Miłość niedoskonała

Krystyna Nepomucka Wydawnictwo: Akapit Press literatura piękna
Akapit Press
2002-01-01
2002-01-01
powieśc polska 20w małżeństwo niedoskonałe literatura współczesna satyra ludzka natura

Bardzo przyjemna fabuła o wymarzonej miłości. Lekka, żartobliwa i romantyczna treść. Główną bohaterką jest samotna matka korespondująca listownie z wyidealizowanym przez nią mężczyzną. Ślepo wierzy w siłę miłości i stawia ją ponad wszelkie przeciwności, rzeczywistość jednak jak zawsze okazuje się inna.
Lubię czytać stare książki odnajdując w nich przekonanie, że ludzkie emocje nie zmienne są na przekroju czasów. Kiedyś, tak jak w tej książce, poprzez listy ludzie budowali błędne przekonania co dziś można zauważyć w mediach społecznościowych.

Lubię czytać stare książki odnajdując w nich przekonanie, że ludzkie...

Następna świetna część serii, tym razem akcja toczy się w Londynie. Polecam!

Następna świetna część serii, tym razem akcja toczy się w Londynie. Polecam!

Już dosyć dawno nie trafiłam na książkę, od której nie byłam w stanie się oderwać. Naprawdę nie przypuszczałam, że tak ogromnie spodoba mi się ta trochę staromodna pozycja polskiej autorki.

Od czasu do czasu uśmiechałam się czytając tę książeczkę, jednak częściej wkurzałam się opisami 'wybryków' głównych bohaterów, a jeszcze bardziej tolerowaniem ich przez, wydawałoby się, inteligentne i wykształcone kobiety. Otóż pełno tu 'wykolejeńców' i zagłębiając się w treść, aż się bałam co im jeszcze to tzw. łba strzeli i kiedy owe kobiety powiedzą 'dość' - jednak w 1szej części to nie następuje. Czy sięgnę po ciąg dalszy ? - mozliwe, bo pomimo ciągle odczuwanej irytacji, to zaintrygował mnie wątek korespondencyjnego romansu, którego końca jestem jednak ciekawa

Imię głównej bohaterki nadal nieznane. Busio nadal żenujący. Ojciec nadal chla. Zygmuś nadal w formie. Matka nadal bierna i rozszlochana. Nihil novi sub sole.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

świetna

świetna

68/2017
cykl "niedoskonałości i doskonałości" (cz. 4 z 6)

68/2017
cykl "niedoskonałości i doskonałości" (cz. 4 z 6)

Ponadczasowa, rozśmieszająca do łez :)

Ponadczasowa, rozśmieszająca do łez :)

Książka lekka i szybka w czytaniu.Obyczajowa. Pisana bardzo prostym językiem.Niektórym może wydawać sie wręcz nudna. Watek Reginalda ją trochę ''podkręca''.

Po lekturze 'Samotności niedoskonałej' postanowiłam dać jeszcze jedną szansę temu cyklowi. Niestety... w żaden sposób nie podchodzi mi ta historia. Lektura wydawała mi się momentami strasznie nudna, ciężka, pomimo przystępnego języka i ciekawej kreacji bohaterów.
Mam świadomość, że książki te mogą podobać się wielu kobietom - niestety nie potrafię dopisać się do ich grona i do grona fanek Nepomuckiej.

• 2011
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Miłość niedoskonała