:
– bycie dzieckiem nieplanowanym bądź owocem gwałtu;
– jaki wpływ może mieć dramatyczna śmierć w rodzinie nawet sprzed 200 lat;
– co oznacza bycie jak brzydkie kaczątko (np. niepełnione oczekiwanie rodziców odnośnie płci dziecka);
– czy jakie konsekwencje może nieść za sobą wychowanie przez jednego rodzica.

Bardzo uwalniające są słowa, że rodzicielskie dylematy dotyczą znacznej większości świadomych rodziców, a rodzicielstwo jest drogą, na której potyka się wielu. Sztuką jest jednak podnieść się z kolan.

"Przyznanie się do błędów bez zbędnego dramatyzowania jest kluczem do dobrego wychowania. Jeśli sam nie pozwalam sobie na błędy, co jest nierealne, jak moje dzieci mogą pozwolić na to mnie i sobie samym? Stąd właśnie biorą się liczne kłamstwa, manipulacje, wyjaśnienia. A przecież często błądzę. Uczymy się metodą prób i błędów, wyciągając z nich lekcje – to właśnie nazywa się „doświadczeniem”". s. 46

Ogromną sztuką rodzicielstwa jest również rozpoznanie w dziecku jego wyjątkowości, okazywanie miłości (bo nic nie zastąpi rodzicielskich ramion) i nauka samodzielności. Autor przywiązuje do tego ogromną wagę, podobnie jak do wypowiadania słów w stylu: do niczego się nie nadajesz, które powtarzane bez przerwy w końcu stają się prorocze.

Kochać to stawiać granice bezpieczeństwa, pozwalając na śmiech, smutek, płacz i złość.

"Zawsze zdarzy się nam potknąć! A jeśli wydaje się nam, że jest inaczej, lepiej sprawdzić, czy dziecko nie dostosowało się nadmiernie, tłumiąc swój bunt. Sekretem jest fakt, że nigdy nie jest za późno. Pamiętajmy, że mamy dwie ręce – jedną do kochania, a drugą do ustanawiania granic. Jedna pozwala nam być wrażliwymi, druga pozwala się bronić. Jezus powiedział przecież: „Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!” (Mt 10,16)" str. 83

Yves Boulvin porusza również temat nauki szacunku, bezpieczeństwa, tworzenia atmosfery zaufania, szczerości i wiarygodności oraz nauki wewnętrznej dyscypliny.

Mam wrażenie, że autor podjął bardzo wiele wątków. Podczas lektury czasem się w nich gubiłam, choć przyznaję, że ta publikacja napisana jest tak, jakby słuchało się dobrej i wciągającej opowieści przy kubku smacznej kawy.

Nie mogę jej zarzucić, że życie – życiem, a książka nijak ma się do rzeczywistości. Mam w sobie głębokie przekonanie, że z tą lekturą jest odwrotnie – porusza tematy fundamentalne, proste, niby banalne.

Gdyby się jednak mocniej nad tym zatrzymać, z takich banałów składa się życie. To, czy przeżyjemy je świadomie – zależy wyłącznie do nas samych.

https://niezawodnanadzieja.blog.deon.pl/2020/06/03/klucz-do-zrozumienia-relacji-rodzice-dzieci-yves-boulvin/

Czy warto sięgać do książek dotyczących rodzicielstwa? Co jeśli po wielu tego typu lekturach ma się wrażenie, że książka – książką, a życie – życiem?

Jakiś czas temu moją uwagę przyciągnął opis książki "Klucz do zrozumienia relacji rodzice – dzieci". Sięgnęłam do niej i choć nie była dla mnie odkryciem roku, postawiła pewien fundament temu, co już wiedziałam i pokazała...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    5
  • Przeczytane
    2
  • Psychologia
    1
  • 000 Nie chcę czytać, ale zbieram
    1
  • KRESY - zbieram dla Polaków na Kresach
    1
  • Macierzyństwo, ojcostwo
    1
  • +
    1

Cytaty

Więcej
Yves Boulvin Klucz do zrozumienia relacji rodzice - dzieci Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także