Dym wciska się do oczu oraz czego jeszcze nauczyłam się w krematorium

Caitlin Doughty Wydawnictwo: 4A Oficyna literatura faktu
Smoke Gets in Your Eyes: And Other Lessons from the Crematory
literatura faktu
Adam Wawrzyński
śmierć ars moriendi sztuka umierania krematorium spopielanie umieranie pogrzeb

Niezły humor i odrobina refleksji. Mimo wszystko dość lekka i przyjemna lektura.

Z wyczuciem o temacie tabu. Śledzę jej videobloga "Ask a mortician" - też świetny!

1984

Na półkach: , , , ,

Autorka i jednocześnie główna bohaterka opisuje codzienną pracę w domu pogrzebowym. Jeździ po zwłoki, czasem przygotowuje je do ostatniego widzenia z rodziną, później pali w specjalnym piecu, wyciąga popiół i kości oraz przesypuje do urny. Zajmuje się czynnościami związanymi ze śmiercią oraz przedstawia radzenie sobie z nią przy pomocy kultury i obyczajów.

My żywi ciągle...

Napisana lekko i z czarnym humorem, skłania do refleksji. Pełna ciekawych opisów, skierowana do osób które zastawiały się kiedyś co dzieje się po śmierci z ciałem człowieka. Nie raz i nie dwa można się na niej zaśmiać, by po chwile powiedzieć "o fujjjj"

Z tym, że śmierć kiedyś zapuka do drzwi pogodziłem się już jakiś czas temu ale dzięki tej książce czuję się spokojniejszy i bardziej przygotowany na to, co czeka każdego z nas.
Książka pełna jest opisów, które mogą zadziałać na odbiorcę w różny sposób, w zależności od tego jaki stosunek do śmierci i umierania ma czytelnik.
Styl pisania autorki jest bardzo lekki i gęsto...

Bardzo ciekawa pozycja. Niewielką mamy wiedzę w tym temacie. Krematoria wciąż są u nas czymś gorszym i niepopularnym, tymczasem obsesja śmierci, która spowija autorkę a jednocześnie bohaterkę sprawia, że podejmuje ona pracę w spalarni zwłok. Książka warta polecenia nie tylko ze względu na realistyczny opis tego zajęcia, ale też na przemyślenia Caitlin, które sprawiają, że...

Przyznam szczerze, że spodziewałam się po tej książce czegoś więcej.
Do połowy czytałam z zaciekawieniem czekając, że nastąpi jakiś przełom, znajdę tam wreszcie jakieś na prawdę ciekawe informacje. Niestety nie dowiedziałam się tak na prawdę niczego więcej niż to co powszechnie wiadomo nt procesu kremacji oraz postępowania z ciałem po śmierci. Ponadto osobiście przeraża...

Świetnie napisana, intrygująca, łamiąca tabu śmierci. Skłania do przemyśleń.

Na książkę Caitlyn Doughty trafiłam przypadkiem. Potem dotarłam do jej kanału na YouTube. Autorka jest osobą, która w ciekawy sposób mówi o śmierci. O przygotowaniu się do niej, poradzeniu sobie z nią, ale i o kulturowym spojrzeniu na nią. Nie jest to też książka dla każdego - ujawnianie kulisów balsamowania czy przygotowania zwłok do ostatniego pożegnania, te wszystkie...

Trzeba się skonfrontować z tą książka, dla lepszego zdrowia i lepszego życia :)

• Chcę w prezencie
  • 2018
  • 2017
  • Śmierć
  • Polecone

Caitlin Doughty Dym wciska się do oczu oraz czego jeszcze nauczyłam się w krematorium Zobacz więcej