Star Wars: Koniec i Początek

Nominacja w plebiscycie 2015
Chuck Wendig Cykl: Trylogia Aftermath (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 364 str.
Star Wars: Aftermath

fantastyka, fantasy, science fiction
Star Wars

Porównaj ceny i

Na półkach: , , , ,

Trochę się nie dziwię opiniom, że ta książka jest jedną z najsłabszych w nowym kanonie Star Wars. Kilka wątków rozgrywających się w tym samym czasie, skakanie od postaci do postaci i bardzo urywana akcja sprawiły, że zajęło mi dobrą chwilę połapanie się, co też autor miał na myśli. Później było już nieco lepiej, ale nie zmieniło to faktu, że sporo się namęczyłam, żeby...

Na półkach: , , , ,

Gdyby całe Gwiezdne wojny były jak ta książka
to by była masakra!
Szkoda czasu spędzonego nad tą książką.
Na szczęście w Kanonie star wars jest wiele
świetnych książek.
Sorry panie Wendig ale twoja zwyczjnie mi się nie podobała.

Wcale nie jest tak źle, jak większość czytelników pisze. Nie jest to oczywiście dzieło wybitne, dialogi są dość drętwe, akcja też nie porywa, ale nie czyta się tego źle.

Opowieść rozbita na kilka tomów, rozciągnięta i niestety w części pierwszej bardzo płytka. Kompozycja też na minus, ponieważ przez 15 stron czytamy o głownych bohaterach, po czym wskakujemy na kolejny 3-stronowy rozdział by przeczytać o jakimś tam człowieku, który spotkał kogoś tam na farmie a w tle pojawiło się złe imperium. Następny rozdział to powrót do głównego wątku....

Będzie to nie popularna opinia, ale książka bardzo mi się podobała. Czyta się ją szybko i niesamowicie przyjemnie, postacie są znośne, nie jakoś wybitnie, ale nie irytują i da się je lubić. No i oczywiście Pan Bones, który jest moim ulubionym droidem z SW. Także pozostaje mi lecieć po pozostałe książki trylogii i cieszyć się.

Jeśli chcesz się dowiedzieć co się wydarzyło po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci i co doprowadziło do stanu znanego nam z Przebudzenia Mocy to to jest dobry początek. Fani Gwiezdnych Wojen nie powinni czuć się zawiedzeni jest czasem dowcipnie, czasem mrocznie i się dzieje.

Jak to jest zle napisane....

Najlepsze w tej książce to "interludia" - krótkie, niezwiązane z fabułą powiastki o różnych miejscach w galaktyce.
Główna historia mogła być ciekawa, lecz bohaterowie ją zarzynają. Koniec końców bohaterowie okazują się nudni i bez charakteru. Trzeba przyznać, że początek książki był obiecujący (okładka), w tym młody handlarz złomu. Niemniej - postacie męczą.
Książka jest...

Książek z uniwersum Star Wars przeczytałam niewiele, więc nie wiem czy moja opinia będzie specjalnie pod tym względem obiektywna. Śmiało mogę za to stwierdzić, że jest to jedna z najgorszych książek po jakie w ogóle zdarzyło mi się sięgnąć.

Zacznijmy od tego, że "Koniec i Początek" czytało się bardzo źle. Całość jest strasznie chaotyczna, nawet jak na moje abstrakcyjne...

Dać komuś książkę do napisania, kto nawet nie był fanem SW... Dać ją komuś do przetłumaczenia, kto nie jest fanem SW... Dać do przeczytania fanowi SW... Krew z nosa mi poszła przy czytaniu tego, tak zła jest ta książka. Może się czepiam, ale tutaj nie ma duszy SW, to jest taka wydmuszka świata gwiezdnych wojen. Jakby robot ją napisał.

Dyskusje

• Star Wars