Trzynaście zagadek

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Panna Marple (tom 1.5) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
The Thirteen Problems
2015-01-01
Tomasz Szlagor
Klasyka Kryminału
Agatha Christie kryminał

Zmyślne zagadki, które próbuje rozwiązać grupa przyjaciół. Nie porwała mnie ta książka.

Kojarzę może z 3-4 historie z tego zbioru opowiadań. Christie nie była dobra w krótkich formach i to niestety tutaj również czuć.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Po prostu Agata Christi. Tutaj nie trzeba nic więcej pisać.

Zbiór opowiadań z panną Marple w roli głównej. Bardzo lekka i przyjemna lektura dla osób które lubią uzyskać szybką odpowiedź kto zabił. Polecam.

Nie za bardzo lubię opowiadania, ale ten zbiór wyjątkowo przypadł mi do gustu.

Na półkach: , , , ,

Sam pomysł może i dobry, ale niektóre opowieści napisane są jakby... niedbale? pobieżnie?
Według mnie to najsłabsza z książek Christie, które do tej pory przeczytałam

Książka jest fajna ale jednak polecałabym ją jako przerywnik między innymi tytułami tak aby jednorazowo przeczytać maksymalnie 2 opowiadania. Wtedy książka jest świetna a opowiadania są bardziej ekscytujące w odbiorze (a Panna Marple niektórych by mniej zirytowała )

Panna Marple czyli moja druga ,po herkulesie Poirot, ulubiona postać kryminałów Agathy Christie. Kapitalna formuła książki. Motyw wielokrotnie wykorzystywany we wszelakich filmach - spotkajmy się i porozmawiajmy tajemniczych sprawach kryminalnych.

Agata Christie w swoim stylu opisuje tytułowe 13 zagadek i pojawia się oczywiście panna Marple. Świetnie napisane historie i ciekawe rozwiązania. Polecam na jeden wieczór.

„13 zagadek” to jeden z kilku wydanych przez pisarkę tomów opowiadań. Tym razem mamy do czynienia z historiami opowiadanymi w domowym zaciszu przy kominku pułkownika Bantry. Wśród zaproszonych gości znalazła się oczywiście panna Marple, która niezawodnie poprzez swoją niesamowitą znajomość ludzkiej natury potrafiła odgadnąć motywy i sprawców najróżniejszych przedstawianych...

Dyskusje

1 681