Trzynaście zagadek

Agatha Christie Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Panna Marple (tom 1.5) Seria: Kolekcja Hachette: Agatha Christie kryminał, sensacja, thriller
The Thirteen Problems
Ewa Mikina
Hachette Polska
The Thirteen Problems
Panna Marple (tom 1.5)
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Mikina
Kolekcja Hachette: Agatha Christie

Ta ksiązka bardzo mi się podobała. Żałuję trochę, że te opowiadania to nie osobne powieści, bo niektóre z nich były
naprawdę bardzo interesujące. Bardzo polecam<3

Zmyślne zagadki, które próbuje rozwiązać grupa przyjaciół. Nie porwała mnie ta książka.

Kojarzę może z 3-4 historie z tego zbioru opowiadań. Christie nie była dobra w krótkich formach i to niestety tutaj również czuć.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Po prostu Agata Christi. Tutaj nie trzeba nic więcej pisać.

Zbiór opowiadań z panną Marple w roli głównej. Bardzo lekka i przyjemna lektura dla osób które lubią uzyskać szybką odpowiedź kto zabił. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie za bardzo lubię opowiadania, ale ten zbiór wyjątkowo przypadł mi do gustu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Sam pomysł może i dobry, ale niektóre opowieści napisane są jakby... niedbale? pobieżnie?
Według mnie to najsłabsza z książek Christie, które do tej pory przeczytałam

Książka jest fajna ale jednak polecałabym ją jako przerywnik między innymi tytułami tak aby jednorazowo przeczytać maksymalnie 2 opowiadania. Wtedy książka jest świetna a opowiadania są bardziej ekscytujące w odbiorze (a Panna Marple niektórych by mniej zirytowała )

Panna Marple czyli moja druga ,po herkulesie Poirot, ulubiona postać kryminałów Agathy Christie. Kapitalna formuła książki. Motyw wielokrotnie wykorzystywany we wszelakich filmach - spotkajmy się i porozmawiajmy tajemniczych sprawach kryminalnych.

Agata Christie w swoim stylu opisuje tytułowe 13 zagadek i pojawia się oczywiście panna Marple. Świetnie napisane historie i ciekawe rozwiązania. Polecam na jeden wieczór.

1 702
  • Agatha Christie