Tajemnica Magdaleny

Koinonia
2007-01-01
2007-01-01
978-83-60124-19-2
opowieść proza literatura polska kobieta Magdalena problemy miłość przebaczenie

Nie polecam. Czas książki jest gdzieś pogubiony, większość czasu odnosimy wrażenie że historia dzieje się w latach w których nie było jeszcze telefonów i tak też zachowują się bohaterzy, w pewnym jednak momencie okazuje się, że one są. Podczas gdy siostra Magdaleny przygotowuje się do matury całą książkę, autorka daje poczucie że jest to jej ostatni rok, córeczka przyjaciółki Magdaleny zdąża urosnąć od porodu do 3 roku życia. Dialogi jakieś dziwne, mało realistyczne. Przeczytałam całą książkę, ponieważ (co jest jej jedynym plusem) zaciekawiło mnie zakończenie. Jedynie ostatnia strona była dla mnie czymś ciekawym, odbiegającym od normy

Z ZASOBÓW BIBLIOTEKI W TORONTO
Katarzyna Zychla (ur. 1971) - 32 książki na LC, ta ma 6,28 (36 ocen i 6 opinii); wszystkie opinie bardzo krótkie, zgodne, że szybko się czyta.2
Skoro szybko, to nie przypatrując się okładkom i stronom edytorskim zacząłem czytać. Dojechałem aż do strony 25, gdy coś zaczęło mnie śmierdzieć kościelną kruchtą. No i sprawa się „rypła” : wydawcą jest Koinonia Wydawnictwo Chrześcijańskiej Fundacji „Życie i Misja”. Stąd ciemnogrodowa indoktrynacja i super bełkot niezgodny n a w e t z Tomaszem z Akwinu*

*http://www.humanizm.net.pl/srednio.htm
„...Teologiczna dyskusja na temat, czy aborcja jest, czy nie jest zabójstwem trwała nieustannie. Większość teologów wyznawała pogląd o opóźnionym uczłowieczeniu. Zgadzali się w zasadzie, że uczłowieczenie ma miejsce po 40 dniach od chwili poczęcia u płodu płci męskiej oraz po 80 dniach u płodu płci żeńskiej-przy czym takie rozróżnienie wprowadził także św. Augustyn. Św. Tomasz z Akwinu z kolei utrzymywał, że aborcja nie jest grzechem zabójstwa, dopóki płód nie został obdarzony duszą, a zatem nie stał się w pełni ludzką istotą. Tomasz zaś był przekonany, że ma to miejsce dopiero w jakiś czas po poczęciu...." .

Stary jestem, więc posłuchajcie mnie Młode Czytelniczki ! Przeżyłem 75 lat i nie spotkałem (a jeżeli spotkałem, to nic o tym nie wiem) przez całe moje długie życie, ani jednej kobiety, która by nie miała choć jednej skrobanki (tak nazywano aborcję przez pierwsze 50 lat mojego życia). Weźcie sobie do serca tytuł dzieła JP II „Miłość i odpowiedzialność” i decydujcie się na urodzenie dziecka tylko wtedy, gdy za jego rozwój będziecie w stanie być odpowiedzialne. A takich bzdur pisanych na zlecenie kleru, który przecież konsekwencji nieodpowiedzialnego porodu nie ponosi, nie bierzcie do ręki. Podobno zaprzestano wykonywania 150 tysięcy dotychczasowych aborcji, to gdzie są te niechciane dzieci, skoro przyrostu naturalnego nie ma. Ale wille lekarzy - skrobaczy coraz wspanialsze. Obłuda, ciemnota i zakłamanie !! Amen
Zakazuję brania takich wrogich kobietom „agitek” do ręki !! PAŁA !!

PS W związku z negatywnymi reakcjami na powyższą notatke polecam swój esej nt aborcji na:

Z ZASOBÓW BIBLIOTEKI W TORONTO

Mimo, że książkę przeczytałam ponad 5 lat temu, to doskonale pamiętam jakie ogromne emocje we mnie wzbudziła. Nie obyło się bez łez :)

czyta się szybko, lekko, na jednym wdechu niemalże

czyta się szybko, lekko, na jednym wdechu niemalże

Pomimo iz książka o wyjątkowo trudnym temacie,o dylematach i rozterkach moralnych czyta się ja jednym tchem

najlepsza jaką dotychczas czytałam
przeczytałam jednym tchem