rozwiń zwiń

Okładka książki Mikołajek + Rekreacje Mikołajka + Mikołajek i inne chłopaki + Wakacje Mikołajka + Mikołajek ma kłopoty (komplet)
Rene GoscinnyJean-Jacques Sempe Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Nasza Księgarnia
2014-01-01
2014-01-01
Grzegorzewska Barbara

Okładka książki Mikołajek. Psze pani, on ściaga. Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Ocena 8,1
Mikołajek. Psz... Rene Goscinny, Jean...
Okładka książki Mikołajek. Jedziemy na wakacje Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe
Ocena 7,7
Mikołajek. Jed... Rene Goscinny, Jean...

Okładka książki Pierwsze przygody Mikołajka René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Ocena 8,1
Pierwsze przyg... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Rodzinne przygody Mikołajka Valérie Latour-Burney, Emmanuelle Lepetit, praca zbiorowa
Ocena 7,4
Rodzinne przyg... Valérie Latour-Burn...
Okładka książki Mikołajek i Wielki Cyrk Kolegów René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Ocena 7,6
Mikołajek i Wi... René Goscinny, Jean...

Świetna! Najlepiej czytać na głos z przyjaciółmi :) Natomiast nie jestem pewna czy jest to książka dobra dla dzieci. Raczej wolałabym niektórych pomysłów nie podsuwać moim gagatkom ;)
"Zegarek od Buni" i "Galeria obrazów" - mistrzostwo świata, the best! :D

"Zegarek od Buni" i "Galeria obrazów" - mistrzostwo świata, the best! :D

Tak, polecam. Nie miałam szczęścia przeczytać jej w dzieciństwie - żałuję, ale nadrobiłam teraz stracony czas. Historyjki, krótkie, zabawne, bardzo podoba mi się, że w każdej historii mikołajek na nowo przedstawia daną postać. Oczywiście jak większość użytkowników zachwyciły mnie czarno-białe obrazki, tak proste i skromne, ale piękne.

Fajny chłopak z tego Mikołajka. Seria o tym młodym francuzie nigdy mi się nie znudzi.

Cóż, mocno odstaje od dzisiejszych realiów. Mnie śmieszyła, bo pamiętam "tamte" czasy. Coraz mniej będzie śmieszyć kolejne pokolenia. Przypuszczam, że za 10-15 lat już nikt jej nie będzie czytał a z pewnością dzieciaki jej już nie zrozumieją. A szkoda.

wszystkie części są super

wszystkie części są super

1989

To jakbyśmy zapomnieli, jaki to ubaw być dzieckiem. Chociaż nie jest to lektura poprawna politycznie, daleko by tu szukać gender :)