Miłość niedoskonała

Okładka książki Miłość niedoskonała
Krystyna Nepomucka Wydawnictwo: Edipresse Seria: Pamiętniki pisane szminką literatura piękna
literatura piękna
Pamiętniki pisane szminką
Edipresse
2012-03-01
1978-01-01

Następna świetna część serii, tym razem akcja toczy się w Londynie. Polecam!

Następna świetna część serii, tym razem akcja toczy się w Londynie. Polecam!

Od czasu do czasu uśmiechałam się czytając tę książeczkę, jednak częściej wkurzałam się opisami 'wybryków' głównych bohaterów, a jeszcze bardziej tolerowaniem ich przez, wydawałoby się, inteligentne i wykształcone kobiety. Otóż pełno tu 'wykolejeńców' i zagłębiając się w treść, aż się bałam co im jeszcze to tzw. łba strzeli i kiedy owe kobiety powiedzą 'dość' - jednak w 1szej części to nie następuje. Czy sięgnę po ciąg dalszy ? - mozliwe, bo pomimo ciągle odczuwanej irytacji, to zaintrygował mnie wątek korespondencyjnego romansu, którego końca jestem jednak ciekawa

Imię głównej bohaterki nadal nieznane. Busio nadal żenujący. Ojciec nadal chla. Zygmuś nadal w formie. Matka nadal bierna i rozszlochana. Nihil novi sub sole.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

świetna

świetna

Ponadczasowa, rozśmieszająca do łez :)

Ponadczasowa, rozśmieszająca do łez :)

Książka lekka i szybka w czytaniu.Obyczajowa. Pisana bardzo prostym językiem.Niektórym może wydawać sie wręcz nudna. Watek Reginalda ją trochę ''podkręca''.

Po lekturze 'Samotności niedoskonałej' postanowiłam dać jeszcze jedną szansę temu cyklowi. Niestety... w żaden sposób nie podchodzi mi ta historia. Lektura wydawała mi się momentami strasznie nudna, ciężka, pomimo przystępnego języka i ciekawej kreacji bohaterów.
Mam świadomość, że książki te mogą podobać się wielu kobietom - niestety nie potrafię dopisać się do ich grona i do grona fanek Nepomuckiej.

To już czwarta część książki, w końcu wróciło tempo i zaczęło się dziać coś ciekawego. Ale niestety coraz mniej lubię główną bohaterkę. Wszystko jest zawsze źle... Kiedy coś się dzieje, tęskni do stabilizacji i spokoju, gdy jest stabilizacja, nudzi się i szuka emocji.
Ona nie wie, czego chce, ale mam nadzieję, że odnajdzie to w miarę szybko, bo stracę nerwy!

68/2017
cykl "niedoskonałości i doskonałości" (cz. 4 z 6)

68/2017
cykl "niedoskonałości i doskonałości" (cz. 4 z 6)

Już dosyć dawno nie trafiłam na książkę, od której nie byłam w stanie się oderwać. Naprawdę nie przypuszczałam, że tak ogromnie spodoba mi się ta trochę staromodna pozycja polskiej autorki.

Dodaj cytat z książki Miłość niedoskonała