Dzieła (niemal) wszystkie. Tom I

Znak
2015-11-23
2015-11-23
Jeremi Przybora Kabaret Starszych Panów kabaret polski satyra antologia zbiór

Okładka książki Piotruś Pan. Audio Musical James Matthew Barrie, Jeremi Przybora
Ocena 7,0
Piotruś Pan. A... James Matthew Barri...
Okładka książki Listy na wyczerpanym papierze Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Magda Umer
Ocena 7,8
Listy na wycze... Agnieszka Osiecka, ...

Uwielbiam Kabaret Starszych Panów, więc nie mogę dać innej oceny. Genialne teksty genialnego twórcy. Wiadomo, że słuchanie ich w wykonaniu doborowych aktorów a czytanie suchego zapisu na papierze to nie to samo, ale uczta i tak jest.

Rzecz genialna. Kopelania inspiracji dla amatorskich teatrów np. szkolnych - polecam szczególnie "Hamleta szarpanego", czasami nazywanego "chuligańskim. Cudowne!
Takich pozycji oczywiście nie czyta sie na jeden raz. Dlatego warto mieć na półce i sięgać w zależności od nastroju :)

Na półkach: , , , , ,

Pozycja przeogromna i przebogata. Ponad 1000 stron wspaniałego humoru, wirtuozerii słownej, niesłychanej poezji i wrażliwości.
Kunszt Przybory, począwszy od Teatru Eterek, przez Kabaret Starszych Panów i Listy z podróży, jest na najwyższym poziomie. Stworzone postaci, ich przemyślenia, humorystyczne portretowane ówczesnej rzeczywistości (mistrzowskie! czujemy się jak w...

Otwieram książkę czytam i słyszę głosy Kaliny Jędrusik i Mieczysława Czechowicza. Kabarety wolę na płytach. A w telewizorze jeszcze bardziej wolę. A właściwie to znam je na pamięć. Aż mam przerzuty na język.
W książce widać wyraźnie że taki Kabaret to dzika orka.
Ale dla mnie dużo radości.

Jeremi Przybora - człowiek, którego nie trzeba przedstawiać. Mistrz, poeta, Pan B z Kabaretu Starszych Panów, satyryk, pisarz, aktor. Stworzył teatr "Eterek", kabaret starszych panów, napisał wiele piosenek, słuchowisk, listy podróży. Wszystko to znajdziemy w "Dziełach (niemal) wszystkich".

"Dzieła (niemal) wszystkie" są pierwszym tomem, takim wprowadzeniem do świata...

Moja recenzja:

Po przeczytaniu pierwszej części książki, czyli Teatru "Eterek" z wielkim żalem rozstawałam się z profesorem P., Eufemią i Mundziem. Autentycznie byłam przekonana, że będę za nimi tęsknić, ale dalej było równie cudownie.
Kabaret Starszych Panów wywoływał u mnie salwy wewnętrznego śmiechu i mokre od łez oczy, a wzruszyć mnie i rozśmieszyć nie jest łatwo.
Przy "Listach z...

Mistrz Jeremi Przybora: wytworny Pan B z Kabaretu Starszych Panów, poeta, pisarz, satyryk, aktor, człowiek instytucja.
Jego wyobraźnia w czasach PRL-u przenosiła Polaków do świata równoległego, świata życzliwości i ciepłych barw, a dziś zachwyt wzbudza jej poetycki rozmach, niepowtarzalne poczucie humoru i purnonsensowy charakterek.
Jeremi Przybora, dziś nazwałabym go...

DOSKONAŁA KSIĄŻKA!!! Bardzo mi brakuje takiej kultury słowa w obecnym świecie rozrywki. Subtelność, wdzięk, fantastyczne pomysły. Crème de la crème. Przybora uber alles!

• Chcę w prezencie
  • Mam