Czytanie z kości

Patronat LC
Jakub Szamałek Cykl: Leochares (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller 360 str.
Muza
kryminał, sensacja, thriller
archeolog kryminał literatura polska niebezpieczeństwo polski kryminał śledztwo tajemnica zabójstwo zagadka kryminalna

Muza
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Kryminalne fatum

10 Link do recenzji

Przeczytałam i nadal nie wiem kto zabił i dlaczego.
Domyślam się, że to zrobiła królowa, ale dlaczego???

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od razu na początku zaznaczam że w tej recenzji będę oceniała całą serię o Leocharesie, nie tylko jej ostatni tom. Jeśli boicie się spoilerów (obiecuję być ostrożna ale nigdy nic nie wiadomo), lepiej przestańcie czytać już teraz.

Ogólnie mi się podobało - formuła lekkiego kryminału zanurzonego po uszy w antycznym sosie, niczym sardele w oliwie lub oliwki w occie, jest ...

Ksiazka zaczela sie bardzo ciekawie, duzo bylo opisow z codziennego zycia starozytnych ludzi, ktore intrygowaly i dawaly nieco inne spojrzenie na tamte czasy. To bylo fajne, ale pozniej fabula byla malo spojna, akcja wciagajaca, ale zabraklo wiekszego sensu i logiki w tym wszystkim.

Dobrze sie czyta, zaciekawia i nie przeszkadza, ze nie czytalam poprzednich tomow :)

Szkoda, że zaczęłam czytać powieść Szamałka od ostatniej części i musiałam się pożegnać na zawsze z głównym bohaterem zanim poznałam go dokładniej ( w tej chwili nie będę wracać do poprzednich tomów). Szczególnie zapadła mi w pamięć historia z czasów starożytnych, choć dobrze ją uzupełniają czasy współczesne. Miła lektura.

szybko przeczytana i zapewne będzie szybko zapomniana. Taka ani dobra, ani zła.

421 rok przed naszą erą, ateńczyk Leochares z trudem wiąże koniec z końcem. W przeszłości był żołnierzem, najemnikiem, teraz bez powodzenia stara się być złotnikiem. Przyszłość Leocharesa jawi się w ciemnych barwach: długi, problemy rodzinne, brak perspektyw.
W najmniej spodziewanym dlań momencie (dla czytelnika zaś w najbardziej spodziewanym, czyli wówczas, gdy bohater si...

Czytadło. Doczytałem do końca bez zniecierpliwienia. Kryminał nie odbiega od schematu. Wyróżnia go osadzenie w czasach historycznych i właśnie tego chciałbym wiedzieć jeszcze więcej.

Starożytna Grecja, Rzym, tereny Etrusków. Klimaty na wskroś historyczne gdzie doszło do morderstwa króla etruskiego miasta - państwa Veii. Wydawałoby się, że to nic nadzwyczajnego - przecież w tamtych czasach dochodziło do gwałtownych intryg politycznych.
Jednak.... syn króla książę Aranth postanawia znaleźć zabójcę. Wie, że sam nic nie zdziała. W związku z tym udaje się d...

Dyskusje

Jakub Szamałek Czytanie z kości