Czego uczą nas umarli. Patolog na tropie zagadek historii
Czy człowiek prehistoryczny mógł być dobrym chirurgiem?
Jak w starożytności traktowano chorych psychicznie?
Co rzeczywiście stało się z sercem Ryszarda Lwie Serce?
Philippe Charlier z pasją godną Indiany Jonesa tropi zagadki przeszłości, badając szczątki zmarłych – wielkich bohaterów i zwykłych ludzi. Wnioski, do których dochodzi, zaskakują, a często również szokują. Dzięki dociekliwości Charliera możemy poznać sekrety świętych, wielkich królów, ich życiowych towarzyszek czy ludzi, którzy powszechnie byli uznawani za zwyrodnialców. To pełna pasji i zaangażowania, rozbudzająca wyobraźnię, a czasami mrożąca krew żyłach opowieść, w której autor oddaje głos umarłym. Ta książka pokazuje historię od zupełnie innej strony, pozwalając jednocześnie dogłębnie poznać fascynujący warsztat jednego z najwybitniejszych współczesnych patologów.
Najsłynniejszy sądowy szpieg Francji! „The New York Times”
Najlepszy detektyw wszechczasów! „Die Zeit”
Spowiednik umarłych! „Le Monde”
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
OPINIE i DYSKUSJE
Książka ma lepsze i gorsze momenty. Niektóre z opisanych przypadków naprawdę mnie zaciekawiły, inne niemiłosiernie znużyły... Duży plus za krótkie rozdziały, które czyta się naprawdę szybko, ale z kolei dziwne jest tu rozmieszczenie przypisów, znajdujących się co kilka rozdziałów, zamiast umieścić je w jednym miejscu.
Oczekiwałam, że dowiem się z tej książki więcej szczegółów z pracy w zakresie antropologii i medycyny sądowej. Natomiast te aspekty zostały nieco przysłonięte historią. Ponadto, miałam wrażenie, że niektóre treści były tu powtarzalne.
Książka ma lepsze i gorsze momenty. Niektóre z opisanych przypadków naprawdę mnie zaciekawiły, inne niemiłosiernie znużyły... Duży plus za krótkie rozdziały, które czyta się naprawdę szybko, ale z kolei dziwne jest tu rozmieszczenie przypisów, znajdujących się co kilka rozdziałów, zamiast umieścić je w jednym miejscu.
więcej Pokaż mimo toOczekiwałam, że dowiem się z tej książki więcej...
Książka w formie krótkich historii i ciekawostek przedstawia fascynujący świat paleopatologii. W mojej ocenie historie przedstawione w tej książce są trochę za krótkie, dlatego pozostaje trochę niedosyt po lekturze.
Książka w formie krótkich historii i ciekawostek przedstawia fascynujący świat paleopatologii. W mojej ocenie historie przedstawione w tej książce są trochę za krótkie, dlatego pozostaje trochę niedosyt po lekturze.
Pokaż mimo toCiekawa.
Ciekawa.
Pokaż mimo toKsiążkę czytało mi się dobrze, jedyny minus, że historie były zbyt skrótowe. Wolałabym więcej szczegółów. Rozumiem jednak, że pomysł na książkę był inny - krótkie informacje na temat postaci historycznych i szczegóły dotyczące badań ich szczątków.
Książkę czytało mi się dobrze, jedyny minus, że historie były zbyt skrótowe. Wolałabym więcej szczegółów. Rozumiem jednak, że pomysł na książkę był inny - krótkie informacje na temat postaci historycznych i szczegóły dotyczące badań ich szczątków.
Pokaż mimo toNaprawdę ciekawe opowieści o odkrywaniu historii na podstawie ludzkich szczątków. Intrygujące, pozostawiające niedosyt, mocno osadzone w realiach historii Francji.
Naprawdę ciekawe opowieści o odkrywaniu historii na podstawie ludzkich szczątków. Intrygujące, pozostawiające niedosyt, mocno osadzone w realiach historii Francji.
Pokaż mimo toZachęcający temat i okładka, a po przeczytaniu rozczarowanie. Oczekiwałam wyższego poziomu, ciekawszych, dogłębnie potraktowanych historii, a dostałam zbiór opowiastek na poziomie filmików dokumentalnych dla mas. Powierzchownie potraktowany temat, tak jakby autor nie był pewien, na co może sobie pozwolić - a może jakiś redaktor mu tłumaczył, że należy się dostosować do "przeciętnego" poziomu współczesnego czytelnika? Do tego fatalne wydanie: ogromne marginesy, wielka interlinia, gruby papier, przypisy umieszczone po kilku rozdziałach (poroniony pomysł: albo umieszcza się przypis pod linią na bieżącej stronie, co jest najlepsze, albo zbiorczo na końcu książki). No i jeszcze jedno, tłumacz się nie popisał - "męska paproć" to w polskiej nomenklaturze nerecznica samcza, zaś przy metodzie wykorzystującej izotop C14 mówi się o datowaniu, nie zaś o "datacji".
Zachęcający temat i okładka, a po przeczytaniu rozczarowanie. Oczekiwałam wyższego poziomu, ciekawszych, dogłębnie potraktowanych historii, a dostałam zbiór opowiastek na poziomie filmików dokumentalnych dla mas. Powierzchownie potraktowany temat, tak jakby autor nie był pewien, na co może sobie pozwolić - a może jakiś redaktor mu tłumaczył, że należy się dostosować do...
więcej Pokaż mimo toCzego nas uczą umarli? Z treści wynika, że właściwie niczego.
41 historii (historyjek?) historyczno-antropologiczno-sądowo-nijakich opisanych w stylu krótkich notek na etykiecie albo kart z czipsów. Nie wiem komu może się spodobać i kogo zainteresować, bo przeciętny szary oglądacz serialu w typie Bones/CSI zna więcej naukowych faktów i chyba tym samym oczekuje od takiej pozycji dużo więcej.
Powstała i wydana na fali popularności tematu, chyba na zasadzie "wrzućmy co mamy, dajmy na okładkę czaszkę i słowa klucz; chwyci."
Książka o wszystkim i o niczym. Z naciskiem na to drugie.
Czego nas uczą umarli? Z treści wynika, że właściwie niczego.
więcej Pokaż mimo to41 historii (historyjek?) historyczno-antropologiczno-sądowo-nijakich opisanych w stylu krótkich notek na etykiecie albo kart z czipsów. Nie wiem komu może się spodobać i kogo zainteresować, bo przeciętny szary oglądacz serialu w typie Bones/CSI zna więcej naukowych faktów i chyba tym samym oczekuje od takiej...
Spodziewałam się więcej po tej książce. Jest bardzo dużo krótkich rozdziałów opowiadających o badaniach jakie prowadził autor. Jednak są to tylko ogólnikowe szkice, nic szczegółowego. Po niektórych rozdziałach czułam niedosyt i chętnie zagłębiłabym się bardziej w temacie. Książka wydaje mi się przechwałką, w jakich to autor badaniach nie uczestniczył. Naprawdę nic specjalnego. Większość to historia Francji i jej wielkich.
Spodziewałam się więcej po tej książce. Jest bardzo dużo krótkich rozdziałów opowiadających o badaniach jakie prowadził autor. Jednak są to tylko ogólnikowe szkice, nic szczegółowego. Po niektórych rozdziałach czułam niedosyt i chętnie zagłębiłabym się bardziej w temacie. Książka wydaje mi się przechwałką, w jakich to autor badaniach nie uczestniczył. Naprawdę nic...
więcej Pokaż mimo toAnaliza kości i innych śladów pozwala się dowiedzieć, że 7 tysięcy lat temu dokonano amputacji ręki - pacjent przeżył...
Paleopatolog, archeolog i antropolog kultury, autor wielu niezwykłych odkryć, przytacza historię 41 swoich badań i odkryć... niezwykłych.
Analiza kości i innych śladów pozwala się dowiedzieć, że 7 tysięcy lat temu dokonano amputacji ręki - pacjent przeżył...
Pokaż mimo toPaleopatolog, archeolog i antropolog kultury, autor wielu niezwykłych odkryć, przytacza historię 41 swoich badań i odkryć... niezwykłych.
"Czego uczą nas umarli" Philippe Charlier to pełna pasji i zaangażowania, rozbudzająca wyobraźnię, a czasami mrożąca krew w żyłach opowieść, w której autor oddaje głos umarłym. Czytając książkę poznajemy dogłębnie fascynujący warsztat jednego z najwybitniejszych współczesnych patologów. Wnioski, do których dochodzi, zaskakują, a często również szokują. Ta książka pokazuje historię od zupełnie innej strony.
Polecam wszystkim czytelnikom LC.
"Czego uczą nas umarli" Philippe Charlier to pełna pasji i zaangażowania, rozbudzająca wyobraźnię, a czasami mrożąca krew w żyłach opowieść, w której autor oddaje głos umarłym. Czytając książkę poznajemy dogłębnie fascynujący warsztat jednego z najwybitniejszych współczesnych patologów. Wnioski, do których dochodzi, zaskakują, a często również szokują. Ta książka pokazuje...
więcej Pokaż mimo to