Chciałem być księdzem

Wydawnictwo Dolnośląskie
2006-01-01
2006-01-01

więcej Więcej

Subtelna historia prawdziwa o tym, jak młody człowiek pełen ideałów traci wiarę w instytucję Kościoła. Bardzo dobra. Jednak do tego wydania przydałaby się errata, dziwne bo Wydawnictwo Dolnośląskie uważam za solidne. Polecam.

Trudno wyrazić mi pozytywną opinię o tej książce... Tematyka bardzo mnie zaciekawiła, ale treść nie spełniła oczekiwań. Przede wszystkim, miałam wrażenie, że wątek samego powołania i późniejszej rezygnacji został jakoś okrążony... Brakowało mi opisu wewnętrznych rozterek bo autor skupił się na tych ,,negatywnych'' smaczkach. Na pewno nie wróciłabym do tej lektury.

Krótka i treściwa książka.

Tak naprawdę nie wiem jak ocenić tę książkę. "Chciałem być księdzem" Igora Nowakowskiego po samym tytule sugeruje czyelnikowi, ze jest to osobista relacja, osobista spowiedż z kawała historii swojego życia. Pytanie tylko, czy jego historii czy też znajomego, a może jest to faktycznie mistrzowsko storzona fikcja literacka. tego nie wiadomo dlatego nie wiem jak ją...

Jednostronne, subiektywne, i często wyolbrzymione problemy i oczekiwania człowieka, który bardziej znienawidził Kościół, niż pokochał Chrystusa. Nie podobała mi się

We wstępie ks. Boniecki napisał, że nie wie, czy to przygody autora, czy jego fantazje, czy opis losów znajomego... A na okładce jak wół: HISTORIE PRAWDZIWE. O co chodzi?

• 2012
  • ~Biblioteczka domowa
  • Literatura polska
  • Religijne
  • Posiadam ps 8
  • Książki, które mieszkają ze mną
  • Literatura "dorosła"

Dodaj cytat z książki Chciałem być księdzem