Czytanie z kości

Patronat LC
Jakub Szamałek Wydawnictwo: Muza Cykl: Leochares (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Muza
archeolog kryminał literatura polska niebezpieczeństwo polski kryminał śledztwo tajemnica zabójstwo zagadka kryminalna
Leochares (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kryminalne fatum

11 Link do recenzji

Mistrzowską ręką kreślone wątki Leocharesa Greka i Ingi Polki. Obie historie splecione jak warkocz i tworzą misterną, zgrabną i cieszącą oko konstrukcję. Życie Leocharesa nie toczy się w żadnym razie, tak jakby chciał i znad otchłani ratuje go nieoczekiwana propozycja - zlecenie na śledztwo w sprawie śmierci etruskiego króla miasta. Z pełną światomością detektyw poświęca...

Lubię książki dziejące się w starożytności, lub innych, historycznych czasach. Od kiedy poznałam i polubiłam ksiązki Saylora, szukam podobnych. "Czytanie z kości " jest dobrą książką, wciąga w swój świat, zwłaszcza w starożytnym wątku.

Przeczytałam i nadal nie wiem kto zabił i dlaczego.

Od razu na początku zaznaczam że w tej recenzji będę oceniała całą serię o Leocharesie, nie tylko jej ostatni tom. Jeśli boicie się spoilerów (obiecuję być ostrożna ale nigdy nic nie wiadomo), lepiej przestańcie czytać już teraz.

Ogólnie mi się podobało - formuła lekkiego kryminału zanurzonego po uszy w antycznym sosie, niczym sardele w oliwie lub oliwki w occie, jest w...

Ksiazka zaczela sie bardzo ciekawie, duzo bylo opisow z codziennego zycia starozytnych ludzi, ktore intrygowaly i dawaly nieco inne spojrzenie na tamte czasy. To bylo fajne, ale pozniej fabula byla malo spojna, akcja wciagajaca, ale zabraklo wiekszego sensu i logiki w tym wszystkim.

Dobrze sie czyta, zaciekawia i nie przeszkadza, ze nie czytalam poprzednich tomow :)

Szkoda, że zaczęłam czytać powieść Szamałka od ostatniej części i musiałam się pożegnać na zawsze z głównym bohaterem zanim poznałam go dokładniej ( w tej chwili nie będę wracać do poprzednich tomów). Szczególnie zapadła mi w pamięć historia z czasów starożytnych, choć dobrze ją uzupełniają czasy współczesne. Miła lektura.

szybko przeczytana i zapewne będzie szybko zapomniana. Taka ani dobra, ani zła.

421 rok przed naszą erą, ateńczyk Leochares z trudem wiąże koniec z końcem. W przeszłości był żołnierzem, najemnikiem, teraz bez powodzenia stara się być złotnikiem. Przyszłość Leocharesa jawi się w ciemnych barwach: długi, problemy rodzinne, brak perspektyw.
W najmniej spodziewanym dlań momencie (dla czytelnika zaś w najbardziej spodziewanym, czyli wówczas, gdy bohater...

Dyskusje

• 2019