Ptasia grypa i inne rojenia

Okładka książki Ptasia grypa i inne rojenia
Arkadiusz Buczek Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda poezja
poezja
Vis-á-Vis/Etiuda
2007-01-01
2007-01-01

Aj lubię, lubię Buczka.
"dwie noce bez seksu pisania
lub chociaż zdrowego snu spędziłem".
Trzeci tom poety obfituje w wiersze długie, takie trochę opowiadania nawet, i jest to nowość, bardzo udana. Znowu się kreuje na pijaka (może nim jest, nie wiem), co bardzo mi przeszkadza, ale są też na szczęście wiersze "nieskalane alkoholem", haha. Lubię wiersze: "Sprawa nie cierpiąca zwłoki czyli do Autora dzwoni Śmierć" (prześmieszny!), "Taksówka dla normalnych" (uwielbiam dywagacje na temat tego, co to znaczy być normalnym), "Przemówił sędziwy Kraków" (totalnie się zgadzam, takie samo jest moje zdanie o Krakowie), "Najlepszy na ulicy", "Poeta przeklęty".

Aj lubię, lubię Buczka.
"dwie noce bez seksu pisania
lub chociaż zdrowego snu spędziłem".

Dodaj cytat z książki Ptasia grypa i inne rojenia