Jak zarobić duże pieniądze

OSMpower
How to Make Money: The 88 Steps to Get Rich and Find Success
biznes, finanse
2018-01-01

Gdybym zobaczył tę książkę na półce w księgarni, nie znając jej wcześniej, to pomyślałbym, że to tandetny poradnik, ale tak nie jest.
Autor przedstawia w 88 punktach, na co zwrócić uwagę, gdy prowadzimy biznes. Niektóre uwagi bardzo cenne, niektóre natomiast nie przemawiały do mnie.
Książką nie należy do zbyt obszernych, ale treści są bardzo konkretne. Gdyby tej wiedzy...

Warto posłuchać, aby zmierzyć się z przekonaniami autora i wyciągnąć coś dla siebie. To co najbardziej mi przeszkadzało to cynizm i brutalność przedstawianych stwierdzeń.

Jeżeli oceniać książkę na sucho czyli ilość treści (ok 100 stron) do ceny to 5/10. Jednak jeżeli wezmiemy samą treść, którą pochłania się w 2 godziny to mamy w pigułce potężną wiedzę. Może jej nie zrozumiesz na początku ale jeżeli obserwujesz poważniejszy biznes od środka lub sam prowadziłeś firmę zatrudniającą ponad 20 osób to docenisz jak wiele doskonałych i prawdziwych...

Szału nie ma, ale znalazłem kilka ciekawych myśli.

Pod powłoką kiczowatego tytułu skrywa się prawdziwa skarbnica zniechęcenia do podejmowania działań biznesowych, a kiedy mimo tego chcesz iść dalej to będzie to dobry drogowskaz.

Felix Dennis to mistrz ponad mistrze! Jego bezcenne, bo praktyczne lekcje każdego dnia pomagają mi... zarabiać coraz to większe pieniądze! W tej książce zachwyciło mnie to, jak bardzo skondensowane i konkretne lekcje zawarł Felix w swoich rozważaniach na temat budowania bogactwa. Zero zbędnych wypełniaczy tekstu, sam konkret, tak jak lubię najbardziej.

Marcin Osman

Dyskusje