Niezwykłe początki znanych firm

Okładka książki Niezwykłe początki znanych firm Sergiusz Prokurat
Okładka książki Niezwykłe początki znanych firm
Sergiusz Prokurat Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN biznes, finanse
biznes, finanse
Wydawnictwo Naukowe PWN
2015-01-01
2015-01-01
biznes przedsiębiorczość firma Coca Cola Kodak

Dość przyjemnie napisana książka na temat początków części znanych firm. Dużo ciekawostek, ale też odnoszę wrażenie, że samej historii firm jest niewiele, a przede wszystkim odniesienie się do samej dziedziny, w której działa dana firma. Jednakże czytało się dość przyjemnie.

Wyzwanie styczniowe . Motyw początku . Książka bardzo ciekawa z tłem historycznym. Fajnie zebrane w pigułce. Polecam

Wyzwanie czytelnicze na styczeń: motyw początku.

Książka o historii i początkach pewnych elementów naszego otoczenia.
Wchodzę do sklepu, a tam na półkach czekolada Cadbury Dairy Milk (ta filotowa),ketchup Heinza, guma do żucia Orbit, półki zastawione Coca-colą, obok w dziale kosmetycznym szampony Johnsons, żyletki Gilette, lakiery do włosów, czy farby l'Oreal. Produkty codziennego użytku, wytworzone gdzieś tam w świecie, dostępne na naszych półkach.
Ktoś je kiedyś wymyślił, opatentował, zaczął produkcję, wypromował. Stworzył firmę, która rozrosła się i z czasem stała się wielką światową korporacją. Dziewięć firm, dziewięć innowacyjnych pomysłów na biznes, dziewięciu założycieli, przedsiębiorców odważnych, pracowitych, sprytnych, upartych, wierzących w siebie i swoją ideę.
Czyta się świetnie. O doskonale nam znanych produktach oraz o młodych ludziach, dzięki którym te produkty ujrzały światło dzienne i korzystamy z nich do dziś.
Fakty, ciekawostki, historyjki, o ludziach i produktach.
Dla przeciętnego czytelnika pouczający i miły przerywnik między innymi lekturami. Oraz zbiór anegdotek do popisywania się u cioci na imieninach. Dla młodych przedsiębiorców może coś więcej, np. inspiracja, zwrócenie uwagi na pewne biznesowe prawidła oraz problemy, z którymi od zawsze muszą borykać się założyciele firm.

Wyzwanie czytelnicze na styczeń: motyw początku.

Książka o historii i początkach pewnych elementów naszego otoczenia.

Świetna książka, ciekawie napisana, wciągająca. Autor przedstawia historię powstania znanych firm, ale nie tylko! Co najlepsze, w sposób intrygujący wciąga w historię wynalezienia lub odkrycia danej rzeczy. Dzięki tej książce nabrałam ponownie ochoty na naukę historii m.in. czasów kolonialnych. Gorąco polecam!

Bardzo ciekawa książka opisująca historie i różne ciekawostki o firmach które wszyscy znamy a także o produktach bez których trudno w dzisiejszym życiu się obejść. Polecam każdemu kto interesuję się historią, ekonomią, techniką.

Przedsiębiorczość, ekonomia, marketing, reklama, historia - jeżeli interesuje Was chociażby jeden z tych działów ta książka jest dla Was. Napisana miłym oraz prostym językiem (i to przez autora z nad Wisły, nie stanowi kalki amerykańskich pozycji) opisuje początki światowych gigantów:
- Coca-Cola,
- Cudbury,
- H. J. Heinz,
- Kodak,
- J. P. Morgan.
Nie sposób ich nie znać, prawda? Dlatego ich historie tak bardzo przyciągają. Zwłaszcza, że droga na szczyt w każdym przypadku była mniej lub bardziej wyboista. Jeżeli ciekawi Was czemu klienci woleli gumę Wrigley's od innych, jak powstała mleczna czekolada, skąd pomysł na nazwę L'Oreal itp. - przeczytajcie tę książkę.
A na końcu niespodzianka w postaci zdjęć twórców firm oraz pierwszych reklam lub szkiców produktów.
Na plus jest również wmontowana zakładka gum Orbit, która ułatwi czytanie książki zabieganym. Chyba również i autor należy do grona bardzo przedsiębiorczych osób. Nie dziwi mnie to, bo podobno pisarstwo naukowe nie jest zbyt dochodowe i często się do niego dopłaca. Dlatego warto szukać wsparcia, zwłaszcza, jeżeli światu ma się coś wartościowego do przekazania.

- Coca-Cola,
- L'Oreal,
- Gilette,
- Wrigley's,
- Johnson&Johnson,
- Cudbury,
- H. J....

Naszpikowana faktami, ciekawostkami i historiami ludzi. Warto przeczytać.

Naszpikowana faktami, ciekawostkami i historiami ludzi. Warto przeczytać.

Zaskakujące informacje o problemach z jakimi zmagały się znane firmy, które są aktualnie potęgami na światowym rynku.

• Przeczytane 2020
  • Przeczytane 2017

Dodaj cytat z książki Niezwykłe początki znanych firm